کد خبر : 2877
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی:

13 آبان حرکتی احساسی نیست/ ما به دنبال حمایت از مظلوم هستیم

13 آبان حرکتی احساسی نیست/ ما به دنبال حمایت از مظلوم هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در روز 13 آبان مردم نسبت به آمریکا احساس تنفر می‌کنند بحث یک حرکت احساسی نیست یا اینکه ملت بخواهند در قبال آنها لج کنند، بلکه می‌خواهند این پیام را به دنیا برسانند که ما نسبت به ظالم حساسیم و وظیفه خود می‌دانیم که از مظلوم حمایت کنیم.

"علی لاریجانی"با اشاره به ضرورت دهه برائت از استکبار برای ایرانیان گفت: عمیق‌ شدن در افکار از جمله نکات بسیار مهمی است که در توجه به تاریخ گذشته ضروری است و ما هیچ وقت نمی‌خواهیم درباره گذشته مرثیه‌سرایی کنیم، بلکه از طریق فهم چنین شرایطی قصد شناخت بهتری از دنیای امروز داریم. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود غرفه‌ای مربوط به "جنگ تریاک" و ظلم و ستیز‌هایی که انگلیس به ملت چین روا داشته در نمایشگاه شانگهای، تصریح کرد: وجود جنگ تریاک که نمونه‌ای بارز از ظلم و ستیزهای استعمارگران علیه کشور و ملت چین است که قصد نابودی آنها را داشتند در نمایشگاه مذکور به وضوح دیده می‌شد. 
 
وی با بیان اینکه دشمنان کشور چین با تبلیغ مواد مخدر قصد ساقط کردن توانمندی‌های این کشور را داشتند، خاطرنشان کرد: انجام چنین حرکاتی از شگردهای استعمارگران است که بتواند با جدایی از تسلط بر منابع، نوعی تسلط‌ سیاسی با هدف‌گیری مشخصی برای خود به دست بیاورند. 
 
رئیس قوه مقننه علت اصلی مخالفت‌های استعمارگران با ایران و چین را ایستادگی این کشورها دانست و اظهار داشت: استقلال و ایستادگی ایران و چین موجب شده که آنان به مخالفت و زورگویی علیه این کشورها بپردازند. 
 
لاریجانی ادامه داد: ظلم‌ستیزی به عنوان یکی از ارکان مهم در نهاد این انقلاب نهفته است و این تفکری بود که امام خمینی (ره) به آن  اعتقاد داشت و به همین دلیل ایشان آمریکا را شیطان بزرگ خواندند چرا که این کشور به عنوان سمبل استعمار و استثمارگری مطرح است که  این مسئله در رسانه‌ها هم محل مناقشه شده است. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت روز 13 آبان برای ملت ایران اظهار داشت: در مورد اینکه امسال با توجه به تغییر شرایط برای این روز بزرگ چه کنیم؛ این مسئله مطرح است که آیا انقلاب اسلامی در ذات خود یک حقیقتی است که دست مظلوم را می‌گیرد و با ظالم مبارزه می‌کند یا خیر؟
 
وی با بیان اینکه 13 آبان یعنی اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب یک پیام و فکری الهام‌بخش برای دنیا دارد، گفت: اگر مظلومی همچون مردم فلسطین را مقابل خود ببینیم حتما به آن‌ها یاری خواهیم رساند و اگر ببینیم که آمریکا در کشورهایی همچون عراق،‌ سوریه،‌ لبنان و فلسطین به جنگ‌طلبی و ظلم می‌پردازد در مقابلش خواهیم ایستاد و اینطور نیست که در مقابل این کشورها بی‌مرام باشیم و 13 آبان نماد همین فکر است.
 
رئیس قوه مقننه با اشاره به تربیت انسان‌های مسلکی از سوی جمهوری اسلامی تصریح کرد: ما به دنبال تربیت انسان‌‌های با مرامی هستیم که بدانند هدفشان چیست و به کجا می‌روند.
 
لاریجانی افزود: اگر در روز 13 آبان مردم نسبت به آمریکا احساس تنفر می‌کنند بحث یک حرکت احساسی نیست یا اینکه ملت بخواهند در قبال آنها لج کنند، بلکه می‌خواهند این پیام را به دنیا برسانند که ما نسبت به ظالم حساسیم و وظیفه خود می‌دانیم که از مظلوم حمایت کنیم.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 13 آبان نماد مبارزه با استعمار و استثمارگری، خشونت‌طلبی و ظلم است، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین روزی برای ملت ایران به عنوان مبنای انقلاب اسلامی بسیار مهم است. /

 

پایان پیام
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی