کد خبر : 2847
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مبارزه ماندلا برای آزادی بشریت/ سفر قریب‌الوقوع لاریجانی به آفریقای‌جنوبی

مبارزه ماندلا برای آزادی بشریت/ سفر قریب‌الوقوع لاریجانی به آفریقای‌جنوبی

سفیر آفریقای‌جنوبی در ایران ضمن تاکید بر این موضوع که ماندلا برای آزادی بشریت بدون توجه به رنگ، پوست و نژاد مبارزه کرد گفت قرار است در سه ماه آینده رییس مجلس شورای اسلامی سفری به آفریقای جنوبی داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویلیام مکس فیلمان وایتهد در مراسم اهدای اثر هنری نماد مبارزه با نژادپرستی به نلسون ماندلا با اشاره به تاریخچه زندگی ماندلا گفت: ماندلا از زمان ورود به دانشگاه ایده‌های مبارزاتی‌اش را دنبال کرد و به دنبال تحقق آرمان ایجاد زندگی بهتر برای مردم آفریقا بود و برای رسیدن به این آرمان فداکاری‌های بسیاری کرد.

 

وی با بیان اینکه ماندلا قهرمان بزرگی است که در راه کارهای مبارزاتی نژادپرستی بسیار سرشناس است، گفت: قرار است دکتر لاریجانی در سفری که سه ماه آینده به آفریقای جنوبی خواهد داشت، از نزدیک با واقعیات نلسون ماندلا آشنا شود.

 

سفیر آفریقای جنوبی در ایران، با اشاره به تلاش‌های ماندلا برای آزادی آفریقای‌جنوبی از آپارتاید گفت: مردم آفریقا در این راه تلاش‌های بسیاری کردند به طوری که حتی وقتی که ماندلا در زندان بود، مبارزات متوقف نشد و اصول زیر پا قرار نگرفت، ماندلا آماده فدا کردن زندگی‌اش برای اندیشه و اراده‌اش بود.

 

وی ادامه داد: ماندلا زمانی که در زندان بود، تلاش کرد تا امور را از طریق مذاکرات به پیش ببرد، البته گاهی مجبور شد مقاومت مسلحانه نیز انجام دهد، بعد از آزادی از زندان نیز جهت ایجاد وحدت و همبستگی بین مردم آفریقا تلاش‌های بسیاری انجام داد و در انجام مذاکرات با گروه‌های مختلف تاکید کرد تا بتواند تمام مردم آفریقای جنوبی از حقوق یکسانی برخوردار باشند.

 

سفیر آفریقای جنوبی در ایران در پایان خاطرنشان کرد: ماندلا برای آزادی بشریت بدون توجه به رنگ، پوست و نژاد مبارزه کرد، مبارزاتی که برای آزادی انسان‌ها انجام شد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی