کد خبر : 2847
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مبارزه ماندلا برای آزادی بشریت/ سفر قریب‌الوقوع لاریجانی به آفریقای‌جنوبی

مبارزه ماندلا برای آزادی بشریت/ سفر قریب‌الوقوع لاریجانی به آفریقای‌جنوبی

سفیر آفریقای‌جنوبی در ایران ضمن تاکید بر این موضوع که ماندلا برای آزادی بشریت بدون توجه به رنگ، پوست و نژاد مبارزه کرد گفت قرار است در سه ماه آینده رییس مجلس شورای اسلامی سفری به آفریقای جنوبی داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویلیام مکس فیلمان وایتهد در مراسم اهدای اثر هنری نماد مبارزه با نژادپرستی به نلسون ماندلا با اشاره به تاریخچه زندگی ماندلا گفت: ماندلا از زمان ورود به دانشگاه ایده‌های مبارزاتی‌اش را دنبال کرد و به دنبال تحقق آرمان ایجاد زندگی بهتر برای مردم آفریقا بود و برای رسیدن به این آرمان فداکاری‌های بسیاری کرد.

 

وی با بیان اینکه ماندلا قهرمان بزرگی است که در راه کارهای مبارزاتی نژادپرستی بسیار سرشناس است، گفت: قرار است دکتر لاریجانی در سفری که سه ماه آینده به آفریقای جنوبی خواهد داشت، از نزدیک با واقعیات نلسون ماندلا آشنا شود.

 

سفیر آفریقای جنوبی در ایران، با اشاره به تلاش‌های ماندلا برای آزادی آفریقای‌جنوبی از آپارتاید گفت: مردم آفریقا در این راه تلاش‌های بسیاری کردند به طوری که حتی وقتی که ماندلا در زندان بود، مبارزات متوقف نشد و اصول زیر پا قرار نگرفت، ماندلا آماده فدا کردن زندگی‌اش برای اندیشه و اراده‌اش بود.

 

وی ادامه داد: ماندلا زمانی که در زندان بود، تلاش کرد تا امور را از طریق مذاکرات به پیش ببرد، البته گاهی مجبور شد مقاومت مسلحانه نیز انجام دهد، بعد از آزادی از زندان نیز جهت ایجاد وحدت و همبستگی بین مردم آفریقا تلاش‌های بسیاری انجام داد و در انجام مذاکرات با گروه‌های مختلف تاکید کرد تا بتواند تمام مردم آفریقای جنوبی از حقوق یکسانی برخوردار باشند.

 

سفیر آفریقای جنوبی در ایران در پایان خاطرنشان کرد: ماندلا برای آزادی بشریت بدون توجه به رنگ، پوست و نژاد مبارزه کرد، مبارزاتی که برای آزادی انسان‌ها انجام شد.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی