کد خبر : 2920
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نشست خبری رؤسای مجالس ایران و غنا:

ظرفیت های موجود میان دو کشور ایران و غنا باید فعال شود

ظرفیت های موجود میان دو کشور ایران و غنا باید فعال شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمینه های بسیار مناسبی از نظر همکاری سیاسی و پارلمانی و اقتصادی میان ایران و غنا وجود دارد، خواستار فعال شدن ظرفیت های موجود میان دو کشور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در نشست خبری رؤسای مجالس شورای اسلامی ایران و غنا گفت: بسیار خرسندیم که رئیس پارلمان غنا دعوت ما را پذیرفتند و به ایران تشریف آوردند و به ایشان و هیأت همراه از پارلمان کشور دوست، غنا خوشامد می گوییم و امیدواریم چند روزی که در ایران تشریف دارند، دریافت عمیقی از زمینه های همکاری دو کشور برایشان به وجود آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ایران و غنا دوکشوری هستند که با یکدیگر زمینه های بسیار مناسب از نظر همکاری سیاسی و پارلمانی و اقتصادی دارند و با توجه به ذهنیت بسیار مثبت رئیس پارلمان غنا، من فکر می کنم همه این ظرفیت ها می تواند فعال باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمینه های بسیار مناسبی در کشور غنا وجود دارد که می توان به عنوان سرمایه گذاری مشترک به آن اندیشید ضمن آنکه امکانات خوب مهندسی در ایران در بخش های مختلف وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

وی ادامه داد: ایران و غنا از قدیم هم در زمینه کشاورزی همکاری خوبی با یکدیگر داشتند و در زمینه همکاری پارلمانی نیز علایق دو کشور مثبت است و در این سفر درباره مقدمات بحث برای همکاری دو پارلمان صحبت شد و امیدواریم این پیوند در آینده غنی تر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ایران وغنا می توانند از ظرفیت های یکدیگر در رایزنی در مجموعه بین المللی بهره مند شوند و سفر رئیس پارلمان غنا با توجه به مباحث انجام شده و موضوعاتی که در آینده در بخش های دیگر صورت خواهد گرفت، می تواند سفر پرباری باشد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی