کد خبر : 2927
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور کرواسی

دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور کرواسی

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل در شهر دوبرونیک با رئیس‌جمهور کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به کرواسی، علی لاریجانی امروز (جمعه 19 مهرماه) در ادامه دومین روز کاری سفر خود به کرواسی با حضور در شهر دوبرونیک در محل شهرداری این شهر مورد استقبال شهردار دوبرونیک قرار گرفت.

براساس این گزارش رئیس مجلس همچنین دقایقی قبل با ایوو یوسیپوویچ رئیس جمهور کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دوبرونیک که به مروارید دریای آدریاتیک مشهور است به معنای شهر زیبا بوده که به ادعای کٌروات‌ها زیباترین شهر نه تنها در کرواسی بلکه در اروپا است. این شهر در جنوبی‌ترین نقطه کرواسی یعنی در 800 کیلومتری شهر زاگرب و در ساحل دریای آدریاتیک قرار دارد. بخش قدیمی شهر در واقع قلعه سنگی نسبتاً بزرگی است که به وسیله دیوارهای سنگی و باروهای مرتفع محکمی احاطه شده است که از طریق دو دروازه بزرگ متحرک در شرق و غربی به خارج راه می‌یابد. بنای اولیه این شهر در قرن هفتم میلادی بنا نهاده شد. ساخت دیوار سنگی اطراف شهر که از سوی یونسکو به‌عنوان یکی از شگفتی‌های معماری اروپا به ثبت رسیده است، در اوایل دهه 1430 ساخته شده است.

نمایش‌نویس مشهور جورج برنارد شاو گفته است کسانی که به دنبال بهشت روی زمین می‌گردند باید آن را در دوبرونیک جستجو کنند. این شهر علاوه بر بُعد تاریخی امروزه یک مرکز فرهنگی مهم است که در طول سال پذیرای رخدادهای هنری، تئاتر و موسیقی است. ضمن آنکه بسیاری از کنفرانس‌ها و نشست‌های مهم منطقه‌ای و بین‌المللی نیز در این شهر برگزار می‌گردد.

رئیس مجلس همچنین نماز ظهر و عصر را در مجلس دوبرونیک اقامه می‌کند و پس از آن در ضیافنت نناد استازیچ نایب‌رئیس پارلمان کرواسی شرکت خواهد کرد. /

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی