کد خبر : 3148
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور:

انتظار مجلس تشکیل دولتی توانمند، متعهد و باتجربه است

انتظار مجلس تشکیل دولتی توانمند، متعهد و باتجربه است

رئیس مجلس ضمن تشکر از حضور با شکوه مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، آن را نشانه اوج بلوغ سیاسی مردم دانست و تصریح کرد: نتیجه انتخابات یازدهم، شرایط همگرایی را بیش از گذشته فراهم کرده است.

 علی لاریجانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۷خرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود گفت: روز جمعه انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان دوره ای مجلس و خبرگان با حضور چشمگیر و درخشنده ملت در پای صندوق های رأی، بار دیگر هوشیاری ملی ایرانیان را به منصه ظهور رساند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از روزها بحث های تبلیغاتی و طرح آرای گوناگون، با آرامش و متانت مثال زدنی حماسه ماندگار دیگری خلق شد که از ماه ها پیش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای(دامت برکاته) نوید آن را داده بودند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: این پدیده مبارک نشانگر اوج بلوغ سیاسی و مسئولیت شناسی ملت عظیم الشأن است و باید شکرگزار این نعمت بود که در مقابل انواع تبلیغات و هیاهوهای بین المللی، اقتدار ایران حفظ شد و باعث آبروی نظام مردمسالار دینی گردید.

وی از همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که باعث این اعتبار بین المللی شدند، تشکر کرد و افزود: امید است از وجود آنها در مسئولیت های درخور بهره گرفته شود.

لاریجانی ادامه داد: به حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که برگزیده این انتخابات با شکوه هستند تبریک عرض می کنیم و امیدواریم با عنایت الهی بتوانند گام های استوار در حل مشکلات کشور بردارند و بر استقامت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی بیافزایند.

وی با اظهار آرزوی مجلس شورای اسلامی در توفیق برای رئیس جمهور منتخب، گفت: مجلس انتظار دارد اولاً دولت جدید از افراد توانمند، با تجربه، متدین و متعهد شکل گیرد تا از اندوخته تجربه و تخصص خود بهره جسته و در جهت حل مشکلات و معضلات فعلی با توانمندی مناسب فعال شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ثانیاً همانگونه که برای همگان روشن است و در صدر نظرات تبلیغی همه کاندیداهای ریاست جمهوری به خصوص آقای دکتر روحانی جلوه گری می کرد، دولت آینده مبنای اقدامات خود را اجرای قانون بگذارد که در رأی حکمت دیوانی و عدالت علوی، قانون گرایی است و این امر محقق نمی شود مگر تصمیم و میثاق حکمرانان از صدر تا ذیل بر آن قرار گیرد.

وی ادامه داد: ثالثاً انتظار مجلس این است که با این حضور ارزشمند ملی که در انتخابات بستر همگرایی و وفاق بیش از گذشته فراهم شده، رئیس جمهور منتخب از این اعتماد ملی در جهت مشارکت هر چه بیشتر مردم در اقتصاد بهره گیرد و خارج از تعارفات و اقدامات تبلیغاتی، راهکارهای عملی برای بهبود فضای کسب و کار را در سرلوحه کار دولت قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم توضیح داد: در این زمینه قوانین مناسبی تصویب شده که می تواند مبنای این حرکت مهم باشد و امروز بیش از هر زمانی نیازمند عزم جدی در جهت رونق ملی هستیم و کنترل تورم و بهبود شرایط اشتغال به این مهم بستگی دارد.

رئیس قوه مقننه اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در این زمینه های آمادگی دارد به رئیس جمهور منتخب و دولت جدید مدد رساند و همکاری صمیمانه ای در شکل گیری دولت جدید و اقدامات برنامه ریزی شده آنان بنماید.

وی از حضور مردم در انتخابات شوراها نیز سپاسگزاری کرد و افزود: نهاد شوراها حلقه مهم حضور مردم در سرنوشت خویش از روستاها تا شهرها می باشد و امیدواریم افرادی که برای شوراها برگزیده شده اند، مبنای کار خود را آبادانی و توسعه روستاها و شهرها قرار دهند.

لاریجانی از نمایندگانی که در نظارت بر انتخابات شوراها تلاش داشتند، مراجع و علمای اسلام، دانشگاهیان، فرهنگیان، هنرمندان، شورای نگهبان، وزارت کشور، مسئولان اجرایی و امنیتی و صدا و سیما که در خلق این حماسه ملی نقش داشتند، تشکر کرد.

وی گفت: در این حرکت جاودان، هدایت ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مثل همیشه چه قبل از انتخابات و چه حین آن بی بدیل بود و شیوه قدردانی از این نعمت برای همگان به خصوص دولت جدید، توجه تام به رهنمودها و اوامر حضرتشان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس به سهم خود از تدابیر و هدایت های هوشمندانه ایشان در انتخابات که باعث حضور چشمگیر ملت و وفاق ملی گردید، سپاسگزاری می کند.

لاریجانی به نمایندگانی که در انتخابات میان دوره ای توفیق حضور در مجلس را پیدا کرده اند تبریک گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت والده مقداد نجف نژاد و مصیبت وارده به جواد جهانگیرزاده را نیز تسلیت گفت./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی