کد خبر : 3185
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ترکیه اشتباه محاسباتی خود را به گردن ایران وحزب الله نیندازد

ترکیه اشتباه محاسباتی خود را به گردن ایران وحزب الله نیندازد

 دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب (س) گفت: امروز نیز حضرت زینب (س) در مصاف یزیدیان زمان آمریکا و مرتجعین منطقه مظلوم زمانه است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آفرین بر حزب الله و مسلمانان غیرتمند که از مظلومیت زینب (س) در معرکه سوریه دفاع می کنند.

لاریجانی با اشاره به مسائل امروز سوریه همچنین تصریح کرد: اگر دیروز یزیدیان به دنبال شهادت و اسارت خاندان پیامبر بودند، یزیدیان امروز حتی نسبت به پیکر بی جان آنان بغض دارند و با وحشیگری به دنبال تخریب مرقد پیامبر خدا هستند.

وی ادامه داد: گروه های افراطی که با پز مبارزه با آمریکا در صحنه منطقه حاضر شدند، چگونه است که امروز دست در دست آمریکا و مرتجعین منطقه به جنگ با خاندان رسول الله پرداخته اند.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: سخنان اخیر وزیر خارجه ترکیه در اتهام زدن به ایران و حزب الله ناثواب و غیرواقعی است.

وی افزود: نصیحت ما به شما این است که ترکیه با تحلیل نادرست با سوریه ستیز کرده و می کند و اگر محاسبات شما اشتباه از آب درآمده است، هزینه آن را به گردن حزب الله و ایران نیندازید.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدا معتقد بود که مسئله سوریه باید در درون و با مذاکرات سیاسی حل شود، تاکید کرد: ارسال سلاح و کمک به افراطیون صرفاً نوعی آتش افروزی در منطقه و تشدید بحران است اما کمکی به حل مسئله و تقویت دموکراسی در منطقه نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز بعد از هزینه های زیاد و خسارات جانی و مالی، دنیا به همین نتیجه رسیده است و حال زمان اصلاح مسیر برای کسانی است که در تحلیل خود درست عمل نکرده اند نه این که با فرار به جلو به دیگران اتهام بزنند.

لاریجانی در این خصوص تاکید کرد: وجدان های انسانی و غیرت مسلمانان نمی تواند نبش قبر حجربن عدی و دریدن بدن یک مسلمان در سوریه و خوردن قلب او توسط افراطیون را جزو وحشیگری در قرن ۲۱ نام نهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم در خاتمه تصریح کرد: دولت های منطقه اگر بخواهند با مسئولیت پذیری، نقش مثبت در امنیت منطقه داشته باشند باید جلوی درگیری منطقه ای و مذهبی را بگیرند نه اینکه آتش آن را بیافروزند./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی