کد خبر : 303
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی مطرح کرد:

خانه ملت: حملات تروریستی در عراق حادثه‌ای تلخ برای عالم اسلام است

خانه ملت: حملات تروریستی در عراق حادثه‌ای تلخ برای عالم اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استفاده از جریان های تروریستی به صورت تاکتیکی یک اشتباه بزرگ در منطقه است، گفت: حملات جریان های تروریستی به کشورهای منطقه حاکی از ضیقی است که پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 15 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از دو نوبت حمله تروریستی ناجوانمردانه به عراق گفت: در این حملات تروریستی که حدود 400 نفر از مردم عراق کشته و مجروح شدند حادثه ای تلخ برای عالم اسلام است البته این رفتار تروریست‌ها در عراق به نظر به خاطر ضیقی است که پیدا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پس از عملیات بسیار ارزشمند در فلوجه که به نوعی فتح الفتوح بود و با توجه به شرایط و جایگاه این شهر این حملات به خاطر ضیقی است که این جریان های تروریستی پیدا کرده اند و مشخص شد که مردم عراق مردم رشیدی هستند و به طور حتم بر این جریان های تروریستی مسلط شده اند بنابراین این حرکت کور و ناجوانمردانه از طرف این جریان های تروریستی صورت گرفت.

وی تأکید کرد: این حادثه مایه تأسف بوده و ما به ملت عراق، دولت و پارلمان عراق تسلیت گفته و همدردی خود را اعلام می کنیم. امیدواریم این مسیر مبارزه با تروریست طی شده و به زودی پیروزی های بیشتری را شاهد باشیم. همچنین لازم است از اقدام تروریستی که در منطقه قطیف مخصوصا در جوار مسجدالنبی صورت گرفت ابراز تأسف و همدردی با مردم عربستان سعودی کنیم که در این حادثه به آنها نیز لطمات بسیاری وارد شد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: اینکه در جوار مسجدالنبی اقدام تروریستی صورت می گیرد نشان از جسارت به ساحت نبی الله دارد و این مایه تأسف است که در کنار مسجدالنبی این حرکت تروریستی صورت گرفته است بنابراین باید با دقت بیشتری مسائل مربوط به تروریست ها در منطقه مورد پیگیری قرار گیرد. ما بارها به کشورهای منطقه این نکته را گفته بودیم که در استفاده تاکتیکی از جریان‌های تروریستی یک اشتباه استرات‍ژیک نهفته است، اگر کشورهایی فکر می‌کنند به صورت تاکتیکی می توان از جریان های تروریستی استفاده کرد یک اشتباه بزرگ راهبردی می باشد چون این جریان ها بعدها با تقویت شدن مشکلات دیگری را در منطقه به وجود می آورند.

وی افزود: ابراز همدردی نمایندگان مجلس با مردم منطقه و مردم عربستان در این حادثه اعلام می کنم و این اقدام تروریستی در قطیف و در جوار مسجدالنبی به طور حتم محکوم است. ما امیدواریم با این حوادث باعث درک روشن تر و شفاف تر همه مردم و پند آنها از این مسائل شود تا روابط خوبی میان مسلمانان تنظیم شود بنابراین ما امیدواریم با این رویه ریشه جریان های تروریستی کنده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین پیشاپیش عید سعید فطر را به ملت عزیز ایران و نمایندگان مجلس تبریک می گویم، امیدوارم در این ماه مبارک رمضان خداوند بهترین‌ها را نصیب شما کرده باشد و در روز عید فطر شما نتیجه اعمال حسنه خود را دریافت کنید./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی