کد خبر : 3109
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با سفیر عمان :

مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و عمان در ثبات منطقه‌ تاثیر گذار است

مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و عمان در ثبات منطقه‌ تاثیر گذار است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر عمان ،گفت: مناسبات دو کشور ایران و عمان از جهات مختلف سیاسی، پارلمانی و اقتصادی رو به رشد است که این وضعیت در ثبات منطقه‌ اثر گذار است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شیخ یحیی بن عبداله بن سالم العریمی سفیر عمان در تهران بعداز ظهر امروز چهارشنبه (26 تیر) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ابتدا دکتر لاریجانی با اشاره به روابط دوستانه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، افزود: روابط و مناسبات فیمابین دو کشور مسلمان و همسایه بسیار خوب و پایدار بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست حسن همجواری و برخورداری از روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای همسایه به ویژه عمان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، همچین ادامه داد: مناسبات دو کشوراز جهات مختلف سیاسی، پارلمانی و اقتصادی رو به رشد است که این وضعیت در ثبات منطقه‌ای اثر گذار است.

وی، تاکید کرد: بایداز همه ظرفیت‌های ممکن در جهت همکاری‌های دوستانه منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای استفاده کرد.

در ادامه این دیدار همچنین شیخ یحیی بن عبداله بن سالم العریمی سفیر عمان در تهران، با ارایه گزارشی از وضعیت روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران، گفت: پادشاه عمان اهتمام خاصی نسبت به توسعه روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران قائل است و مناسبات با کشور قدرتمند ایران را با ارزش می‌شمارد.

سفیر عمان در ادامه با تقدیر از مجلس شورای اسلامی در حمایت از گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور در زمنیه‌های مختلف سیاسی، اقصادی و فرهنگی افزود: خدارا شکر که طی سال‌های اخیر با مایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از تعمیق و روابط دو کشور پیشرفت‌های قابل توجهی حاصل شده است.

وی در پایان این دیدار دعوتنامه کتبی همتای رئیس مجلس شورای اسلامی از ایشان برای سفر به مسقط را تقدیم نمود که رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن پذیرش آن اظهار امیدواری کرد که این سفر در پاسخ به سفر رئیس مجلس عمان به تهران در زمان مناسب انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی