کد خبر : 3102
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

کمیته‌ امداد ابتکار انقلاب ‌اسلامی‌ است

کمیته‌ امداد ابتکار انقلاب ‌اسلامی‌ است

رییس مجلس شورای اسلامی، کمیته امداد را ابتکار انقلاب اسلامی و یک پایگاه امدادرسانی واقعی به نیازمندان دانست.

علی لاریجانی در نشستی که با حضور جمعی از نخبگان کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: خیلی خوشحال هستیم که میزبان شما در خانه ملت هستیم و یکی از جلسات با صفایمان خدمت در حضور شماست که توانسته‌اید با کمک کمیته امداد در زمینه علمی پیشرفت کنید.

 

وی ادامه‌داد: کمیته امداد ابتکار انقلاب اسلامی است و چنین شیوه‌ای در گذشته وجود نداشته است. این کمیته تلفیقی با نیازهای امروز و ساختار اسلامی است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در اکثر روایات و احادیث توجه به دیگران و صدقه‌دادن جزو حسنات به خصوص در ماه مبارک رمضان است.

 

لاریجانی افزود: اگر در آیات الهی نیز تامل کنیم، اسلام نگاهی عدالت‌خواه دارد و با توجه به موازین اسلامی می‌توان این موضوع را دریافت.

 

وی خاطرنشان کرد: این احساس وظیفه همیشه وجود داشته و باعث همگرایی بیشتر میان اعضای جامعه شده است و ما در مجلس با خیال راحت به کمیته امداد کمک می‌کنیم چراکه می‌دانیم کمک‌رسانی توسط آنها به درستی انجام می‌شود و به دست افراد نیازمند می‌رسد.

 

نماینده مردم قم در مجلس همچنین گفت: کمیته امداد یک پایگاه امدادرسانی واقعی به نیازمندان است. در مجلس نیز چندین تن از نمایندگان از کمیته امداد استفاده کرده، دکترا گرفتند و وارد مجلس شده‌اند.

 

وی با اشاره به برخی مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد گفت: یکی از موضوعاتی که توسط نخبگان مطرح شد، مسائل اقتصادی است. خودکفا قطعا موضوعی اساسی است و ما کمک می‌کنیم، این حرکت‌ها سریع‌تر انجام گیرد.

 

لاریجانی با بیان اینکه نگاه به تولید داخل باید مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح‌کرد: اینگونه اقدامات کمیته امداد که بتواند کارهای اقتصادی را توسعه دهد، هم برای افرادی که کار می‌کنند احساس استقلال می‌دهد و هم برای اقتصاد کشور مفید است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال اخیر کمیته امداد تجربه خوبی در زمینه‌های اقتصادی داشته و ان‌شاءالله در این زمینه تلاش بیشتری نیز صورت می‌گیرد.

 

  لاریجانی در پایان نشست خود با نخبگان کمیته امداد از آنها تقدیر کرد. بعد از این نشست، نماز مغرب و عشا و صرف افطار با حضور جمعی از ایتام کمیته امداد با رییس مجلس و معاون پارلمانی و سرپرست کمیته امداد برگزار شد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی