کد خبر : 2853
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پاسخ لاریجانی به یک دانشجوی منتقد درباره وضعیت علوم انسانی در دانشگاه‌ها

پاسخ لاریجانی به یک دانشجوی منتقد درباره وضعیت علوم انسانی در دانشگاه‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقادات یک دانشجو درباره وضعیت علوم انسانی در دانشگاه‌ها گفت:‌ امروز بحث اصلی ما کمک به تکوین علوم انسانی اسلامی است. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی-اسلامی که صبح امروز در محل سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اسلامی کردن علوم گفت:‌ سال‌ها در این زمینه در حال کارکردن هستم و بحث اسلامی شدن علوم اسلامی مطرح است اما کار در این زمینه با بخشنامه و قانون حل نمی‌شود.

وی افزود: باید در این زمینه با صبر و حوصله کار کرد تا علاوه بر رشد علوم انسانی امکان تبدیل آنها به فکر و عرضه آنها فراهم شود.

در ادامه دانشجویی در جمع خبرنگاران آمد و خطاب به آقای لاریجانی‌ گفت: آقای لاریجانی من به عنوان یک دانشجو در فضای علمی کشور کار و وظیفه خود را انجام می‌‌دهم اما ما امروز شاهدیم که در دانشگاه‌های کشور علوم انسانی تدریس می‌شود و اساتیدی مشغول درس دادن هستند که زمینه‌ساز فتنه 88 شدند مجلس در این زمینه چه کاری را می‌خواهد انجام بدهد و فعالیت حقوقی آن چیست؟ که لاریجانی در پاسخ به وی گفت: البته دانشجویان باید حساسیت سیاسی لازم را داشته باشند و در عرصه دانشگاه‌ها فعالیت کنند.

وی افزود: ‌اما مسئله ما امروز بحث‌های روز سیاسی نیست بلکه کمک به تکوین علوم انسانی اسلامی است و دغدغه ما باید این باشد.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری درباره روند تکوین علوم انسانی و همچنین پیشبرد آن گفت:‌ نکته‌ای که در این باره شایان توجه است این نکته است که امروز این دغدغه تنها منحصر به ما نیست بلکه در غرب هم این بحث وجود دارد که امروز علوم انسانی با چه مبانی در حال رشد است.

وی افزود: ما هم نسبت به این موضوع و نحوه تکوین علوم انسانی حساسیت ویژه‌ای داریم البته حرکت در این بخش تنها نیاز به قانون‌گذاری و بخش‌نامه ندارد بلکه باید صبر و حوصله به خرج داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: باید از علما دعوت کرد و نشست‌هایی را در این زمینه برگزار کرد البته تلقی من این است که مطالعات تصدیقی نیز می‌تواند در این باره موثر باشد.

وی درباره اینکه وضعیت منابع ما در حوزه منابع علوم انسانی چگونه است، گفت:‌ خوشبختانه کتب اسلامی  و همچنین منابع غربی در دسترس هستند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی