کد خبر : 3170
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: انتخابات شوراها نباید تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد

لاریجانی: انتخابات شوراها نباید تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد

رئیس مجلس تاکید کرد:انتخابات شوراها نباید تحت الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گیرد زیرا انتخابات شوراها اهمیت زیادی در توسعه و آبادانی شهرها و روستاها دارد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، علی لاریجانی در همایش ناظرین انتخابات شورای اسلامی استان قم، با تاکید بر ضرورت دقت نامزدهای ریاست جمهوری در روند تبلیغات گفت: هر یک از مسئولان و به ویژه کاندیداهای ریاست جمهوری باید تلاش کنند، نقشه‌ها و تلاش دشمنان خنثی شود و شرایطی به وجود نیاید که دشمن از آن سوء‌استفاده کند.

 

رییس مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی در یک فضای انتخاباتی قرار گرفته‌ایم که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها همزمان برگزار می‌شود، و اینطور تصمیم‌گیری شد تا فضای کشور درگیر تبلیغات پی در پی نباشد.

 

وی با اشاره به وجود دو نوع سیستم نظارتی و اجرایی در انتخابات پیش رو اظهار داشت: ممکن است در آینده سیستم‌های نظارتی را یکی کرده و فضای موجود را ساماندهی نمائیم اما آنچه دارای اهمیت است رفع مشکلات سیستم نظارتی است.

 

لاریجانی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود، سایه انداختن تبلیغات ریاست جمهوری بر شوراها است در حالی که نباید تبلیغات شوراها تحت الشعاع قرار گیرد و رسانه ها باید تلاش کنند مردم با کانداهای شوراها نیز آشنا شوند.

 

وی تاکید کرد: همچنین باید حیطه وظایف شوراها را در آبادانی و توسعه شهر ها و روستاها افزایش دهیم زیرا جنس کار شوراها سیاسی نیست و در حقیقت مردم عهده‌دار آبادانی شهرها و روستاهای خود هستند.

 

نماینده مردم قم در مجلس گفت: باید از انتخابات مردمی صیانت کرد، زیرا این انتخابات نشانه مردم سالاری دینی است و برای اینکه مردم‌سالاری دینی تحقق یابد ستون انتخابات باید صیانت شود و ناظران در این صیانت نقش مهمی دارند.

 

وی بر انجام آداب انتخاباتی تاکید کرد و افزود: باید در راستای صیانت از انتخابات تلاش شود، آداب انتخابات نیز مورد توجه قرار گیرد همان طور که نماز نیز دارای آداب ویژه‌ای می‌باشد، انتخابات با آدابش برگزار شود تا دلبستگی مردم نسبت به نظام قوی تر شود.

 

رئیس مجلس ادامه داد:در قم 277 نفر نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاها وجود دارد که این امر وظیفه ناظران را دشوارتر و با ارزش‌تر می‌کند و همان‌گونه که در نصوص اسلامی آمده خیانت به مردم بدترین نوع خیانت است و انتخابات به عنوان ستون مردم‌سالاری دینی نباید مورد خللی واقع شود زیرا خیانت به آن گناهی عظیم است.

 

وی انتخابات پیش رو را دارای حساسیت های قابل توجهی دانست و گفت: فشارهای بین المللی و مشکلات اقتصادی و شیطنت‌های تبلیغاتی حساسیت این انتخابات را نشان می‌دهد و باید فضایی ایجاد شود که دشمن در بازی خود شکست بخورد.

 

لاریجانی انتخابات را زمینه ساز بلوغ سیاسی کشور دانست و عنوان کرد: ملت ایران همچون انتخابات سال های گذشته با سرافرازی در این حماسه سیاسی شرکت می‌کنند، اگرچه مراقبت‌هایی نیز لازم است و در این زمینه ناظرین دارای وظیفه سنگینی هستند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها بر عهده مردم است اما در انتخابات ریاست جمهوری احراز صلاحیت بر عهده شورای نگهبان قرار دارد.

 

وی بیان داشت: صداقت و امانت داری از مشخصات انبیای الهی به ویژه پیامبر گرامی است که باید ناظران در این زمینه با حفظ امانت‌داری و صداقت مسئولیت خود را انجام دهند.

 

انتهای پیام

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی