کد خبر : 3185
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ترکیه اشتباه محاسباتی خود را به گردن ایران وحزب الله نیندازد

ترکیه اشتباه محاسباتی خود را به گردن ایران وحزب الله نیندازد

 دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: امروز نیز حضرت زینب (س) در مصاف یزیدیان زمان آمریکا و مرتجعین منطقه مظلوم زمانه است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آفرین بر حزب الله و مسلمانان غیرتمند که از مظلومیت زینب (س) در معرکه سوریه دفاع می کنند.

لاریجانی با اشاره به مسائل امروز سوریه همچنین تصریح کرد: اگر دیروز یزیدیان به دنبال شهادت و اسارت خاندان پیامبر بودند، یزیدیان امروز حتی نسبت به پیکر بی جان آنان بغض دارند و با وحشیگری به دنبال تخریب مرقد پیامبر خدا هستند.

وی ادامه داد: گروه های افراطی که با پز مبارزه با آمریکا در صحنه منطقه حاضر شدند، چگونه است که امروز دست در دست آمریکا و مرتجعین منطقه به جنگ با خاندان رسول الله پرداخته اند.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: سخنان اخیر وزیر خارجه ترکیه در اتهام زدن به ایران و حزب الله ناثواب و غیرواقعی است.

وی افزود: نصیحت ما به شما این است که ترکیه با تحلیل نادرست با سوریه ستیز کرده و می کند و اگر محاسبات شما اشتباه از آب درآمده است، هزینه آن را به گردن حزب الله و ایران نیندازید.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا معتقد بود که مسئله سوریه باید در درون و با مذاکرات سیاسی حل شود، تاکید کرد: ارسال سلاح و کمک به افراطیون صرفاً نوعی آتش افروزی در منطقه و تشدید بحران است اما کمکی به حل مسئله و تقویت دموکراسی در منطقه نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بعد از هزینه های زیاد و خسارات جانی و مالی، دنیا به همین نتیجه رسیده است و حال زمان اصلاح مسیر برای کسانی است که در تحلیل خود درست عمل نکرده اند نه این که با فرار به جلو به دیگران اتهام بزنند.

لاریجانی در این خصوص تاکید کرد: وجدان های انسانی و غیرت مسلمانان نمی تواند نبش قبر حجربن عدی و دریدن بدن یک مسلمان در سوریه و خوردن قلب او توسط افراطیون را جزو وحشیگری در قرن ۲۱ نام نهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم در خاتمه تصریح کرد: دولت های منطقه اگر بخواهند با مسئولیت پذیری، نقش مثبت در امنیت منطقه داشته باشند باید جلوی درگیری منطقه ای و مذهبی را بگیرند نه اینکه آتش آن را بیافروزند./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی