کد خبر : 2785
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در دیدار با سلطان قابوس:

بحران سوریه فقط از طریق مذاکرات سیاسی حل می‌شود

بحران سوریه فقط از طریق مذاکرات سیاسی حل می‌شود

رئیس مجلس در دیدار با پادشاه عمان، دیدگاه سلطان قابوس را درباره تحولات منطقه همسو با ایران خواند و گفت:بحران سوریه فقط از طریق مذاکرات سیاسی حل می‌شود.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای  اسلامی پنج‌شنبه (14 آذر) در دیدار با سلطان قابوس ضمن اشاره به روابط ممتاز و برادرانه دو کشور، این روابط همواره رو به گسترش خواند و گفت: دستاوردهای سفر اخیر سلطان قابوس به ایران در سطح روابط دو جانبه و منطقه‌ای و بین المللی ارزشمند و پر حاصل برشمرد.

در این ملاقات دکتر لاریجانی دیدگاه سلطان قابوس را درباره تحولات منطقه همسو با  ایران در جهت خیر و صلاح منطقه توصیف و در ارتباط با اوضاع در سوریه یادآور شد: بحران جاری در سوریه فقط از طریق مذاکره قابل حل بوده و گزینه سیاسی تنها راه حل بحران در آن کشور است.

سلطان قابوس ضمن ابراز خرسندی از تحول به وجود آمده در روابط، آن را به سود روابط منطقه ای و بین المللی برشمرد و ابزار امیدواری کرد: هر چه سریعتر کشورهای منطقه فضای مثبت به وجود آمده در روابط ایران با خود را مغنتم دانسته و باب همکاری ها را با ایران پیش ببرند که خیر و صلاح کشورهای منطقه در همین امر نهفته است.

سلطان قابوس تصریح کرد: توافق ژنو موفقیت مهمی بود که انجام شد در قضیه سوریه لازم است با همکاری هم این مشکل را حل کنیم تا منطقه به ثبات برسد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی