کد خبر : 2879
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ارائه گزارش سفر اعضای کمیسیون شوراها به چابهار به رییس مجلس

ارائه گزارش سفر اعضای کمیسیون شوراها به چابهار به رییس مجلس

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس در پایان سفر سه روزه به سیستان و بلوچستان، از ارائه گزارش سفر اعضای کمیسیون به چابهار به رییس مجلس و تشکیل کمیته های تخصصی برای رفع مسائل مردم این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پایان سفر سه روزه هیئت 5 نفره ای از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس به سرپرستی امیر خجسته که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بودند، یعقوب جدگال در گفت و گو با خانه ملت ضمن تشکر از اعضای کمیسیون شواها جهت سفر به استان سیستان و بلوچستان و بازدید از حوزه انتخابیه چابهار و کنارک گفت: هیچ سفری بدون ثمر نیست و قاعدتا دستاوردهایی خواهد داشت.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: من نهایت قدردانی خود را از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور که سه روز سخت را تحمل کردند و از مناطق عمرانی، گردشگری و منطقه آزاد و بنادر چابهار بازدید کردند، ابراز میکنم.

وی بیان کرد: در این سفر درباره توسعه بنادر، تجارت بین المللی، بررسی مشکلات مدیریت شهری و استانی به ویژه دغدغه ای که اعضای شورای شهر داشتند، نشست های بسیار خوبی برگزار شد؛ ضمن آنکه جلسه اعضای کمیسیون با شورای اداری شهرستان چابهار نیز بسیار مفید و روندی برای توسعه شهرستان چابهار و کنارک بود و امیدواریم نتایج این سفر در رشد و توسعه چابهار، آثار و برکاتی را به همراه داشته باشد.

توسعه منطقه آزاد چابهار، هزینه ترانزیت کالا را کاهش می دهد

همچنین امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، سفر اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور را بسیار مفید و پردستاورد توصیف کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین، قهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات منطقه با مسئولان شهری و استانی مورد بحث وبررسی قرار گرفت و توسعه بنادر و منطقه آزاد چابهار از جمله مباحثی بود که بحث ها و گفتگوهای مختلفی درباره آنها مطرح شد.

وی ادامه داد: چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور را دارد و به نوعی نگین کشور محسوب می شود؛ چرا که این بندر اقیانوسی با تمام دنیا ارتباط دارد و در صورتی که طرح های توسعه ای تکمیل شود،هزینه ترانزیت کالا و زمان حمل ونقل بار کشتی ها کاهش چشمگیری خواهند داشت.

خجسته یادآور شد: ما از پروژه های مختلف عمرانی این استان به ویژه سد مخزنی کهیر و توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کردیم. توریسم نیز از مباحث مهم چابهار است که باید بیشتر به آن توجه شود اما نیاز به مقدماتی دارد تا صنعت گردشگری چابهار تقویت شود و وصل شدن چابهار به منطقه آزاد به این مسئله کمک می کند؛ ضمن آنکه این درخواست مردم و مسئولان شهری و استانی چابهار است که این کار با جدیت  دنبال شود.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تاکید کرد: کمیسیون شوراها پس از بازگشت از سیستان و بلوچستان، کمیته های تخصصی را تشکیل می دهند زیرا رفع مسائل و مشکلات چابهار به توسعه اقتصادی، تجاری، گردشگری و چابهار کمک می کند و باید هر چه زودتر رسیدگی شود.

جذب سرمایه گذاری های خارجی در چابهار حائز اهمیت است

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: نتیجه این سفر در گزارشی به اطلاع رئیس مجلس می رسد تا با عنایتی خاص، مسائل مربوط به این منطقه دنبال شود زیرا ظرفیت های خوب و بالقوه ای در چابهار وجود دارد و یکی از نکات حائز اهمیت، جذب سرمایه گذاری های خارجی در شهرستان چابهار است.

خجسته ادامه داد: باید برای سرمایه گذار امنیت و اعتماد ایجاد شود که خوشبختانه در شهرستان چابهار بسترهای آن را مشاهده کردیم و گزارشات مسئولان حکایت از آن دارد که چابهار از امنیت بسیار خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به محکومیت حملات تروریستی سراوان از سوی اعضای کمیسیون شوراها، توضیح داد: امیدواریم با دقت نظر مسئولان به ویژه مرزداران، هرگونه تحرک مزدوران خارجی در چابهار گرفته شود.

رییس کمیسیون شوراهای مجلس درباره وحدت شیعه و سنی در استان سیستان و بلوچستان گفت: برادران شیعه و سنی در استان سیستان و بلوچستان، وحدت، اخوت و همدلی مثال زدنی با یکدیگر دارند و حقیقتا با هم مهربان هستند و این وحدت و همدلی و یکدلی میان شیعه و سنی در استان سیستان و بلوچستان و دیگر نقاط کشور در سطح بین المللی نیز وجود دارد؛ چرا که به دلیل وحدت و همدلی و یکپارچکی مردم ایران اعم از شیعه و سنی و دیگر ادیان الهی، آمریکا در مقابل مقاومت و ایستادگی ملت ایران زانو زده و برای مذاکره با جمهوری اسلامی پیشگام می شود.

وی با تاکید بر اینکه وحدت ملت ایران باعث شده که دشمن نتواند توطئه های خود را در اینجا به تفرقه میان مسلمانان و ادیان الهی ایران ایجاد کند، تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی در ایران الگوی مناسبی برای جهان اسلام است و کشورهای مسلمان دیگر بدانند در جمهوری اسلامی مردم ایران چه شیعه و چه سنی و چه ادیان الهی دیگر در مسالمت با یکدیگر زندگی می کنند، در جهت اعتلای نظام جمهوری اسلامی قدم بر می دارند و زیر چتر ولایت فقیه خدمت می کنند.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس در پایان از مردم غیور و شهیدپرور استان سیستان که با جدیت کارهای توسعه ای و خدمت به نظام جمهوری اسلامی و کشور را دنبال می کنند، تشکر کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی