کد خبر : 2759
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاريجاني: ملت ايران خود را در کنار مردم مصر مي داند

لاريجاني: ملت ايران خود را در کنار مردم مصر مي داند

تهران/ واحد مرکزی خبر/ سیاسی 1392/09/23
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دیدار جمعی از نخبگان سیاسی، دانشگاهی و اصحاب رسانه مصر، انقلاب مصر را یک انقلاب اصیل و تاثیرگذار در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان حرکت انقلابی مردم مصر بوده و از آن حمایت کرده است و ملت ایران خود را در کنار مردم مصر می داند.
به گزارش اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به پیوندها و علائق دیرینه میان دو ملت افزود: دشمنان امت اسلامی با درک اهمیت برقراری مناسبات دوستانه میان دو کشور همواره سعی در ایجاد اختلاف و جدایی میان ایران و مصر از طریق دامن زدن به ایران هراسی و اختلافات مذهبی دارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استعمار برای ادامه سلطه خود بر ملت های اسلامی سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود، گفت: دامن زدن به اختلافات مذهبی در جهان اسلام، طرحی استعماری با هدف تحکیم امنیت رژیم صهیونیستی است.
لاریجانی افزود: میان فرقه های اسلامی هیچ اختلافی در اصول وجود ندارد و استعمارگران می خواهند با استفاده تاکتیکی از گروه های تندروی تروریستی ،‌ سلطه خود را بر جهان اسلام تحکیم کنند.
در ادامه این دیدار، چند تن از نخبگان سیاسی و رسانه ای مصر در سخنانی با تاکید بر نقش موثر و تاثیرگذار دو کشور ایران و مصر در منطقه بر اهمیت تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه میان دو کشور تاکید کردند.
آقای صلاح الدین الدسوقی یکی از رهبران سیاسی مصر در این دیدار روابط دو کشور را تاریخی و مستحکم خواند و گفت: برقراری روابط دوستانه میان مصر و ایران می تواند معادلات منطقه را دگرگون سازد.
وی افزود: صهیونیسم و استعمار آمریکا تلاش دارد با طرح اختلافات مذهبی، منطقه را تجزیه کند و دو کشور ایران و مصر باید با یکدیگر در مقابل تهاجم صهیونیست ها و استکبار هماهنگ باشند.
همچنین خانم نورالهدی یکی از روزنامه نگاران مصری در این دیدار با بیان اینکه دشمنان مشترک دو ملت، دو کشور را هدف قرار داده اند، گفت: دشمنان ایران، دشمنان ملت مصر نیز هستند و کسانی که دانشمندان ایرانی را ترور کرده اند، دانشمندان مصری را نیز ترور می کنند.
همچنین یکی از رهبران جوانان مصری در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: نسل جوان مصر به دنبال عدالت، استقلال و آزادی است و در این مسیر خواهان گفتگو و تبادل نظر با جوانان ایرانی است.
وی افزود: دو کشور مورد طمع و چشمداشت دشمنان مشترک هستند و باید با تقویت همکاری و هماهنگی، دو ملت متحد شوند و به سوی آینده قدم بردارند.
تصویر دارد

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی