کد خبر : 3165
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر علی لاریجانی:

مردم با حضور آگاهانه در انتخابات دریچه نویی برای آیندگان باز کنند

مردم با حضور آگاهانه در انتخابات دریچه نویی برای آیندگان باز کنند

انتخابات ستون اصلی نظام مردم‌سالار جمهوری اسلامی است/معیشت و اشتغال در اولویت کار دولت یازدهم باشد

دکتر علی لاریجانی امروز (چهارشنبه ۲۲ خرداد) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مسلمانان تصریح کرد: خوشحالم که یکی از امور مهم کشور یعنی انتخابات در این ایام مبارک انجام می‌شود و سرنوشت کشور چه در انتخابات شوراها و چه انتخابات ریاست جمهوری در این ایام رقم می‌خورد.

انتخابات ستون اصلی نظام مردم‌سالار جمهوری اسلامی است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: در حکومت‌های مردم‌سالاری دینی، ستون اصلی انتخابات است و مشروعیت رفتار دولت به پشتوانه‌ای که در انتخابات دارد، برمی‌گردد و هم حضور در صحنه بین‌المللی تا حد زیادی به پشتوانه مردمی مربوط است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حال که همه مستحضر هستند وضع اقتصادی کشور احتیاج به تجدیدنظر جدی در رفتار حکمرانان دارد و همچنین گرفتگی‌هایی که در صحنه بین‌الملل وجود دارد، احتیاج به عملی شدن سازوکارهای دقیق‌تری برای مقابله با ستمی که غربی‌ها نسبت به ملت ایران می‌کنند دارد.

حضور پر‌قدرت مردم در انتخابات  وضعیت معیشت مردم را بهبود می‌بخشد

وی با اشاره به دو موضوع مهم یعنی بحث معیشت مردم و سازوکارهایی برای بهبود شرایط و همچنین باز شدن رفتارهای بین‌المللی از این جهت که هم از حقوق ملت صیانت شود و هم از ستم غرب جلوگیری به‌عمل آید، افزود: این دو مسئله احتیاج به حضور پرقدرت مردم در صحنه انتخابات بیش از هر زمان دیگری دارد.

لاریجانی تصریح کرد: با حضور پرقدرت مردم در انتخابات هم شرایط درون تدبیر می‌شود و بهبود می‌یابد، به طوری که از این اوضاع گرانی و مشکلات بیکاری به شرایط متعادل در کشور می‌رسیم و هم در صحنه بین‌المللی تاثیرگذار است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور یادآور شد:‌ در صحنه بین‌المللی و در منطقه نگاه‌ها به رفتار انتخاباتی ایران است، چرا که در ۳ سال اخیر تحولاتی در منطقه رخ داد و دموکراسی در برخی از کشورهای منطقه به‌وجود آمد و ایران یکی از کشورهای مهمی بود که پس از انقلاب اسلامی این تفکر را دنبال کرد.

انتخابات باشکوه ایران به مردم مسلمان منطقه انرژی می‌دهد

وی ادامه داد: طبعاً این انتخابات می‌تواند در دادن انرژی به مسلمانان منطقه بسیار تاثیرگذار باشد، به طوری که پیگیر حقوق خود باشند و بر این اساس انتخابات هر چه با‌شکوهتر برگزار شود، هم در منطقه تاثیر می‌گذارد و هم در آبادانی و ساماندهی وضعیت کشور و همچنین از ظلمی که برخی از قدرتمندان در صحنه بین‌الملل به ایران می‌کنند، جلوگیری می‌کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با بیان اینکه انتخابات فرصت مهمی برای ملت است که با رای خود انرژی جدیدی به انقلاب دهند، تاکید کرد:‌ مشارکت باشکوه مردم هم برای انقلاب اعتبار و آبرو به همراه دارد و هم در صحنه منطقه‌ای تاثیرگذار خواهد بود.

مردم با حضور آگاهانه در انتخابات دریچه نویی برای آیندگان باز کنند

لاریجانی یادآور شد: ملت عزیز ایران با توجه به اقداماتی که در رادیو و تلویزیون برای دادن اطلاعات درباره نامزدها انجام شد و زمینه شناخت عقاید و عملکرد نامزدها را برای مردم فراهم کرد، ضروری است از سر آگاهی و با تحقیق در انتخابات حضور یابند تا دریچه نویی را برای آینده خود و آیندگان باز کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه انتظار داریم در دولت جدید روابط دو قوه مجریه و مقننه به چه ترتیبی برقرار شود، گفت: ما مشتاقیم هر چه سریع‌تر دولت جدید که دارای پشتوانه مردمی خوبی است، شکل گیرد و قطعاً مجلس در این زمینه کمک جدی خواهد کرد که دولت جدید سریعاً سامان پیدا کند.

معیشت و اشتغال در اولویت کار دولت یازدهم باشد

لاریجانی ادامه داد: مخصوصاً مصّر هستیم که مسئله معیشت و اشتغال مردم در اولویت کار باشد. اگر چه طبعاً ابتدای کار دولت جدید احتیاج است که کابینه دولت رأی اعتماد از مجلس بگیرد و بر این اساس انتظار مجلس شورای اسلامی از دولت جدید این است که افراد ورزیده، باتجربه و متخصص در وزارتخانه‌ها به کار گماشته شوند.

وی افزود: مجلس هم با توجه با وجود افراد متخصص و صاحب‌نظر آمادگی دارد به این موضوع توجه تام داشته باشد تا مسائل و مشکلات مردم سریع‌تر حل شود.

دولت جدید بر اساس اقتصاد مقاومتی انرژی‌ها را به سوی تولید سوق دهد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: به ویژه اینکه در حال حاضر احتیاج است که نگاه رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی مبنا قرار گیرد و با توجه به رونق تولید داخل، کشور سامان پیدا کند.

لاریجانی ادامه داد: البته تاکید بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نباید در حد لفظ باشد بلکه باید سازوکارهایی به وجود آید تا زمانی که دانشجویان فارغ‌التحصیل شدند، بتوانند انرژی‌های خود را به سمت تولید در داخل کشور سوق دهند.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: امیدواریم پس از انتخابات افراد صاحب‌نظر، باتجربه و متخصص در امور انتخاب شوند و مجلس نیز رایزنی‌هایی خواهد داشت تا با کمک دولت جدید مشکلات فعلی از دوش مردم برداشته شود./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی