کد خبر : 303
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی مطرح کرد:

خانه ملت: حملات تروریستی در عراق حادثه‌ای تلخ برای عالم اسلام است

خانه ملت: حملات تروریستی در عراق حادثه‌ای تلخ برای عالم اسلام است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استفاده از جریان های تروریستی به صورت تاکتیکی یک اشتباه بزرگ در منطقه است، گفت: حملات جریان های تروریستی به کشورهای منطقه حاکی از ضیقی است که پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 15 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از دو نوبت حمله تروریستی ناجوانمردانه به عراق گفت: در این حملات تروریستی که حدود 400 نفر از مردم عراق کشته و مجروح شدند حادثه ای تلخ برای عالم اسلام است البته این رفتار تروریست‌ها در عراق به نظر به خاطر ضیقی است که پیدا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پس از عملیات بسیار ارزشمند در فلوجه که به نوعی فتح الفتوح بود و با توجه به شرایط و جایگاه این شهر این حملات به خاطر ضیقی است که این جریان های تروریستی پیدا کرده اند و مشخص شد که مردم عراق مردم رشیدی هستند و به طور حتم بر این جریان های تروریستی مسلط شده اند بنابراین این حرکت کور و ناجوانمردانه از طرف این جریان های تروریستی صورت گرفت.

وی تأکید کرد: این حادثه مایه تأسف بوده و ما به ملت عراق، دولت و پارلمان عراق تسلیت گفته و همدردی خود را اعلام می کنیم. امیدواریم این مسیر مبارزه با تروریست طی شده و به زودی پیروزی های بیشتری را شاهد باشیم. همچنین لازم است از اقدام تروریستی که در منطقه قطیف مخصوصا در جوار مسجدالنبی صورت گرفت ابراز تأسف و همدردی با مردم عربستان سعودی کنیم که در این حادثه به آنها نیز لطمات بسیاری وارد شد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: اینکه در جوار مسجدالنبی اقدام تروریستی صورت می گیرد نشان از جسارت به ساحت نبی الله دارد و این مایه تأسف است که در کنار مسجدالنبی این حرکت تروریستی صورت گرفته است بنابراین باید با دقت بیشتری مسائل مربوط به تروریست ها در منطقه مورد پیگیری قرار گیرد. ما بارها به کشورهای منطقه این نکته را گفته بودیم که در استفاده تاکتیکی از جریان‌های تروریستی یک اشتباه استرات‍ژیک نهفته است، اگر کشورهایی فکر می‌کنند به صورت تاکتیکی می توان از جریان های تروریستی استفاده کرد یک اشتباه بزرگ راهبردی می باشد چون این جریان ها بعدها با تقویت شدن مشکلات دیگری را در منطقه به وجود می آورند.

وی افزود: ابراز همدردی نمایندگان مجلس با مردم منطقه و مردم عربستان در این حادثه اعلام می کنم و این اقدام تروریستی در قطیف و در جوار مسجدالنبی به طور حتم محکوم است. ما امیدواریم با این حوادث باعث درک روشن تر و شفاف تر همه مردم و پند آنها از این مسائل شود تا روابط خوبی میان مسلمانان تنظیم شود بنابراین ما امیدواریم با این رویه ریشه جریان های تروریستی کنده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین پیشاپیش عید سعید فطر را به ملت عزیز ایران و نمایندگان مجلس تبریک می گویم، امیدوارم در این ماه مبارک رمضان خداوند بهترین‌ها را نصیب شما کرده باشد و در روز عید فطر شما نتیجه اعمال حسنه خود را دریافت کنید./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی