کد خبر : 2802
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی پیش از عزیمت به عمان:

توافق‌های اخیر با سلطان قابوس در سفر به عمان پیگیری می‌شود

توافق‌های اخیر با سلطان قابوس در سفر به عمان پیگیری می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی، هدف خود از سفر به کشور عمان را گسترش همکاری های دو کشور به ویژه در حوزه پارلمانی و پیگیری توافق‌های انجام شده در جریان سفر اخیر سلطان قابوس به تهران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر علی لاریجانی  امروز (چهارشنبه 13 آذر) پیش از عزیمت به عمان در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران روابط ایران و عمان را روابطی پایدار توصیف کرد و گفت: در سفر به عمان در زمینه‌های همکاری‌های پارلمانی، مسائل منطقه‌ای و پیگیری توافق‌ها در سفر پادشاه این کشور به ایران گفت‌و‌گو می‌شود، از طرف دیگر تهران و مسقط از روابط سیاسی نزدیک و تنگاتنگ برخوردار هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، روابط دو کشور ایران و عمان در حوزه همکاری‌های پارلمانی را نیز گسترده توصیف کرد و یادآور شد: من به دعوت رئیس مجلس عمان به این کشور سفر می‌کنم تا در زمینه همکاری‌های پارلمانی و توسعه روابط میان دو کشور به ویژه پیگیری توافقات سفر پادشاه عمان به ایران گفت و‌گو کنم.

لاریجانی همچنین گفت و گو درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی با مقامات عمان را از دیگر اهداف این سفر به مسقط برشمرد.

رئیس مجلس افزود: روابط گسترده و عمیق سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با همسایگان همواره از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران بوده و این رویکرد همچنان ادامه دارد.

پادشاه عمان اوایل شهریور ماه سال جاری در راس یک هیات بلندپایه سیاسی - اقتصادی به تهران سفر کرد و نخستین میهمان عالی رتبه خارجی دولت دکتر حسن روحانی بود. از طربف دیگر محمد جواد ظریف نیز روزهای اخیر در جریان سفری دوره ای به کشورهای حوزه خلیج فارس به عمان هم سفر کرد و با مقامات عالی این کشور پادشاهی از جمله سلطان قابوس دیدار و گفت و گو کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی