کد خبر : 2790
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از بازگشت از عمان:

عمان علاقمند به افزایش همکاری‌های دو جانبه با ایران است

عمان علاقمند به افزایش همکاری‌های دو جانبه با ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و عمان از دیرباز ارتباط و تعامل نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند، گفت: عمان علاقمند به افزایش همکاری‌های دو جانبه با ایران است.

دکتر علی لاریجانی در تشریح سفر 3 روزه خود به کشور عمان در جمع خبرنگاران گفت: کشور عمان یکی از کشورهای نسبتا فعال در عرصه سیاسی بوده و بدلیل همسایگی با ایران ما از دیرباز با این کشور ارتباط و تعامل نزدیکی داشته و همیشه از رایزنی سیاسی با مقامات عمان بهره برده‌ایم.

گروه‌های دوستی ایران و عمان فعال شوند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفر دیداری با مقامات پارلمان این کشور و مجلس سنا داشته و در خصوص تعامل و همکاری‌های دو جانبه ایران و عمان جلساتی برگزار شد. البته در زمینه همکاری‌های اقتصادی و سیاسی بستر مناسب و فعال فراهم بوده و ما امیدواریم در آینده گروه دوستی دو کشور فعال شود.

درباره برگزاری مجمع بین‌المللی مجالس اسلامی در ایران، با عمان صحبت شد

وی تصریح کرد: مجمع بین المللی مجالس اسلامی در آینده‌ای نزدیک در ایران برگزار می‌شود که در این زمینه هم با مقامات کشور عمان بحث و گفتگو شد.

لاریجانی با بیان اینکه در زمینه همکاری‌های اقتصادی دو کشور نگاه عمان بسیار مثبت بود گفت: پیگیری‌هایی در این زمینه انجام شد زیرا بعضی از فرصت‌های شغلی و سرمایه گذاری در عمان برای ایران قابل توجه و از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فرصت‌های شغلی و سرمایه گذاری در عمان برای ایران قابل توجه است

وی ادامه داد: در دیدار با سلطان قابوس پادشاه عمان و وزیر خارجه این کشور در زمینه فعالیت‌های دو جانبه بخصوص در حوزه اقتصاد بحث‌هایی داشتیم که یکی از مواردی که برای سرمایه گذاران ایرانی می‌تواند بسیار مثبت باشد و از آن بهره مند شوند فرصت‌های شغلی و سرمایه گذاری در کشور عمان بوده که شاید برای ما شناخته شده نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات دولت عمان بسیار علاقمند هستند که در زمینه کشاورزی، پتروشیمی و پرورش میگو با ایران همکاری و در کشور ما سرمایه گذاری کنند که در اینجا لازم است اتاق بازرگانی دو کشور تعامل و همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشد، البته تجار کشور عمان به افزایش همکاری‌ها و سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران علاقمند بودند که امیدواریم در آینده نزدیک پیگیری‌ها در این زمینه نهایی شده و همکاری‌ها ادامه داشته باشد.

گفتنی است در مراسم استقبال از رئیس مجلس شورای اسلامی محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور حضور داشتند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی