کد خبر : 2781
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

حماس و حزب الله کلید پیروزی را مقاومت می‌دانند/ ظهور نژادپرستی فاشیستی در سیمای رژیم صهیونیستی

حماس و حزب الله کلید پیروزی را مقاومت می‌دانند/ ظهور نژادپرستی فاشیستی در سیمای رژیم صهیونیستی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نژادپرستی فاشیستی مدرن امروز در سیمای رژیم صهیونیست ظهور کرده است گفت: حماس و حزب‌الله پی برده‌اند که کلید پیروزی مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 17 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق پیش از دستور مجلس با گرامیداشت روز دانشجو ،گفت: در سالهای خفقان پهلوی صغیر که با کودتایی آمریکا در ایران عملاً همه جریان های ملی و مذهبی به نحوی سرکوب و منزوی شده بودند این حرکت غیرت مندانه دانشجویان در مقابل آمریکا و استعمار و استبداد هم آغاز تحرکی جدید در شرایط یخ زده سیاسی داخلی بود و هم به نیکسون و آمریکا فهماند با کودتا آمریکایی در ایران مبارزه با استعمار و استبداد را به مبارزه با استبداد وابسته و استعمار آمریکا بدل کرده اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حرکت 16 آذر گرچه خونین شد اما توانست رنگ جهادی را در طول مبارزات دانشجویی تا پیروزی انقلاب اسلامی حفظ کند و عملاً تفکر مجاهدانه استقلال طلبانه و ضد استعماری و ضد استبدادی به عنوان جوهر حرکت انقلابی دانشجویی در کشور نهادینه گردید، یاد شهدای دانشجو را گرامی می داریم و به دانشجویان عزیز این روز عزت آفرین را تبریک عرض می کنیم.

وی با اشاره به درگذشت نلسون ماندلا مبارز مشهور آفریقای جنوبی، ادامه داد: نلسون ماندلا شخصی بود که سال ها با حکومت نژاد پرست آفریقای جنوبی مبارزه نمود و با سازمان دهی مبارزان به افشاگری علیه این حکومت در سطح بین المللی پرداخت، گرچه حدود سه دهه زندان پرمشقت را تحمل کرد اما در نهایت مقاومت آنان، نهضت ضد آپارتاید را به پیروزی رساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: ملت ایران و انقلاب اسلامی مستمراً از حرکت انقلابی نلسون ماندلا حمایت نمود و آزادی آنان از زندان و پیروزی بر نژادپرستان و به دست گرفتن حکومت برای ملت ایران نیز، پیروزی بزرگ محسوب گردید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: یکی از تأسف آورترین حوادث قرن معاصر حکومت نژادپرست آفریقای جنوبی بود و تاسف بارتر حمایت غرب حاضر به تغییر موضع و دست کشیدن از این جنایت بزرگ نشد، این رئیس بزرگ را نباید فراموش کرد که فاصله زمانی ما با این جنایت بزرگ زیادنیست و چند قرن نیست، بلکه چند دهه فاصله داریم.

لاریجانی، تصریح کرد: همین غرب که هر روز میلیون ها بار از حقوق بشر و برابری انسان ها حرف می زند و سازمان ملل را برای حفظ و حقوق انسان ها حرف می زند و سازمان ملل را برای حفظ حقوق انسان ها و برابری آنها تأسیس کرده از یک حکومت جنایت کار ده ها سال حمایت کرد و فقط زمانی عقب نشینی کرد که نیروهای مبارز سال ها در مقابل آن مقاومت و ایستادگی نمودند و غرب چاره ای جز تغییر موضع نداشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: امروز تاریخ مجدداً تکرار شده است و به قول مارکس که ابتدا به صورت تراژیک و بعد به صورت کمدی، چند دهه رژیم صهیونیستی رفتار خشن تر از رژیم نژاد پرست در آفریقای جنوبی را نسبت به فلسطینیان اعمال نموده است.

وی تصریح کرد: نه تنها خشونت، زندان و داغ و درفش نسبت به فلسطینیان هر روز انجام می دهد بلکه بارها فلسطینیان را قتل عام نموده و این مظلومان تاریخ را بیش از شش دهه است که از سرزمین مادری اخراج کرده است.

نماینده مردم قم در مجلس، افزود: نژادپرستی فاشیستی مدرن در سیمای رژیم صهیونیستی ظهور یافته است و اتفاقا باز هم می بینیم غرب و آمریکا سال ها است که خود را مدیون این رژیم نموده اند و متولی حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی کرده اند.

 وی تصریح کرد: این کمدی مضحک با همان قیافه مسخره حمایت از حقوق انسان ها در سطوح بین المللی و کشتار ملت فلسطین در خانه های آنها تکرار شده است.

لاریجانی افزود: امروز قهرمانان این مبارزه جدید ضد نژادپرستانه علیه صهیونیست ها مجاهدانی هستند که در صفوف حزب الله و حماس و جهاد اسلامی می توان یافت و رهبرانی چون سیدحسن نصرالله دارند آنان آموخته اند که غرب جز با مقاومت خود حقوق فلسطینیان را نمی دهد، دل خوش کردن به رفت و آمدهای دیپلماتیک و مانورهای آنان جز فرسایش عمر و نیرو ثمره ای ندارد و آنان دریافته اند که کلید پیروز بر مقاومت است و این همان کاری بود که نلسون ماندلا در مبارزات خود یافته بود و بدان عمل نمود.

وی بیان کرد: شهادت حاج حسان یکی از فرماندهان حزب الله که اخیراًبه شهادت رسید نماد چنین مقاومتی در مقابل صهیونیست ها می باشد مجلس شورای اسلامی یادآن مبارز نصتوح را گرامی می دارد و یاد نلسون ماندلا را به عنوان یک مبارز قهرمان گرامی می دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم آفریقای جنوبی در این مصیبت باید با آنان ابراز همدردی می کرد و به اعضا محترم پارلمان کشور عرض تسلیت و تعزیت داریم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی