کد خبر : 3096
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در دیدار با معاون رئیس جمهور کوبا:

اتحاد میان کشورهای مستقل جهان عامل پیروزی در برابر توطئه‌دشمنان است

اتحاد میان کشورهای مستقل جهان عامل پیروزی در برابر توطئه‌دشمنان است

روابط ایران و کوبا در سطحی استثنایی قرار دارد

ریکاردو کابریساس معاون رئیس جمهور کوبا پیش از ظهر امروز شنبه (۱۲مرداد) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.
دکتر علی لاریجانی در ابتدای دیدار با معاون رئیس جمهور کوبا، ضمن اظهار خرسندی از روند گسترش مناسبات دوستانه دو کشور، بر اهمیت توسعه روابط فیمابین ایران و کوبا در همه زمینه‌ها به ویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد و افزود: روابط دو کشور در سطحی استثنایی قرار دارد و باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه مناسبات دوستانه فیمابین بهره برد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور برای تعمیق و گسترش مناسبات پارلمانی تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، سفر معاون رئیس جمهور کوبا برای شرکت در مراسم تحلیف یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران را حاکی از دوستی ریشه‌دار و عمیق میان دو کشور دانست.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواضع و دیدگاه‌های مشترک دو کشور درخصوص مسائل جهانی در مجامع بین‌المللی، بر لزوم انجام مشورت‌ها و رایزنی‌های مستمر و تقویت روحیه مقاومت در برابر سلطه‌طلبی قدرت‌های جهانی تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار با بیان اینکه قدرت‌های سلطه‌طلب اکنون در بحران‌هایی که خود مسبب وقوع آن در جهان بوده‌اند، گرفتار می‌باشند، اتحاد و همکاری مشترک میان کشورهای مستقل جهان را عامل پیروزی در برابر توطئه‌ها و اعمال فشار دشمنان برشمرد.

آقای ریکاردو و کابریساس معاون رئیس جمهور کوبا نیز در همین دیدار با ابراز رضایت از سطح مناسبات دو کشور گفت: روابط ایران و کوبا در همه زمینه‌ها در حال توسعه و پیشرفت است و با تلاش مشترک باید در جهت تحکیم و تقویت آن کوشید.

وی ضمن تاکید بر نقش مهم همکاری‌های پارلمانی در توسعه و گسترش روابط فیمابین گفت: مجالس دو کشور باید در راستای همبستگی بیشتر و توسعه روابط دوستانه فیمابین گام بردارند.

معاون رئیس جمهور کوبا در پایان این دیدار با مهم خواندن توسعه مناسبات با ایران برای کشورش، بر لزوم افزایش مراودات دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی