کد خبر : 277
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از اعضای شورای اسلامی استان قم:

ایجاد صنایع تبدیلی به رونق اقتصادی روستاها کمک می‌کند

ایجاد صنایع تبدیلی به رونق اقتصادی روستاها کمک می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رفع مشکل کمبود آب کشاورزی،گفت:باید روش آبیاری‌ها ارتقاء و نوع کشت‌ها در بخش کشاورزی متناسب با ظرفیت آب در هر منطقه باشد.

جمعی از اعضای شورای اسلامی استان قم امروز (پنجشنبه، 24 تیرماه) با دکتر علی لاریجانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از شنیدن گزارشات اعضای شورای اسلامی استان قم گفت:در زمینه تسریع در رفع مشکلات باید پیشنهادات مدونی ارائه شود.

دکترلاریجانی،افزود:مسئله کمبود آب در استان قم به مانند کل کشور یک موضوع مهم است که باید به آن توجه جدی شود.

رئیس نهاد قانونگذاری،ادامه داد: برای رفع مشکل کم آبی در بخش کشاورزی باید روش های آبیاری ارتقاء یابدو کشت‌ها متناسب با هر منطقه باشد؛البته پیگیری‌هایی در این زمینه از طریق وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و توصیه‌های لازم در این رابطه صورت گرفته است.

 

شناسنامه دار کردن روستاها براساس مزیت‌ها در حال پیگیری است

دکتر لاریجانی با بیان اینکه دولت و کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی به موضوع پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف هستند،افزود: در خصوص فیش‌های حقوقی غیرمتعارف و پرونده‌های مالی قوه قضائیه کارهایی انجام داده شده و موضوع به صورت جدی در این قوه در حال پیگیری است.

دکترلاریجانی با تاکید برلزوم ایجاد صنایع تکمیلی و توجه به بخش معادن در بخش روستاها،تاکید کرد:موضوع شناسنامه دار کردن روستاها براساس مزیت‌ها در حال پیگیری است و در این زمینه کارهایی انجام شده که با توجه به ظرفیت روستاها صنایع تبدیلی فراهم شود تا در زمینه جلوگیری از مهاجرت روستاییان مفید باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید برلزوم حل مشکل دامداران،افزود: موضوع منطقی شدن قیمت شیر درکشور برای رفع مشکل دامداران در حال پیگیری است و در این زمینه اقداماتی برای خرید شیر و تبدیل آن به شیرخشک صورت گرفته است.

 

لزوم ایجاد کمربند سبز و بیابان زدایی در استان قم

گفتنی است؛در ابتدای این دیدار "بختیاری" رئیس شورای اسلامی استان قم با تشکر از مساعدت‌های رئیس مجلس برای رفع مشکلات، گزارشی از عملکرد شورای اسلامی استان قم ارائه داد و گفت: در زمینه رفع مشکل ریزگردها و آلودگی هوا باید اقدامات اساسی در قم صورت گیرد.

بختیاری با تاکید بر لزوم ایجاد کمربند سبز و بیابان زدایی در استان قم ادامه داد: از رئیس مجلس درخواست دارم که به موضوع اهمیت جایگاه شوراها در برنامه ششم توسعه توجه شود.

لازم به ذکر است نماینده‌های بخش‌های کهک، فلجستان، قنوات، جعفریه و بخش مرکزی استان قم در شورای اسلامی این استان نیز در این دیدار با ارائه گزارش و تشکر از مساعدت‌های رئیس مجلس بخشی از مشکلات مردم را در این مناطق به اطلاع رئیس مجلس رساندند.

براساس این گزارش؛"حاج اسماعیلی" نماینده بخش کهک در شورای اسلامی استان قم از مساعدت‌های رئیس مجلس درخصوص بهسازی و آسفالت جاده‌ها در بخش کهک استان قم تشکر کرد./

پایان پیام  

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی