کد خبر : 2902
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی؛ مردی برای این روزهای اصولگرایی

لاریجانی؛ مردی برای این روزهای اصولگرایی

 سایت رویداد نوشت؛

  سخنان مهم و اصولی این روزهای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نشان می دهد تفکر اصولگرایی پویاست و جریان دارد. علی لاریجانی در اظهارات چند وقت اخیر خود در واکنش به اتفاقات مهمی عکس العمل هایی نشان داده که قابل تامل و قدردانی است.
سخنان وی درباره موضوع رابطه با آمریکا، سخنان رفسنجانی و خاطرات تخیلی وی و در آخرین نمونه رد اظهارات سخیف علی مطهری درباره دخالت رهبری در انتخاب وزرا حکایت از آن دارد که رئیس مجلس در خطوط قرمز نظام با کسی تعارف ندارد و غیرت اصولگرایی وی در جوشش است.
به نظر می رسد مشی سیاسی رئیس مجلس در مراعات طیف های سیاسی حاضر در مجلس دارای حد و مرزی است که امروز نیز نمونه عینی آن «علی مطهری» است. علی مطهری که برادر همسرعلی لاریجانی نیز هست در اظهاراتی پا را فراتر از حدود خود گذاشت و خوراک رسانه ای مغرضان داخلی و خارجی را فراهم کرد. پس از این اظهارات، علی لاریجانی در پاسخ به وی اعلام کرد: «اینکه می گویند در معرفی وزرای پیشنهادی دولت، رای رهبری دخالت داشته اشتباه است.»
اقدام انقلابی لاریجانی در مقابل فردی که با او نسبت فامیلی دارد ستودنی و قابل تقدیر است.
در جایی که خود رئیس جمهور اعلام کرد آزادانه به انتخاب پرداخته چگونه فردی خود را قیم رئیس جمهور تلقی می کند و به رهبری نسبتی می دهد که رئیس مجلس آن را خلاف واقع می داند؟ برای آقای مطهری از همه بدتر آنکه توفیقی هم اعلام کرد: «روحانی خودش تصمیم گرفت من را به مجلس معرفی نکند.»
حالا باید دید آقای مطهری چه حرفی برای گفتن دارد. بهتر است آقای علی مطهری که حوزه تخصصی اش الهیات است بگوید در کمیسیون فرهنگی چه می کند و در طول چند ماهه اخیر گزارشی از فعالیتش در این کمیسیون به مردم حوزه انتخابی اش بدهد. آقای مطهری فراموش نکند در دهه ۷۰ منتقد جدی رفسنجانی بود و در اوایل دوران احمدی نژاد به وی نزدیک شد. او که با نام اصولگرایان به مجلس هشتم راه یافت فراموش نکند در انتخابات مجلس نهم لیست منتسب به وی و شعارهایش هیچ اقبالی نداشت و تنها خود وی به واسطه نام پدر شهیدش مطرح ماند و مردم، لیست او را با بی محلی کنار زدند.
رسانه های اصلاح طلب که همیشه سعی می کنند صحبت های رئیس مجلس را آن گونه که دوست دارند پوشش دهند جرات کنند و اظهارات او را کامل انعکاس دهند نه اینکه آن قسمتی که دوست دارند و در جهت سیاست خودشان است پررنگ نمایند. امروز غیرت اصولگرایی در مجلس زنده است و امید است نمایندگان نیز به تبعیت از رئیس مجلس اجازه ندهند افرادی با استفاده از تریبون های خاص خود به خبر پراکنی های دروغ مشغول باشند.
امیرابراهیم رسولی
 

کلید واژه :

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی