کد خبر : 3074
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی:

حق پاسخ برای کسانی که مورد صحبت واقع شدند محفوظ است/ خلط مبحث نکنید

حق پاسخ برای کسانی که مورد صحبت واقع شدند محفوظ است/ خلط مبحث نکنید

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حمید رسایی مبنی بر این که ریاست مجلس اجازه تذکر به کسانی را داد که توهینی به آنها نشده بود، گفت: حق پاسخ برای کسانی که تلویحاً مورد صحبت قرار گرفته اند محفوظ است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (دوشنبه 21 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای در پی تذکر کاظم جلالی گفت: خدا را شکر که امروز مشروع مذاکرات از تلویزیون پخش می شود و تعجب می کنم که آقای جلالی یک نطق شیوا و رسا کردند بدون اینکه به ایشان هیچ تذکری داده شود که موضوع برادر و برادرزاده بنده، چه ارتباطی به من دارد؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آقای دکتر لاریجانی! روز چهارشنبه می خواستم قسمتی از اظهارات رهبر انقلاب را برای شما قرائت کنم که به شما فرموده اند اگر وسط صحبت کسی برخی نمایندگان ورود و داد و بیداد می کنند، آنها را به مردم معرفی کنید.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این صحبت گفت: خود شما در این جا داد و بیداد راه می اندازید، به شما هم باید تذکر بدهم؟

رسایی در ادامه اظهارات خود گفت: به من هم تذکر بدهید اما به بقیه آقایان نیز تذکردهید!

وی در خصوص اظهارات کاظم جلالی نیز تأکید کرد: آقای جلالی در موافقت با کابینه صحبت کردند و مخالف باید صحبت های ایشان را نقد کند و این طبیعی است.

رسایی تصریح کرد: حق پاسخگویی از تریبون مجلس برای برادر بنده که بسیار فرد محترم و سالمی است محفوظ است.

وی ادامه داد: ایشان از مدیران دوره اصلاحات بود و زیر فشارهای نمایندگان اصلاح طلب برای باج گیری از مدیر کلی قزوین برداشته شد.

رسایی همچنین تأکید کرد: البته من مواضع لباسی ایشان را قبول ندارم و بارها با هم بحث کردیم و مواضع ایشان را نقد کردم اما هیچ فشاری به رئیس نیروی انتظامی برای این موضوع نیاوردم.

وی ادامه داد: برخورد نامناسبی طی شده بود و من تأکید کردم باید پیگیری شود که اتفاقا پیگیری کردند و آقای احمدی مقدم باید گزارش آن مسئله در مورد کسی که از ضوابط خارج شده بود از پشت تریبون قرائت کند.

رسایی تأکید کرد: بنده با تمام اختلافات سیاسی که دارم اما نمی توانم در برابر برخی مسائل سکوت کنم کما اینکه مرحوم آقای کامرانی نیز زمانی که آن دچار اتفاق شدند با ما تماس گرفتند و ما نیز پیگیری کردیم.

این نماینده مردم در مجلس ضمن ابراز رضایت از شخصی شدن صف بندی ها گفت: با انکه بنده به کسی توهین نکرده بودم اما مجلس با ربط و بی ربط فرصت ماده 77 را به همه دادید.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: اگر منصفانه قضاوت کنید، زمانی که برخی از آقایان در تذکر نسبت به اظهارات شما دادند من تأکید کردم که شما می توانید به عنوان مخالف ضحبت کنید اما اگر شما تلویحاً نسبت به کسی صحبت کنید، براساس قانون حق صحبت دارد و نباید مسائل را با یکدیگر خلط کنید./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی