کد خبر : 3186
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم افتتاح بزرگراه امام علی (ع): اتخاذ تصمیم درست و داشتن همت جهادی، کلید آبادانی کشور است

لاریجانی در مراسم افتتاح بزرگراه امام علی (ع): اتخاذ تصمیم درست و داشتن همت جهادی، کلید آبادانی کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بهره‌برداری از پروژه بزرگراه امام علی (ع) جزئی از خوش‌سلیقگی‌های شهرداری تهران در چند سال اخیر بوده است، افزود: اتخاذ تصمیم درست و داشتن همت جهادی کلید عمران و آبادانی کشور به ویژه پایتخت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی صبح امروز (جمعه ۳ خرداد) در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از بزرگراه امام علی (ع) با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امیرالمومنین (ع) و همچنین آزادسازی خرمشهر، گفت: همیشه قلوب ایرانیان در تمام احوالات برای امام علی (ع) می‌تپد و حب علوی را جزو افتخارات زندگی خود می‌دانند، همچنین فتح خرمشهر از سوی رزمندگان اسلام حادثه بسیار بزرگی در تاریخ ایران اسلامی بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بهره‌برداری از طرح بزرگراه امام علی (ع) جزئی از خوش‌سلیقگی‌های شهرداری تهران در چند سال اخیر بوده است، افزود: همانطور که مسئولان و دست‌اندرکاران این طرح در مراسم امروز اعلام کردند پروژه بزرگراه امام علی (ع) یکی از بی‌بدیل‌ترین طرح‌های عمرانی از نظر حجم کاری و سرعت‌عمل در چند سال اخیر بوده است، از این‌رو من در اینجا از شورای شهر و شهرداری تهران تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه داشتن همت و غیرت در کارها موجب توسعه و آبادانی کشور می‌شود، تصریح کرد: بهره‌برداری از این پروژه یکی از نتایج درست تصمیم‌گرفتن و همت جدی داشتن برای عمران و آبادانی کشور است.

لاریجانی افزود: به طور حتم اجرای طرحی مانند بزرگراه امام علی (ع) با همه پیچیدگی‌ها و مشکلات کلانشهر تهران، کار عظیم و بزرگی بوده است، از طرف دیگر مشکلات پایتخت به ویژه نابسامان بودن خدمات و تاسیسات زیرزمینی و پراکنده بودن نقشه این تاسیسات اجرای این طرح را سخت‌تر کرده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خدمات و تاسیسات کلانشهری مانند تهران باید ساماندهی شده و منظم باشد، یادآور شد: به طور حتم اجرای طرح‌های کلان و عظیم عمرانی نیاز به نقشه راه روشن و دقیق دارد، همچنین بزرگراه امام علی (ع) برای تهران یک نیاز ضروری بود زیرا پایتخت ایران نیاز به یک کمربندی کارآمد داشت که خوشبختانه این امر محقق شد که به طور حتم بهره‌برداری کامل از این طرح مقدار زیادی از حجم ترافیکی شهر تهران را کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه اتخاذ تصمیم درست و داشتن همت جهادی کلید عمران و آبادانی کشور به ویژه پایتخت است، گفت: من باید در اینجا از تمام دست‌اندرکاران این طرح بزرگ تشکر کنم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با تاکید بر اینکه کلانشهر تهران به علت گستردگی و مشکلات بسیار باید در تمام جهات با کار و برنامه‌ریزی درست، بهبود یابد، تاکید کرد: آلودگی به یکی از مشکلات بزرگ پایتخت تبدیل شده است که حل آن نیازمند مدیریت متمرکز مسئولان است. از طرف دیگر این معضل یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در زندگی مردم است که باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

لاریجانی با اعلام اینکه خوشبختانه در طرح بزرگراه امام علی (ع) تمام جوانب دینی، فرهنگی و حمل‌ونقل لحاظ شده است، گفت: این موضوع نشان‌دهنده تدبیر همه‌جانبه و معقولانه مسئولان است، از طرف دیگر تصمیم‌گیری درست در امور کشور و استفاده از نیروی متخصص اجرایی آماده کار یک نمونه از اقدامات درست و سنجیده مسئولان شهرداری است.

وی با اعلام اینکه متاسفانه اتخاذ تصمیمات نادرست یکی از مشکلات کنونی کشور است، بیان کرد: براساس فرمایشات امام علی (ع) سوءتدبیر عاملی است که فقر را به وجود می‌آورد و به طور حتم مشکلات کنونی کشور به ویژه گرانی و تورم نتیجه سوءتدبیر است که اگر افراط و تفریط در مدیریت مسئولان وجود نداشت، هم‌اکنون گرفتاری در کشور ایجاد نمی‌شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان و دست‌اندرکاران طرح بزرگراه امام علی (ع) از زمان برای خدمت استفاده کرده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه در کنار تدبیر درست مسئولان همت قوی به وجود آمد که نتیجه این موضوع بهره‌برداری از این طرح بزرگ و عظیم است.

لاریجانی با یادآوری یکی دیگر از فرمایشات امام علی (ع) مبنی بر اینکه فرد عاقل از ۵ چیز پرهیز می‌کند، ادامه داد: یکی از این موارد این است که مستی مال فرد را نگیرد، چون معمولا انسان‌هایی که پولدار می‌شوند امور اصلی را رها می‌کنند. مورد دوم این است که فرد دچار مستی قدرت نشود، چرا که شخصی که دارای قدرت است، وقت خود را نباید صرف امور حاشیه‌ای کند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مسئولان باید از بروز اختلاف در امور مدیریتی پرهیز کنند، گفت: در اجتماع باید حواس‌ها بیشتر جمع باشد تا اختلافات جایگزین همت و درایت نشود، چون قدرت‌دوستی به معنای این است که افراد به جای خدمت به دنبال دعوا و اختلاف می‌روند، از این‌رو خدمت به مردم راه جلوگیری از بدمستی قدرت است. از طرف دیگر انسان عاقل باید از تمام ظرفیت‌ها به ویژه ظرفیت علم، قدرت و جوانی برای خدمت به مردم استفاده کند که خوشبختانه طرح بزرگراه امام علی (ع) نشان می‌دهد که مدیران شهری از این امور استفاده کرده‌اند. همچنین در این پروژه همکاری مردم با دست‌اندرکاران و خدمتگزاران مشهود است، چون مردم وقتی روحیه خدمتگزاری را از مسئولان می‌بینند با آنها همراهی می‌کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ضمن تشکر از حضور خانواده‌های شهدا در مراسم افتتاح بزرگراه امام علی (ع) تصریح کرد: اراده جوانان و شهدا در ۸ سال دفاع مقدس موجب آزادسازی خرمشهر شد، از طرف دیگر می‌دانیم که آزادسازی خرمشهر منجر به سرافرازی سیاسی کشور نیز شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر شرایط بین‌المللی را در آن زمان تغییر داد، گفت: این عملیات نظامی دستاوردهای سیاسی بسیاری برای کشور داشت.

لاریجانی با اعلام اینکه امیدوارم نتیجه انتخابات آتی ریاست جمهوری بار دیگر موجب سرافرازی کشورمان در جهان شود، یادآور شد: با تحقق این موضوع غرب متوجه می‌شود که با جمع نخبگان و مسئولان توانا طرف است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با بیان اینکه تحقق حماسه سیاسی و سرافرازی ایران تنها با وحدت مردم و حضور در صحنه انتخابات به‌دست می‌آید، گفت: به طور حتم غرب در شرایط کنونی تمام توجه خود را به صحبت‌های مسئولان متمرکز کرده است، از این‌رو افراد باید از مشاجره و اختلاف‌پراکنی پرهیز کرده و در جهت تحقق حقوق مردم تلاش کنند.

وی با اعلام اینکه همه کاندیداهای ریاست جمهوری باید با توجه و هوشیاری بستر انتخابات را به میدان اراده ملی کشور تبدیل کنند، افزود: بهبود زمینه معنوی و مادی کشور موجب محقق شدن آرمان‌های شهدا می‌شود، از طرف دیگر مسئولان باید با تصمیمات و تدابیر اندیشمندانه و درست، زمینه را برای رخنه دشمنان فراهم نکنند، اگر امور کشور با همت، درستی و عزت انجام شود، به طور حتم زمینه تحقق حماسه سیاسی فراهم می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: من در اینجا باید از آقای قالیباف به‌عنوان مدیری پرتوان و هوشمند، اعضای شورای شهر، مسئولان شهرداری‌ها و دست‌اندرکاران اجرای پروژه بزرگراه امام علی (ع) تشکر کنم./

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در مراسم افتتاح بزرگراه امام علی (ع)

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی