کد خبر : 2999
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

کمک مجلس به دولت برای کاهش بدهی‌هایش به آستان قدس

کمک مجلس به دولت برای کاهش بدهی‌هایش به آستان قدس

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه آستان قدس املاک زیادی در اختیار دولت قرار داده و قوه مجریه در این رابطه بدهکار آستان قدس است، افزود: در سال جاری حدود یک‌هزار میلیارد تومان از امکانات دولتی را برای این موضوع اختصاص داده‌ایم تا بدهی‌های دولت به آستان قدس کمی کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،دکتر علی لاریجانی امروز جمعه 29 شهریور در بدو ورود به مشهد مقدس در پاویون فرودگاه هاشمی‌نژاد در جمع خبرنگاران گفت: به طور حتم در ایام ولادت امام رضا (ع) حضور در شهر مشهد توفیقی بود که برای ما ایجاد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در تشریح علل سفر خود به مشهد مقدس افزود: قرار است در این سفر پروژه‌ای در آستان قدس رضوی در رابطه با بیمارستان رضوی و سیستم‌های جدید پزشکی مانند پزشکی هسته‌ای افتتاح شود که به طور حتم این موضوع یکی از ملزومات کنونی برای بیماران صعب‌العلاج است.

وی با تاکید بر اینکه در سفر به مشهد با استاندار و مسئولان این شهر درباره مسائل استان و شهر مذاکراتی خواهد شد، تصریح کرد:‌ یقیناً مشهد مقدس جایگاهی ویژه در میان مسلمانان دارد و توجه به این نقطه موجب تقویت جایگاه فرهنگی و اقتصادی جامعه می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه در بودجه چند سال اخیر اعتبارات مناسبی برای چند شهر مذهبی مانند قم، شیراز و مشهد اختصاص داده شده، یادآور شد: خوشبختانه در سال‌های اخیر بودجه توریست مذهبی در جایگاه خوبی قرار داشته که این اعتبارات به‌عنوان پشتوانه مذهبی کشور محسوب می‌شود. از دیگر سو مقداری از این اعتبارات در سال‌های اخیر تخصیص یافته و مقداری نیز اختصاص داده نشده است.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه آستان قدس املاک زیادی در اختیار دولت قرار داده و عملاً قوه مجریه در این رابطه بدهکار آستان قدس است، افزود: تامین و حل این اعتبارات و بدهکاری‌ها به سادگی رخ نمی‌داد، از این‌رو در سال جاری حدود یک‌هزار میلیارد تومان از امکانات دولتی را برای این موضوع اختصاص داده‌ایم تا بدهی‌های دولت به آستان قدس کمی کاهش یابد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی