کد خبر : 3043
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی؛

رژیم صهیونیستی در پس معرکه سوریه با امنیت خود بازی نکند

رژیم صهیونیستی در پس معرکه سوریه با امنیت خود بازی نکند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار آمریکا مقابل سوریه گفت: این اقدامات شگردهای کهنه ای است که در مقابل اراده ملت ها رنگ می بازد و نقطه پیروزی را خداوند در استقامت ملت ها قرار داده است و رژیم صهیونیستی نیز بداند در این میانه نقش آنان روشن شده است و در پس این معرکه با امنیت خود بازی نکند.

 

به گزارش اعتدال ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شهادت امام جعفر صادق(ص) پیشوای بزرگ مذهب جعفری را به ملت ایران، حوزه های علمیه، مراجع عظام  تقلید و نمایندگان تسلیت گفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در سوریه گفت: اخبار روزهای اخیر مشحون تفکر جنگ طلبی آمریکا است. علیرغم موج تنفر مردم کشورهای مختلف از چنین اقدامی، همچنان این کشور پیگیر اقدام نظامی علیه سوریه است.

لاریجانی افزود: گرچه اقدامات آمریکا و انگلیس در شورای امنیت عقیم ماند و پارلمان انگلیس با اقدام نظامی مخالفت کرد اما تحرکات آنان برای ضربه زدن به سوریه همچنان وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نکته جالب در این است که هنوز بازرسان سازمان ملل در بررسی استفاده از سلاح شیمیایی تحقیقات خود را تکمیل نکرده و نتیجه را اعلام ننموده اند اما مسئولان آمریکا می گویند مساله استفاده از سلاح شیمیایی برای افکار عمومی روشن است و همین را مجوز حمله تلقی کرده اند.

وی گفت: آیا در سایر موارد هم شما چنین قاعده ای را می پذیرید که مطابق افکار عمومی عمل کنید و آیا ملاکی برای فهم افکار عمومی وجود دارد؟ تظاهرات مردم در کشورهای مختلف در مخالفت با جنگ را نمی شنوید؟

لاریجانی ادامه داد: از طرفی می گویند ما مدارکی دال بر دستور جهت استفاده از سلاح شیمیایی در دست داریم، اگر مدارکی در دست دارید چرا در شورای امنیت مطرح نمی کنید؟ آیا به صرف ادعای داشتن مدرک عملیات نظامی توجیه می شود؟ می گویند ما شنود مکالماتی را دردست داریم که بعد معلوم شد رژیم صهیونیستی مدعی چنین شنودی است، چه شنود موثقی! رژیم صهیونیستی اگر ادعا نماید باید در اصل و فرع آن تردید کرد.

نماینده مردم قم تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه به آمریکا قول داده اند هزینه عملیات نظامی را تقبل کنند، این دردناک ترین بخش ماجرا است که کشوری اسلامی و مدعی با همکاری اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دلال جنگ طلبی توسط آمریکا شده است.

وی ادامه داد: علت عقب افتادگی و مشکلات امت اسلامی را باید در این گونه اقدامات ریاکارانه و ناجوانمردانه جستجو کرد. از طرفی با این گونه منطق عملیاتی که آمریکا این روزها در تبلیغات خود مصرف می کند عملاً تمامی نظامات بین المللی را له کرده است. اگر آمریکا به نظر شورای امنیت تمکین نمی کند چرا معتقد است در سایر شئون باید نظرات شورای امنیت نزد دیگران محترم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این رفتار دو گانه در صحنه بین المللی ریشه نابسامانی و ناامنی در جهان شده است. به نظر می رسد اولاً عمده مساله به شرایط متفاوت صحنه و میدان در سوریه مربوط است که چون نتوانستند صحنه را با اعزام تروریست ها و ارسال سلاح عوض کنند، خود را از پشت صحنه بیرون آوردند و امروز در روی صحنه بازی می کنند و عاملیت جنگ را بر عهده گرفتند.

وی گفت: ثانیاً بیداری اسلامی که از مقاومت 33 روزه و 22 روزه آغاز شد و موج آن مناطق مختلف را در بر گرفت نگرانی آنان را مضاعف نمود و حال به دنبال مهمل دروغینی هستند تا افکار بیداری را منصرف کنند.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: این اقدامات شگردهای کهنه ای است که در مقابل اراده ملت ها رنگ می بازد و نقطه پیروزی را خداوند در استقامت ملت ها قرار داده است و رژیم صهیونیستی نیز بداند در این میانه نقش آنان روشن شده است و در پس این معرکه با امنیت خود بازی نکند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی