کد خبر : 3102
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

کمیته‌ امداد ابتکار انقلاب ‌اسلامی‌ است

کمیته‌ امداد ابتکار انقلاب ‌اسلامی‌ است

رییس مجلس شورای اسلامی، کمیته امداد را ابتکار انقلاب اسلامی و یک پایگاه امدادرسانی واقعی به نیازمندان دانست.

علی لاریجانی در نشستی که با حضور جمعی از نخبگان کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: خیلی خوشحال هستیم که میزبان شما در خانه ملت هستیم و یکی از جلسات با صفایمان خدمت در حضور شماست که توانسته‌اید با کمک کمیته امداد در زمینه علمی پیشرفت کنید.

 

وی ادامه‌داد: کمیته امداد ابتکار انقلاب اسلامی است و چنین شیوه‌ای در گذشته وجود نداشته است. این کمیته تلفیقی با نیازهای امروز و ساختار اسلامی است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در اکثر روایات و احادیث توجه به دیگران و صدقه‌دادن جزو حسنات به خصوص در ماه مبارک رمضان است.

 

لاریجانی افزود: اگر در آیات الهی نیز تامل کنیم، اسلام نگاهی عدالت‌خواه دارد و با توجه به موازین اسلامی می‌توان این موضوع را دریافت.

 

وی خاطرنشان کرد: این احساس وظیفه همیشه وجود داشته و باعث همگرایی بیشتر میان اعضای جامعه شده است و ما در مجلس با خیال راحت به کمیته امداد کمک می‌کنیم چراکه می‌دانیم کمک‌رسانی توسط آنها به درستی انجام می‌شود و به دست افراد نیازمند می‌رسد.

 

نماینده مردم قم در مجلس همچنین گفت: کمیته امداد یک پایگاه امدادرسانی واقعی به نیازمندان است. در مجلس نیز چندین تن از نمایندگان از کمیته امداد استفاده کرده، دکترا گرفتند و وارد مجلس شده‌اند.

 

وی با اشاره به برخی مشکلات افراد تحت پوشش کمیته امداد گفت: یکی از موضوعاتی که توسط نخبگان مطرح شد، مسائل اقتصادی است. خودکفا قطعا موضوعی اساسی است و ما کمک می‌کنیم، این حرکت‌ها سریع‌تر انجام گیرد.

 

لاریجانی با بیان اینکه نگاه به تولید داخل باید مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح‌کرد: اینگونه اقدامات کمیته امداد که بتواند کارهای اقتصادی را توسعه دهد، هم برای افرادی که کار می‌کنند احساس استقلال می‌دهد و هم برای اقتصاد کشور مفید است.

 

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال اخیر کمیته امداد تجربه خوبی در زمینه‌های اقتصادی داشته و ان‌شاءالله در این زمینه تلاش بیشتری نیز صورت می‌گیرد.

 

  لاریجانی در پایان نشست خود با نخبگان کمیته امداد از آنها تقدیر کرد. بعد از این نشست، نماز مغرب و عشا و صرف افطار با حضور جمعی از ایتام کمیته امداد با رییس مجلس و معاون پارلمانی و سرپرست کمیته امداد برگزار شد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی