کد خبر : 2893
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه مطالعات خارجی پکن:

نقش‌ موثر ایران در از بین‌بردن نظریه‌ بیمارگونه تک‌قطبی در جهان

نقش‌ موثر ایران در از بین‌بردن نظریه‌ بیمارگونه تک‌قطبی در جهان

رییس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه مطالعات خارجی پکن گفت: جوانان ایران و چین آینده سازان روابط دو کشور هستند.
 
به گزارش خبرگزای خانه ملت، دکتر علی لاریجانی روز سه شنبه و در نخستین روز از سفر رسمی خود به چین در اجتماع دانشجویان دانشگاه مطالعات خارجی پکن حضور یافت و سخنرانی کرد.

رییس مجلس کشورمان پس از این سخنرانی با عنوان «ایران -چین دوستانی برای همیشه» به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

یکی از دانشجویان چینی رشته زبان فارسی این دانشگاه سخنان رییس مجلس ایران را دل انگیز و تاثیر گذار خواند و پرسید وظیفه جوانان در روابط ایران و چین چیست؟

لاریجانی گفت: به عنوان نماینده ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران اولین مکان را برای سفر خود بازدید و سخنرانی از دانشکاه انتخاب کردم که نشان دهنده توجه ما به علم و دانش است.

وی افزود: محیط دانشگاه مهمترین جایی است که می تواند فضای سیاسی دنیا را متاثر کند.

وی گفت: در تمام ادوار حیات بشر نداشته ایم که این مقدار فکر سیاسی در بین جوانان دنیا رسوخ کرده باشد.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: دنیای امروز دنیای بیداری در سطح قشر جوان است و شما دانشجویان و جوانان هستید که می توانید آینده روشن و مستحکم تری برای روابط دو کشور کهن ایران و چین رقم بزنید.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران و چین دشمنان مشترکی و قداری دارند ؛ افزود: ما باید ظرفیت های دو کشور را برای توسعه روابط بشناسیم و به توطئه های دشمنان نیز توجه داشته باشیم.

رییس مجلس در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری که در مورد آینده روابط ایران و چین سوال کرد گفت: من معتقدم زمینه های همکاری ایران و چین که در دوسوی قاره مهم آسیا قرار گرفته اند به خصوص از نظر اقتصادی، سیاسی و امنیتی بسیار زیاد است.

وی تاکید کرد مسیر توسعه روابط ایران و چین در سالهای اخیر بسیار خوب بوده و اکنون حجم تجارب بین دو کشور به بیش از 40 میلیارد دلار رسیده است که قابل گسترش نیز هست.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه من به آینده روابط ایران چین بسیار مثبت است.

رییس مجلس شورای اسلامی 50 جلد کتاب مرجع برای تقویت آموزش و ادبیان فارسی به دانشگاه مطالعات خارجی پکن ارائه کرد.

پرفسور هان جن رییس این دانشگاه نیز از طرف دانشجویان تابلویی به رسم یادبود و با معنی آرزوی سلامتی و سعادت به رییس مجلس شورای اسلامی اهدا کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در راس هیاتی عالیرتبه و به دوعوت همتای چینی خود برای سفر رسمی چهار روزه وارد پکن شد./
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی