کد خبر : 3055
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

توصیه رئیس مجلس به رئیس جمهور

توصیه رئیس مجلس به رئیس جمهور

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کلید خوردن پروژه آشفته سازی منطقه از سوی غرب تصریح کرد: در روزهای گذشته کشورهای زورگو و یاغی وقتی مسیر تحولات در منطقه را به نفع اهداف سلطه طلبانه خود ارزیابی نکردند، پروژه آشفته سازی منطقه را کلید زدند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 3 شهریور) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور، هفته بازگشت آزادگان به کشور، روز پزشک و آغاز هفته دولت را تبریک گفت و تصریح کرد: در آغاز هفته دولت یاد شهدای والامقام رجایی و باهنر را گرامی می داریم و امیدواریم دولت جدید به یمن این ایام، حرکت خدمت به مردم را با توکل بر خداوند و با جدیت و همت بلند آغاز کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این راه، مجلس با رأی اعتماد به کابینه مسیر را برای حل مشکلات کشور با استقرار دولت فراهم کرد و توصیه ما به دولت محترم این است که با همان روحیه مجاهدانه ای که در شهید باهنر و بهشتی پایه و اساس دولت را شکل می داد، دولت جدید مسیر خود را مشخص کند که عزت مندی جمهوری اسلامی در این نگاه است.

وی گفت: دولت جدید به موضوع شایسته سالاری در همه امور توجه جدی نماید که "کار ملک با تدبیر شایستگان راست گردد" و عزل و نصب ها بر چنین اصلی مستقر گردد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید از همه نیروهای متدین و متعهد که حکمت امور دیوانی را فهم نموده اند، سوای تعلقات سیاسی بهره گیری شود؛ فراجناحی بودن درست به این معنا محل اعتنا خواهد بود.

لاریجانی بیان کرد: قانون گرایی محل آزمون دولت است که براساس آن تمشیت امور کشور متوازن می گردد و مردم زندگی قابل پیش بینی می یابند و عدالت گرایی رونق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه از همه ظرفیت های نظام در حل مشکلات مردم استفاده شود، توضیح داد: روحیه تعامل با همه بخش‌های نظام باید حاکم شود و با تحلیل واقع بینانه از شرایط و با نگاه علمی، به حل و فصل امور پرداخته شود و از شتابزدگی پرهیز گردد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: امیدواریم دولت جدید در چارچوب سیاست های کلی نظام و رهنمودهای رهبر معظم با تعادل در مواضع، خدمت به مردم عزیز را یگانه گمشده خود بداند که توفیق الهی در همین راه است.

لاریجانی در بخش دیگری از نطق خود به شرایط کنونی منطقه اشاره کرد و گفت: در روزهای گذشته همه شواهد و قراین حکایت از آن دارد که کشورهای زورگو و یاغی مسیر تحولات در منطقه را به نفع اهداف سلطه طلبانه خود ارزیابی نکردند و به همین دلیل پروژه آشفته سازی منطقه را کلید زدند.

وی افزود: آنچه در این روزها در مصر، سوریه و لبنان اتفاق افتاد؛ مخصوصا سبوعیتی که در انفجارات لبنان دیده شد یا سلاح های کشتار جمعی که تروریست ها در سوریه استفاده نمودند بسترسازی برای نوعی فرصت طلبی آمریکا و رژیم صهیونیستی است تا در خلال جنگ افروزی بین طوایف و اصحاب مذاهب برای صلح قلابی در فلسطین و تحقیر مجدد ملت مظلوم فلسطین را فراهم کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این میان ژست های جنگ طلبانه آمریکا که با تبلیغات فریب کارانه توأم گردیده، فضاحت آور است؛ مگر محاسبات آنان در جنگ افغانستان و عراق توفیقی را نشان می دهد که خیز جنگ در منطقه خاورمیانه برداشته اند.

وی یادآور شد: امروز ملت ها در منطقه بیدار شده اند و صدای ملت ها را در شعارهای دو طرف مخالف هم در صحنه مصر می یابیم که هر دو گروه تنفر خود را از دخالت های آمریکا اعلام می کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه صحنه کنونی، صحنه تحمیل اراده دخالت طلبانه قدرت ها نیست، ادامه داد: صحنه باور حقوق مسلمانان است در غیر این صورت در باتلاق معرکه تعیین تکلیف نهایی دست و پا خواهند زد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی این اقدامات حقیر، سلطه طلبانه، مزورانه و تروریستی را محکوم می نماید و مطمئن به نصرت الهی برای مسلمانان است./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی