کد خبر : 3101
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور:

تروریست‌خواندن حزب‌الله دنباله‌روی رعیت‌گونه اروپا از آمریکا است

تروریست‌خواندن حزب‌الله دنباله‌روی رعیت‌گونه اروپا از آمریکا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام شنیع اتحادیه اروپا در خصوص قرار دادن نام حزب الله در لیست گروه‌های تروریستی، گفت: این اقدام صرفاً دنباله روی رعیت گونه اروپا از آمریکا تلقی می شود.

علی لاریجانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور خود با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: او ولی خدا بود که پیامبر اسلام در مورد او فرمود من او را دوست می دارم و کسی را که او را دوست می دارد دوست دارم.

نماینده مرم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور امام حسن مجتبی(ع) در مباهله، اصحاب کساء و در بیعت رضوان و بیعت پیامبر با وی، افزود: جایگاه وی به عنوان یکی از نواده برجسته پیامبر و همچنین علاقه زیاد پیامبر به وی و امام حسین(ع) سبب شد که آن حضرت در میان مسلمانان قدر و منزلت ویژه ای داشته باشد و بعدها تأثیر این منزلت را در برانگیختن مردم کوفه در جریان شورش ناکسین به حمایت از امام علی شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این منزلت و موقعیت چنان بود که وقتی آن حضرت را به جانشینی خود منصوب کرد بی هیچ تردیدی از طرف مردم پذیرفته شد ادامه داد: امام حسن(ع) در جنگ جمل، صفین و نهروان به عنوان سرباز فداکار امام علی در رکاب آن حضرت حضور داشت در جنگ جمل فرماندهی طرف راست لشکر را به عهده داشت و فرماندهی طرف چپ به عهده برادرش امام حسن(ع) بود که شکست جدی به اصحاب جمل دادند.

لاریجانی با بیان اینکه امام حسن(ع) در جنگ صفین نیز با رشادت به قلب دشمن حمله برد تا جایی که امام علی(ع) نگران او شد، افزود: در جنگ نهروان نیز همانند جنگ های گذشته امام حسن(ع) به یاری امام علی(ع) برخاست، بعد از شهادت امام علی(ع) و آغاز امامت وی دسایس معاویه فزونی گرفت و جامعه مسلمانان پاره پاره شد مخصوصاً دنیا طلبی و فریب خوردگی باعث شد که آن همه توصیه های پیامبر در مورد ایشان نادیده گرفته شود به طوری که از مردم شکایت کرد و همین روحیه سازش‌کاری و عافیت طلبی مردم زمانه باعث گردید معاهده صلح با معاویه شکل گیرد که بیانات امام نشان از سستی یاران خود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه از امام حسن کلمات حکمت آمیز و خطبه ها و مناظرات گوناگون باقی مانده گفت: از خداوند می خواهیم سلوک عبرت آمیز آن حضرت چراغ راه امت اسلامی ما قرار گیرد.

لاریجانی با اشاره به اقدام فضاحت آور اتحادیه اروپا به حزب الله قهرمان گفت: حزب الله از بدو تولد تا کنون نشان داده که یکسره در دفاع از ملت لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی قرار داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه البته حزب الله در این راه افتخاراتی آفرید که در طول ۶ دهه اخیر همه کشورهای عربی روی هم رفته نتوانستند یک دهم این دفاع جانانه از سرزمین های اسلامی را در کارنامه خود ثبت کنند، تصریح کرد: مهمتر از آفرینش این افتخارات نظیر آنچه در جنگ ۳۳ روزه برای مسلمانان حاصل شد نشان دادن راه صحیح مبارزه با رژیم صهیونیستی و استکبار بود که عملاً به بیداری مسلمانان انجامید.

وی با بیان اینکه مسلمانان تحقیر شده در کشورهای عربی در یک نگاه مشاهده کردند بعد از چند دهه تحقیرشدگی یک گروه کوچک مجاهد توانستند کمر اسرائیل را بشکنند، افزود: این واقعه روحیه ای برای مسلمانان کشورها تدارک نمود که پیروزی های بزرگتری برای امت مسلمان در برخواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتفاقاً همین موضوع موجب نگرانی غرب شده است که حزب الله مجاهد چراغ ملت های مسلمان شده و الگوی حرکت مبارزاتی آنها قرار گرفته است، ادامه داد: لذا در یک اقدام مضحک و ارتجاعی که نشان از اضطراب آنها دارد و به قول خودشان شاخه نظامی حزب الله را در لیست تروریست حزب الله قرار دادند.

لاریجانی با بیان اینکه این اقدام اتحادیه اروپا در حالی است که تروریست های منفور نظیر منافقین از لیست تروریست های آمریکا و برخی کشورهای غربی خارج شده اند و همزمان کنگره آمریکا و برخی کشورهای غربی اصرار دارند که به تروریست های آدم کش و افراطی در سوریه سلاح ارزانی نمایند، توضیح داد: این اقدامات دوگانه غرب نشان می دهد که اشارات اخیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در مورد غیر قابل اعتماد و غیر منطقی بودن آمریکا چقدر حکیمانه و منصفانه است.

وی با بیان اینکه ملاحظه کنید که تروریست های افراطی بی وجدان در سوریه که از خوردن جگر مسلمانی ابا نکردند و مرقد مطهر حضرت زینب(س) را با خمپاره تخریب نمودند مورد حمایت نظامی غرب قرار می گیرند گفت: منظورم همین اتحادیه اروپا و آمریکا است ولی حزب الله که از مرقد حضرت زینب(س) به عنوان یک مرکز دینی حفاظت می کنند به عنوان تروریست معرفی می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار دادن نام حزب الله در لیست گروه های تروریستی بی‌وجدانی است که در کارنامه سیاه غرب نسبت به مسلمانان ثبت خواهد شد ادامه داد: البته اتحادیه اروپا با این کار وجهه خود را در بین مسلمانان تخریب کرد و مطمئن باشند که مسلمانان در کشورهای مختلف از این اقدام مزورانه اتحادیه اروپا به حقانیت راه حزب الله و رهبر شجاع و پرهیزکار و مجاهد آن سید حسن نصر الله قهرمان، بهتر پی خواهند برد.

لاریجانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی این اقدام شنیع اتحادیه اروپا را صرفاً یک دنباله روی رعیت گونه اروپا از آمریکا تلقی کرده و آن را محکوم می کند تصریح کرد: با صدای رسا اعلام می کنیم با همه وجود از حزب الله قهرمان و مجاهد حمایت همه جانبه خواهیم کرد. /

پایان پیام

کلید واژه :

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی