کد خبر : 3122
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب موسوعه‌الاحادیث العلویه:

گروه های افراطی پشت پرده حوادث مصر نقش بازی می کنند

گروه های افراطی پشت پرده حوادث مصر نقش بازی می کنند

رئیس مجلس در مراسم رونمایی از کتاب موسوعه‌الاحادیث العلویه به حوادث اخیر مصراشاره کرد و گفت : یقیناً پشت صحنه حوادث اخیر بسیاری از کشورهای اسلامی گروه‌های مکار و افراطی وجود دارد، چرا که از نوع برخورد کشورهای غربی با این حوادث می‌توان این پشت صحنه را درک کرد.

دکتر علی لاریجانی عصر امروز یکشنبه 16 تیرماه در مراسم رونمایی از کتاب گرانقدر موسوعه‌الاحادیث العلویه که در بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در شهر مقدس قم صورت گرفت، گفت: کشورهای غربی معمولاً‌ از رجال علمی برجسته خود قدردانی و تقدیر می‌کنند لذا در سنت اسلامی نیز باید به این موضوع توجه بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: ما اولیای دینی بسیاری داریم که اکثراً معصوم هستند، بنابراین اقتضا می‌کند که ما بیش از دیگران به اولیای دین خود نگاه کرده و نیازهای جامعه را از تفکرات آنها استخراج کنیم.

تفکر امام علی (ع) اسلام را برای همگان قابل فهم کرده است

وی در مورد نقش حضرت علی (ع) و همراهی وی با پیامبر (ص) تصریح کرد: یاران پیامبر شناخته نخواهند شد مگر توسط حضرت علی(ع)، بنابراین از طریق تفکر این امام است که می‌توان به عمق وجودی اسلامی پی برد.

لاریجانی به یکی از سخنان امیرالمومنین (ع) در مورد خوارج اشاره و تاکید کرد: حضرت علی (ع) در مورد خوارج فرمودند «من چشم فتنه را کور کردم و کسی جز من نیز نمی‌توانست چنین کند»، که این سخن حضرت در آن زمان بسیار پسندیده و سنجیده بود، چرا که این کلمات امروز معنای واقعی خود را پیدا کرده است.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه جهان اسلام در شرایط کنونی گرفتار گروه‌های تکفیری و افراطی شده است، عنوان کرد: امروز جهان اسلام گرفتار گروه‌های تکفیری شده، لذا باید اذعان کرد چنین گروه‌هایی در شرایط کنونی بلای جان مسلمانان شده‌اند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم در ادامه به حوادث اخیر مصر، افغانستان، سوریه و عراق اشاره و تصریح کرد: یقیناً پشت صحنه حوادث اخیر بسیاری از کشورهای اسلامی گروه‌های مکار و افراطی وجود دارد، چرا که از نوع برخورد کشورهای غربی با این حوادث می‌توان این پشت صحنه را درک کرد.

وی با اشاره به اینکه باید از تفکرات امام علی (ع) در عصر کنونی استفاده شود، افزود: ویژگی تفکر شیعه اعتدال و عقلانیت است، بنابراین هر چه بتوانیم چنین تفکری را در داخل و خارج از مرزها گسترش دهیم، عمل نیک، مثبت و سازنده‌ای انجام داده‌ایم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: از بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه قدردانی می‌کنیم که چنین کتاب گران‌سنگی را عرضه کرده‌اند.

همچنین در ابتدای این مراسم حضرت آیت‌الله سبحانی و جمعی از اساتید حوزه علمیه قم طی سخنانی به ذکر ابعاد عرفانی و معنوی بسیار بالای کتاب موسوعه‌الاحادیث العلویه پرداختند.

شایان ذکر است کتاب موسوعه‌الاحادیث العلویه بزرگترین مجموعه حدیثی سخنان امیرالمومنین علی (ع) در ۳۰ جلد می‌باشد که حاصل پژوهش و تحقیق چندین ساله جمعی از محققان و پژوهشگران بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه با همکاری اساتید مرکز آموزش تخصصی نهج‌البلاغه می‌باشد است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم تمثال مبارک حضرت علی (ع) به آیت‌الله سبحانی و دکتر لاریجانی اهدا شد. /

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در مراسم رونمایی از کتاب موسوعه‌الاحادیث العلویه

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی