کد خبر : 3049
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دولت یازدهم موتور رونق کشور را راه بیاندازد/ تاکید بر اتمام متروی قم

دولت یازدهم موتور رونق کشور را راه بیاندازد/ تاکید بر اتمام متروی قم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در سطح ملی نیز نیاز به یک حرکت گسترده برای آبادانی کشور وجود دارد که با توجه به شرایط بیکاری و تورم اقتضا این است حرکت تولید داخلی رونق بگیرد که این باید سرلوحه کار دولت یازدهم باشد و موتور تولید و رونق کشور را راه بیاندازد اگر چه راه این کار تزریق تسهیلات است و حاصلی جز تورم ندارد اما راه اصلی راه انداختن چرخ تولید داخلی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی مراسم آغاز به کار دستگاه عظیم حفاری پروژه مترو شهرداری قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و عرض تبریک به مناسبت هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر دو اسوه مدیریت کشور پس از انقلاب اسلامی بودند و این دو بزرگوار از نظر تربیت اسلامی و اخلاق اسلامی در آن شرایط پرتلاطمی که بنی صدر مشکلات سیاسی در کشور ایجاد کرده بود رفتاری متین داشتند و حرکت جهادی را در مدیریت باید به این دو عزیز نسبت داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز مفتخریم که دولت جمهوری اسلامی ایران نام خود را مزین به نام این دو شهید کرده است و اگر برداشت ما این است که این دو بزرگوار الگوی مدیریت در کشور هستند باید راه آنها را بشناسیم و در شرایطی که فشارها به کشورزیاد است راه آنها را الگوقرار دهیم.

وی ادامه داد: راه اندازی مترو استان قم به همت مسئولان و قرارگاه سازندگی سپاه که در حال اجرایی شدن است باید برای ادامه راه الگوی مدیریتی شهید رجایی و باهنر را دنبال کند وهمانگونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته با اعضای جدیدهیأت دولت فرمودند برای ادامه کارها باید روحیه ای جهادی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شهر قم با توجه به جمعیتی که دارد و در حال گسترش است باید پروژه های تمامی خطوط آن راه اندازی شود تا بار و گره ترافیکی این استان حل شود.

لاریجانی تصریح کرد: کارهای بزرگی در استان قم انجام گرفته که دارای ارزش بالایی است و برخی از کارها نیمه کاره باقی مانده که باید به مسئولان استان کمک کرد تا این پروژه ها به پایان برسد.

وی بیان کرد: سطح توقعات از شهر قم به عنوان یک شهر بین المللی و مرکز تفکر شیعه بالاست که اقتضا می کند از لحاظ عمرانی نگاه ویژه ای به این شهر وجود داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در سطح ملی نیز نیاز به یک حرکت گسترده برای آبادانی کشور وجود دارد که با توجه به شرایط بیکاری و تورم اقتضا این است حرکت تولید داخلی رونق بگیرد که این باید سرلوحه کار دولت یازدهم باشد و موتور تولید و رونق کشور را راه بیاندازد اگر چه راه این کار تزریق تسهیلات است و حاصلی جز تورم ندارد اما راه اصلی راه انداختن چرخ تولید داخلی است./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی