کد خبر : 3074
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی:

حق پاسخ برای کسانی که مورد صحبت واقع شدند محفوظ است/ خلط مبحث نکنید

حق پاسخ برای کسانی که مورد صحبت واقع شدند محفوظ است/ خلط مبحث نکنید

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حمید رسایی مبنی بر این که ریاست مجلس اجازه تذکر به کسانی را داد که توهینی به آنها نشده بود، گفت: حق پاسخ برای کسانی که تلویحاً مورد صحبت قرار گرفته اند محفوظ است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (دوشنبه 21 مرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای در پی تذکر کاظم جلالی گفت: خدا را شکر که امروز مشروع مذاکرات از تلویزیون پخش می شود و تعجب می کنم که آقای جلالی یک نطق شیوا و رسا کردند بدون اینکه به ایشان هیچ تذکری داده شود که موضوع برادر و برادرزاده بنده، چه ارتباطی به من دارد؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آقای دکتر لاریجانی! روز چهارشنبه می خواستم قسمتی از اظهارات رهبر انقلاب را برای شما قرائت کنم که به شما فرموده اند اگر وسط صحبت کسی برخی نمایندگان ورود و داد و بیداد می کنند، آنها را به مردم معرفی کنید.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این صحبت گفت: خود شما در این جا داد و بیداد راه می اندازید، به شما هم باید تذکر بدهم؟

رسایی در ادامه اظهارات خود گفت: به من هم تذکر بدهید اما به بقیه آقایان نیز تذکردهید!

وی در خصوص اظهارات کاظم جلالی نیز تأکید کرد: آقای جلالی در موافقت با کابینه صحبت کردند و مخالف باید صحبت های ایشان را نقد کند و این طبیعی است.

رسایی تصریح کرد: حق پاسخگویی از تریبون مجلس برای برادر بنده که بسیار فرد محترم و سالمی است محفوظ است.

وی ادامه داد: ایشان از مدیران دوره اصلاحات بود و زیر فشارهای نمایندگان اصلاح طلب برای باج گیری از مدیر کلی قزوین برداشته شد.

رسایی همچنین تأکید کرد: البته من مواضع لباسی ایشان را قبول ندارم و بارها با هم بحث کردیم و مواضع ایشان را نقد کردم اما هیچ فشاری به رئیس نیروی انتظامی برای این موضوع نیاوردم.

وی ادامه داد: برخورد نامناسبی طی شده بود و من تأکید کردم باید پیگیری شود که اتفاقا پیگیری کردند و آقای احمدی مقدم باید گزارش آن مسئله در مورد کسی که از ضوابط خارج شده بود از پشت تریبون قرائت کند.

رسایی تأکید کرد: بنده با تمام اختلافات سیاسی که دارم اما نمی توانم در برابر برخی مسائل سکوت کنم کما اینکه مرحوم آقای کامرانی نیز زمانی که آن دچار اتفاق شدند با ما تماس گرفتند و ما نیز پیگیری کردیم.

این نماینده مردم در مجلس ضمن ابراز رضایت از شخصی شدن صف بندی ها گفت: با انکه بنده به کسی توهین نکرده بودم اما مجلس با ربط و بی ربط فرصت ماده 77 را به همه دادید.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: اگر منصفانه قضاوت کنید، زمانی که برخی از آقایان در تذکر نسبت به اظهارات شما دادند من تأکید کردم که شما می توانید به عنوان مخالف ضحبت کنید اما اگر شما تلویحاً نسبت به کسی صحبت کنید، براساس قانون حق صحبت دارد و نباید مسائل را با یکدیگر خلط کنید./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی