کد خبر : 2768
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مجمع نمایندگان خوزستان از استعفا منصرف نشدند/مأموریت لاریجانی به مصباحی‌مقدم

مجمع نمایندگان خوزستان از استعفا منصرف نشدند/مأموریت لاریجانی به مصباحی‌مقدم

نماینده شوشتر در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان خوزستان فعلاً از استعفا منصرف نشدند، از مأموریت رئیس مجلس به رئیس کمیسیون بودجه برای پیگیری موارد مد نظر مجمع نمایندگان خوزستان در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 93 خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدسادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز مجمع نمایندگان خوزستان با علی لاریجانی پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر رئیس مجلس، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز حضور داشت.

وی با بیان اینکه جلسه خوب و مثمرثمری بود، افزود: در این جلسه دغدغه‌ها و نگرانی‌های نمایندگان خوزستان با اولویت آب شرب، گازرسانی و راه‌ها مطرح شد و رئیس مجلس به آقای مصباحی‌مقدم دستور داد که موارد مطرح شده از سوی نمایندگان خوزستان را در کمیسیون تلفیق و بودجه مورد رسیدگی قرار دهند.

سادات‌ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: از آنجا که دولت لایحه بودجه 93 را برای بررسی و طی مراحل قانونی تقدیم مجلس کرده است لذا از نظر قانونی، دولت دیگر نمی‌تواند اقدامی برای اصلاح لایحه بودجه انجام دهد و باید مجلس نسبت به اصلاح لایحه بودجه اقدام کند.

وی بر هیمن اساس یادآور شد: قرار است راهکارهایی برای ایجاد یک تعادل در بودجه 93 پیش‌بینی شود، همچنین آقای سیدشریف حسینی نیز در موضوع آب شرب مأموریت یافت از طریق وزارت نیرو مسائل مربوط به آب شرب را پیگیری و حل کند.

نماینده شوشتر در مجلس با بیان اینکه فعلاً اعضای مجمع نمایندگان خوزستان از انصرافشان از کسوت نمایندگی مجلس منصرف نشدند و پیگیر مسائل و مشکلات هستند تا به نتیجه برسد، متذکر شد: اعتبارات استان خوزستان در سال 92 به میران 2400 میلیارد تومان بود که این رقم در لایحه بودجه سال آینده 70 میلیارد تومان کاهش یافته است، البته به دلیل مشکلاتی که در تأمین درآمدها و منابع داریم، از اعتبارات همه استان‌های کشور کم شده است، اما از استان خوزستان به نسبت سایر استان‌ها بیشتر کم شده است.

وی تأکید کرد: ما متوجه شرایط کشور هستیم اما انتظار نداریم از اعتبارات استان خوزستان نسبت به سایر استان‌های کشور بیشتر کم شود، بالاخره این تقلیل اعتبارات باید یک مبنا و اساسی داشته باشد و البته به نسبت سایر استان‌ها کاهش یابد.

حبیب آقاجری نماینده ماهشهر در مجلس نیز در گفت‌وگو با فارس درباره این جلسه گفت: جلسه خوب و مثمرثمری بود، مقرر شد موضوعات و مسائل استان خوزستان در کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 93 مورد رسیدگی قرار گیرند تا حل شوند.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی