کد خبر : 2832
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان لبنان:

امنیت ایران و کشورهای منطقه به یکدیگر گره خورده‌است

امنیت ایران و کشورهای منطقه به یکدیگر گره خورده‌است

رئیس مجلس نمایندگان لبنان پیش از ظهر امروز (دوشنبه 4/9/92)، با لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت گفت: انقلاب اسلامی همواره از مسیر مجاهدت و سختی های فراوان عبور کرده است و این گونه مسائل خللی در اراده ایران برای پیمودن راه انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر منطقه و حمایت برخی کشورها از جریانات تندرو تروریستی، گفت: کمک به گروه های تروریستی و تندرو اشتباه راهبردی بزرگی است که مشکلات فراوانی در آینده بر منطقه تحمیل کرده و گریبان این کشورها را نیز خواهد گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافق اخیر ایران و گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد: گام بعدی با صداقت اعضای گروه 1+5 به خوبی برداشته شود.

لاریجانی همچنین با اشاره به برخی تلاش های قدرت های جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی برای ایجاد نگرانی میان کشورهای منطقه از تحولات اخیر، تأکید کرد: حفظ و تقویت امنیت و آرامش در منطقه از اولویت های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و امنیت ایران و کشورهای منطقه به ویژه همسایگان، به یکدیگر گره خورده است.

آقای نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان نیز در این دیدار ضمن بیان مراتب همدردی و تسلیت خود و ملت و دولت لبنان به مناسبت حادثه اخیر تروریستی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت گفت: همه آحاد ملت لبنان و تمام جریانات و گروه های سیاسی در این کشور از وقوع این حادثه به شدت متأثر شده و آن را محکوم کردند. به جز صحنه گردانان عملیات علیه سوریه، لبنان و فلسطین.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت توافق اخیر ایران و گروه 1+5 گفت: این توافق افق های جدیدی فرا روی ایران و منطقه خواهد گشود.

رئیس مجلس نمایندگان لبنان در ادامه با بیان اینکه کشورهای حامی تروریسم در منطقه سعی در کشاندن درگیری ها به لبنان دارند، افزود: مقاومت لبنان هرگز اجازه نخواهد داد امنیت و آرامش مردم لبنان به مخاطره افتد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حامیان تروریسم در منطقه که در سوریه شکست خورده اند، هر جا بتوانند به محور مقاومت در منطقه یعنی ایران، سوریه و لبنان، ضربه خواهند زد.

وی مواضع ایران را عامل پایدرای و ایستادگی محور مقاومت در منطقه علیه رژیم صهیونیستی دانست. /

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی