کد خبر : 2980
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار با وزیر دفاع عراق صورت گرفت

اعلام حمایت رییس مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط ایران و عراق

اعلام حمایت رییس مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط ایران و عراق

 سعدون الدلیمی، وزیر دفاع عراق عصر امروز (چهارشنبه) با علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سطح خوب مناسبات دو کشور در سال‌های اخیر خواستار استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوان ایران و عراق برای ارتقای همکاری‌های دوستانه شد و افزود: مجلس شورای اسلامی از روند توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات دوستانه با عراق حمایت می‌کند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که همه گروه‌های عراقی باید با همکاری مشترک مسائل و مشکلات کشورشان را حل و فصل کنند، گفت: وفاق و همبستگی سیاسی میان همه گروه‌های عراقی اعم از شیعه و سنی و کرد زمینه تقویت امنیت و آسایش در عراق را فراهم می‌کند و در پرتو آن توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در حرکتی دموکراتیک تحقق خواهد یافت.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه، افزود: برخی کشورها با سوء استفاده از شرایط بحرانی در سوریه به اختلافات در عراق دامن زده و زمینه فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور را فراهم می‌کنند غافل از آنکه ناامنی در سوریه و عراق تمام منطقه را به سوی نزاع‌های طایفه‌ای و قومی و مذهبی خواهد کشاند.

وی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا حمایت خود را از راه حل سیاسی برای بحران سوریه با حضور همه گروه‌های این کشور اعلام کرده است.

سعدون الدلیمی وزیر دفاع عراق نیز در همین دیدار با قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح و ثبات در عراق و منطقه گفت: حمایت‌ها و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در تحکیم امنیت در عراق نقش بسزایی داشته است.

وی همچنین خواستار افزایش ارتباطات دوستانه دو کشور در زمینه‌های گوناگون گردید و افزود: افزایش مراودات دو کشور تامین کننده منافع ملی و عاملی در ایجاد صلح و آرامش در منطقه است.

سعدون الدلیمی در ادامه با اشاره به اوضاع سوریه تداوم این وضعیت را به زیان کشورهای منطقه و به نفع رژیم صهیونیستی دانست.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی