کد خبر : 2877
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی:

13 آبان حرکتی احساسی نیست/ ما به دنبال حمایت از مظلوم هستیم

13 آبان حرکتی احساسی نیست/ ما به دنبال حمایت از مظلوم هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در روز 13 آبان مردم نسبت به آمریکا احساس تنفر می‌کنند بحث یک حرکت احساسی نیست یا اینکه ملت بخواهند در قبال آنها لج کنند، بلکه می‌خواهند این پیام را به دنیا برسانند که ما نسبت به ظالم حساسیم و وظیفه خود می‌دانیم که از مظلوم حمایت کنیم.

"علی لاریجانی"با اشاره به ضرورت دهه برائت از استکبار برای ایرانیان گفت: عمیق‌ شدن در افکار از جمله نکات بسیار مهمی است که در توجه به تاریخ گذشته ضروری است و ما هیچ وقت نمی‌خواهیم درباره گذشته مرثیه‌سرایی کنیم، بلکه از طریق فهم چنین شرایطی قصد شناخت بهتری از دنیای امروز داریم. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود غرفه‌ای مربوط به "جنگ تریاک" و ظلم و ستیز‌هایی که انگلیس به ملت چین روا داشته در نمایشگاه شانگهای، تصریح کرد: وجود جنگ تریاک که نمونه‌ای بارز از ظلم و ستیزهای استعمارگران علیه کشور و ملت چین است که قصد نابودی آنها را داشتند در نمایشگاه مذکور به وضوح دیده می‌شد. 
 
وی با بیان اینکه دشمنان کشور چین با تبلیغ مواد مخدر قصد ساقط کردن توانمندی‌های این کشور را داشتند، خاطرنشان کرد: انجام چنین حرکاتی از شگردهای استعمارگران است که بتواند با جدایی از تسلط بر منابع، نوعی تسلط‌ سیاسی با هدف‌گیری مشخصی برای خود به دست بیاورند. 
 
رئیس قوه مقننه علت اصلی مخالفت‌های استعمارگران با ایران و چین را ایستادگی این کشورها دانست و اظهار داشت: استقلال و ایستادگی ایران و چین موجب شده که آنان به مخالفت و زورگویی علیه این کشورها بپردازند. 
 
لاریجانی ادامه داد: ظلم‌ستیزی به عنوان یکی از ارکان مهم در نهاد این انقلاب نهفته است و این تفکری بود که امام خمینی (ره) به آن  اعتقاد داشت و به همین دلیل ایشان آمریکا را شیطان بزرگ خواندند چرا که این کشور به عنوان سمبل استعمار و استثمارگری مطرح است که  این مسئله در رسانه‌ها هم محل مناقشه شده است. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت روز 13 آبان برای ملت ایران اظهار داشت: در مورد اینکه امسال با توجه به تغییر شرایط برای این روز بزرگ چه کنیم؛ این مسئله مطرح است که آیا انقلاب اسلامی در ذات خود یک حقیقتی است که دست مظلوم را می‌گیرد و با ظالم مبارزه می‌کند یا خیر؟
 
وی با بیان اینکه 13 آبان یعنی اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب یک پیام و فکری الهام‌بخش برای دنیا دارد، گفت: اگر مظلومی همچون مردم فلسطین را مقابل خود ببینیم حتما به آن‌ها یاری خواهیم رساند و اگر ببینیم که آمریکا در کشورهایی همچون عراق،‌ سوریه،‌ لبنان و فلسطین به جنگ‌طلبی و ظلم می‌پردازد در مقابلش خواهیم ایستاد و اینطور نیست که در مقابل این کشورها بی‌مرام باشیم و 13 آبان نماد همین فکر است.
 
رئیس قوه مقننه با اشاره به تربیت انسان‌های مسلکی از سوی جمهوری اسلامی تصریح کرد: ما به دنبال تربیت انسان‌‌های با مرامی هستیم که بدانند هدفشان چیست و به کجا می‌روند.
 
لاریجانی افزود: اگر در روز 13 آبان مردم نسبت به آمریکا احساس تنفر می‌کنند بحث یک حرکت احساسی نیست یا اینکه ملت بخواهند در قبال آنها لج کنند، بلکه می‌خواهند این پیام را به دنیا برسانند که ما نسبت به ظالم حساسیم و وظیفه خود می‌دانیم که از مظلوم حمایت کنیم.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 13 آبان نماد مبارزه با استعمار و استثمارگری، خشونت‌طلبی و ظلم است، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین روزی برای ملت ایران به عنوان مبنای انقلاب اسلامی بسیار مهم است. /

 

پایان پیام
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی