کد خبر : 2779
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

حاشیه‌های ارائه اولین بودجه دولت یازدهم به مجلس:

تشبیه تجمع اطراف رییس‌جمهور در مجلس به "میدان تحریر"

تشبیه تجمع اطراف رییس‌جمهور در مجلس به "میدان تحریر"

حسن روحانی صبح امروز (یکشنبه) به همراه جمعی از اعضای دولت یازدهم در جلسه علنی مجلس حضور یافت تا اولین لایحه بودجه در دولت تدبیر و امید را تقدیم مجلس هشتم کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن روحانی به همراه مجید انصاری معاون پارلمانی، اسحاق جهانگیری معاون اول، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ، محمد دهقان وزیر دفاع ، زنگنه وزیر نفت و نوبخت معاون نظارت و برنامه‌ریزی ، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور وارد مجلس شد و مورد استقبال محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس و جمع دیگری از نمایندگان قرار گرفت در ادامه هم طیب‌نیا وزیر اقتصاد، واعظی وزیر ارتباطات، آخوندی وزیر راه، سیف رئیس کل بانک مرکزی و نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس حضور یافتند.

لاریجانی بعد از نطق ابتدای جلسه خود و دقایقی بعد از حضور دولتی‌ها، حضور آن‌ها در مجلس را خیرمقدم گفت و ارائه بودجه 93 را دلیل حضور آن‌ها در مجلس عنوان کرد.

بلافاصله بعد از اتمام نطق لاریجانی او از حسن روحانی دعوت کرد که توضیحات خود را درباره بودجه آغاز کند.

روحانی هم در سخنان یک ساعته خود ویژگی‌های اولین لایحه بودجه در دولت یازدهم را تشریح کرد.

وی در اواخر سخنرانی خود خطاب به نمایندگان گفت اگر خسته شدید می‌توانیم آخرین مطلب را بگوییم.

لاریجانی در واکنش به او گفت: می‌توانید به صحبت‌هایتان ادامه دهید.

روحانی مجددا گفت: البته سخن گفتن با نمایندگان برای دولت و رئیس جمهور افتخار است اما در عین حال نمی‌خواهیم نماینده‌ها خسته شوند.

او در خلال سخنانش از بررسی طرحی جدید برای مدیریت هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

روحانی بعد از سخنرانی یک ساعته خود لایحه بودجه کل کشور سال 93 را تقدیم علی لاریجانی رئیس مجلس کرد.

او تدوین بودجه در دولت را حاصل تلاش معتمدین در دولت تدبیر و امید دانست و ابراز امیدواری کرد که زمینه تصویب آن در ایام دهه فجر فراهم باشد.

رئیس مجلس هم در این باره ابراز امیدواری کرد.

بعد از تحویل لایحه بودجه به مجلس، علی لاریجانی از تلاش‌های دولت برای ارائه به موقع بودجه تقدیر کرد و آن را مسیر درستی برای تحقق شرایط بهتر‌ در اقتصاد کشور دانست.

رئیس مجلس البته سقف 190 هزار میلیارد تومانی بودجه را قابل تامل توصیف کرد و گفت که این موضوع باید دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

از زمان تقدیم بودجه تا خروج روحانی حدود 10 دقیقه طول کشید و در این مدت تعداد بسیار زیادی از نمایندگان دور وی جمع شده بودند و مشغول گفت و گو با رئیس جمهور بودند.

لاریجانی این تجمع را به «میدان تحریر» تشبیه کرد و از نمایندگان خواست سرجایشان بنشینند.

در حالی که نمایندگان دور روحانی جمع شده بودند و وی در حال خروج از مجلس بود برخی وزرا همچنان بر صندلی‌هایشان تکیه زده بودند. لاریجانی در این باره به زنگنه گفت کار شما در مجلس تمام شده و ما از حضورتان تشکر می‌کنیم.

سبحانی‌نیا هم همین موضوع را به آخوندی وزیر راه متذکر شد.

لاریجانی همچنین خطاب به پورمحمدی که مشغول صحبت با یکی از نمایندگان بود، گفت: ظل عالی مستدام!

بخش‌هایی از جلسه علنی صبح امروز مجلس برای ارائه لایحه بودجه دولت از شبکه خبر سیما به صورت زنده پخش می‌شد .

به گزارش ایسنا، از سال 87 که مجلس هشتم در سال اول فعالیت خود 15 آذر را آخرین مهلت ارائه لایحه بودجه تعیین کرده بود تا به حال هیچ گاه لوایح بودجه سالانه به موقع تقدیم مجلس نشده بود. اما این بار دولت یازدهم بودجه سال 93 را به موقع تقدیم مجلس کرد.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی