کد خبر : 2902
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی؛ مردی برای این روزهای اصولگرایی

لاریجانی؛ مردی برای این روزهای اصولگرایی

 سایت رویداد نوشت؛

  سخنان مهم و اصولی این روزهای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نشان می دهد تفکر اصولگرایی پویاست و جریان دارد. علی لاریجانی در اظهارات چند وقت اخیر خود در واکنش به اتفاقات مهمی عکس العمل هایی نشان داده که قابل تامل و قدردانی است.
سخنان وی درباره موضوع رابطه با آمریکا، سخنان رفسنجانی و خاطرات تخیلی وی و در آخرین نمونه رد اظهارات سخیف علی مطهری درباره دخالت رهبری در انتخاب وزرا حکایت از آن دارد که رئیس مجلس در خطوط قرمز نظام با کسی تعارف ندارد و غیرت اصولگرایی وی در جوشش است.
به نظر می رسد مشی سیاسی رئیس مجلس در مراعات طیف های سیاسی حاضر در مجلس دارای حد و مرزی است که امروز نیز نمونه عینی آن «علی مطهری» است. علی مطهری که برادر همسرعلی لاریجانی نیز هست در اظهاراتی پا را فراتر از حدود خود گذاشت و خوراک رسانه ای مغرضان داخلی و خارجی را فراهم کرد. پس از این اظهارات، علی لاریجانی در پاسخ به وی اعلام کرد: «اینکه می گویند در معرفی وزرای پیشنهادی دولت، رای رهبری دخالت داشته اشتباه است.»
اقدام انقلابی لاریجانی در مقابل فردی که با او نسبت فامیلی دارد ستودنی و قابل تقدیر است.
در جایی که خود رئیس جمهور اعلام کرد آزادانه به انتخاب پرداخته چگونه فردی خود را قیم رئیس جمهور تلقی می کند و به رهبری نسبتی می دهد که رئیس مجلس آن را خلاف واقع می داند؟ برای آقای مطهری از همه بدتر آنکه توفیقی هم اعلام کرد: «روحانی خودش تصمیم گرفت من را به مجلس معرفی نکند.»
حالا باید دید آقای مطهری چه حرفی برای گفتن دارد. بهتر است آقای علی مطهری که حوزه تخصصی اش الهیات است بگوید در کمیسیون فرهنگی چه می کند و در طول چند ماهه اخیر گزارشی از فعالیتش در این کمیسیون به مردم حوزه انتخابی اش بدهد. آقای مطهری فراموش نکند در دهه ۷۰ منتقد جدی رفسنجانی بود و در اوایل دوران احمدی نژاد به وی نزدیک شد. او که با نام اصولگرایان به مجلس هشتم راه یافت فراموش نکند در انتخابات مجلس نهم لیست منتسب به وی و شعارهایش هیچ اقبالی نداشت و تنها خود وی به واسطه نام پدر شهیدش مطرح ماند و مردم، لیست او را با بی محلی کنار زدند.
رسانه های اصلاح طلب که همیشه سعی می کنند صحبت های رئیس مجلس را آن گونه که دوست دارند پوشش دهند جرات کنند و اظهارات او را کامل انعکاس دهند نه اینکه آن قسمتی که دوست دارند و در جهت سیاست خودشان است پررنگ نمایند. امروز غیرت اصولگرایی در مجلس زنده است و امید است نمایندگان نیز به تبعیت از رئیس مجلس اجازه ندهند افرادی با استفاده از تریبون های خاص خود به خبر پراکنی های دروغ مشغول باشند.
امیرابراهیم رسولی
 

کلید واژه :

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی