کد خبر : 276
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از مدیران سازمان تامین اجتماعی استان قم؛

تامین اجتماعی برای کشور یک ضرورت است/ لزوم حمایت از تولیدکنندگان توسط سازمان تامین اجتماعی

تامین اجتماعی برای کشور یک ضرورت است/ لزوم حمایت از تولیدکنندگان توسط سازمان تامین اجتماعی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی برای کشور یک امر ضروری است، گفت: بخشودگی و تقسیط بدهی تولیدکنندگان توسط سازمان تامین اجتماعی می‌تواند در حمایت از تولید موثر باشد.

دکتر لاریجانی امروز (پنجشنبه، 24 تیرماه) در دیدار با جمعی از مدیران سازمان تامین اجتماعی استان قم گفت: تا زمان بهبود شرایط اقتصادی کشور به صورت مطلوب، باید از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در بخش تولید حمایت شود تا علاوه برحفظ اشتغال به رشد اشتغال‌زایی بیشتر نیز کمک شود.

 

لزوم اعمال بخشودگی‌های معوقات بانکی و مالیات در راستای حمایت از تولیدکنندگان

رئیس مجلس شورای اسلامی،افزود: درخصوص حمایت از تولیدکنندگان می‌توان در بحث‌هایی مانند معوقات بانکی و اخذ مالیات بخشودگی‌هایی اعمال کرد و حتی در این رابطه می‌توان بدهی‌های تولیدکنندگان را تقسیط کرد.

رئیس نهاد قانونگذاری ادامه داد: اشخاص و کارفرمایان خوش حساب باید تشویق شوند و نکته دیگر اینکه یکی از دغدغه‌های تمامی مسئولان باید رونق بخش تولید باشد.

 

تامین اجتماعی در راستای حمایت از تولیدجرائم را تقسیط و بخشی از آن را ببخشد

دکتر لاریجانی افزود: احساس می‌شود در سازمان تامین اجتماعی درچند سال اخیر حرکت تکاملی و عقلانی برای پیشرفت انجام شده؛البته این سازمان با چالش‌هایی مانند موضوع بدهی سهم دولت به سازمان تامین اجتماعی روبه‌رو است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای روش تامین منابع مالی در این رابطه باید پیشنهادات کارشناسی بررسی شود.

وی با تشکر از زحمات انجام شده برای توسعه بیمارستان تامین اجتماعی استان قم ،افزود: سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از تولید می‌تواند جرائم و سهم کارفرمایان را تقسیط و بخشی از آن را ببخشد.

دکتر لاریجانی افزود: با بخشنامه ها نیز می‌توان بخش‌های تولیدی کشور را تقویت کرد تا فشار به تولید وارد نشود؛البته بخشی از مشکلات صنایع کشور به تحریم ارتباطی نداشته بلکه به دلیل مسائل اقتصادی در کشور بود.

 

منابع مالی لازم برای آینده تامین اجتماعی مورد توجه قرار گرفته شود

وی با بیان اینکه درشرایط رکودی دربسیاری از کشورها بخشی از مالیات تولیدکنندگان معاف می‌شود،تاکید کرد: با توجه به اینکه در بخش کهک استان قم بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) تاسیس شده و ضرورت دارد سازمان تامین اجتماعی به مشکلات بیمه‌ای بیماران مراجعه کننده به این بیمارستان رسیدگی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی برای کشور یک امر ضروری است، افزود: باید منابع مالی لازم برای آینده تامین اجتماعی مورد توجه قرار گرفته شود و به راهکارها در این رابطه رسیدگی شود.

گفتنی است؛درابتدای این دیدار "موسوی" مدیرکل سازمان تامین اجتماعی قم و مدیران این سازمان استان قم گزارشاتی از عملکرد این سازمان به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه دادند و از مساعدت‌های رئیس مجلس تشکر کردند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی