کد خبر : 3058
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پیشگویی لاریجانی در مورد سؤال خبرنگاران/ روضه‌خوانی برای زاینده‌رود توسط افتخاری

پیشگویی لاریجانی در مورد سؤال خبرنگاران/ روضه‌خوانی برای زاینده‌رود توسط افتخاری

رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته سفری یک روزه به اصفهان داشت که این سفر با حاشیه‌هایی همراه بود.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به اصفهان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر روز گذشته در سفری یک روزه به اصفهان رفت؛ سفر یک روزه رئیس مجلس به اصفهان با حاشیه‌هایی هم همراه بود.

لاریجانی و هیئت همراه حدود ساعت 12 ظهر، فرودگاه مهر‌آباد تهران را به مقصد اصفهان ترک کردند و بعد از حدود 40 دقیقه پرواز، وارد شهر اصفهان شدند.

رئیس مجلس در بدو ورود به فرودگاه اصفهان مورد استقبال مسئولان محلی این شهر و همچنین استاندار قرار گرفت.

بعد از حضور لاریجانی در فرودگاه اصفهان، خبرنگاران گرد وی جمع شدند اما رئیس مجلس پیش‌دستی کرد و پیش از اینکه خبرنگاران سوالشان را مطرح کنند خطاب به آنها گفت: حتما می‌خواهید بپرسید که اهدافم از این سفر چیست که این موضوع هم خنده همراه با تائید خبرنگاران را در پی داشت.

رئیس مجلس بعد از اقامه نماز و صرف ناهار و استراحت کوتاه به عیادت یکی از نمایندگان ادوار مجلس یعنی علی‌اکبر پرورش رفت. این نماینده ادوار در بستر بیماری قرار دارد بر همین اساس بود که رئیس مجلس برای وی آرزوی عافیت و سلامتی کرد.

رئیس مجلس در این عیادت صمیمی به آقای پرورش گفت که دوستان در مجلس همواره از نطق‌های شما یاد می‌کنند.

لاریجانی طبق روال سفرهای همیشگی خود به گلزار شهدای اصفهان هم رفت و بر سر مزار شهیدان خرازی، حاج احمد کاظمی، ردانی‌ پور و حبیب‌اللهی حاضر شد.

همچنین رئیس مجلس با حضور بر مزار آیت‌الله شمس‌آبادی، اشرفی اصفهانی، ارباب و طاهری برای آنان فاتحه قرائت کرد.

رئیس مجلس در ادامه برنامه‌های کاری خود در این سفر یک روزه، دیداری هم با آیت‌الله مظاهری رئیس حوزه علمی اصفهان داشت؛ البته بخشی از دیدار رئیس مجلس با آیت‌الله مظاهری به صورت خصوصی انجام شد. نکته جالب توجه در مورد این برنامه خانه قدیمی و تاریخی بود که این دیدار در آنجا انجام شد. مناظر چشم‌نواز و معماری تاریخی این خانه برای همه جلب توجه می‌کرد.

لاریجانی بعد از آن، دیداری هم با آیت‌الله طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان انجام داد و بعد از اقامه نماز در دفتر امام جمعه به میدان امام علی (ع) اصفهان که قرار بود توسط رئیس مجلس افتتاح شود رفت.

آئین افتتاح میدان امام علی (ع) از حدود ساعت 9 آغاز شد و تا ساعت 11 به طول انجامید. طبق روال مراسم‌های اینچنینی، نوبت رئیس مجلس برای سخنرانی در انتهای لیست بود و قبل از لاریجانی استاندار، امام جمعه، شهردار و همچنین رئیس شورای شهر اصفهان نیز سخنرانی کردند.

در میان سخنرانی مسئولان یاد شده، علیرضا افتخاری خواننده کشورمان نیز دقایقی برای حضار به اجرای برنامه پرداخت.

افتخاری قبل از خواندن ترانه‌هایش برای حضار از رئیس مجلس خواست تا چاره‌ای برای زاینده‌رود و مسئله بی‌آبی آن اندیشیده شود.

افتخاری به لاریجانی گفت که مردم اصفهان از شما التماس دعا دارند و بعد از آن هم شعری را با عنوان «زاینده رود من کو؟» برای حضار اجرا کرد. 

بالاخره نوبت به رئیس مجلس رسید؛ قبل از سخنرانی لاریجانی یکی از حضار که صدای بلندی هم داشت از میان جمعیت روی پای ایستاد و از رئیس مجلس خواست که برای زاینده‌رود چاره‌اندیشی کند. البته رئیس مجلس در ابتدای سخنرانی خود هم در این رابطه گفت: آقای افتخاری روضه خوبی در مورد زاینده‌رود خواندند و اشک همه را در آوردند.

رئیس مجلس در سخنرانی خود مشکل زاینده‌رود را درد‌آور خواند و گفت که در تهران با کمک دولت جدید که شعارش تدبیر است، در مورد زاینده‌رود تدبیری اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی