کد خبر : 2758
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار نخبگان سیاسی، دانشگاهی و اصحاب رسانه‌های مصری؛

رییس مجلس: استعمار سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود

رییس مجلس: استعمار سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود

رییس‌مجلس شورای اسلامی گفت: استعمار برای ادامه سلطه خود بر ملت‌های اسلامی سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود.

 

  علی لاریجانی صبح امروز در دیدار جمعی از نخبگان سیاسی، دانشگاهی و اصحاب رسانه مصر، انقلاب مصر را یک انقلاب اصیل و تاثیرگذار در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان حرکت انقلابی مردم مصر بوده و از آن حمایت کرده است و ملت ایران خود را در کنار مردم مصر می‌داند.

 

وی در ادامه با اشاره به پیوندها و علائق دیرینه میان دو ملت گفت: دشمنان امت اسلامی با درک اهمیت برقراری مناسبات دوستانه میان دو کشور همواره سعی در ایجاد اختلاف و جدایی میان دو کشور از طریق دامن زدن به ایران هراسی و اختلافات مذهبی دارند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه استعمار برای ادامه سلطه خود بر ملت‌های اسلامی سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود، گفت: دامن زدن به اختلافات مذهبی در جهان اسلام، طرحی استعماری با هدف تحکیم امنیت رژیم صهیونیستی می‌باشد.

 

لاریجانی افزود: میان فرق مختلف اسلامی هیچ اختلافی در اصول وجود ندارد و استعمارگران می‌خواهند با استفاده تاکتیکی از گروه‌های تندرو و تروریستی سلطه خود را بر جهان اسلام تحکیم نمایند.

 

در ادامه این دیدار، چند تن از نخبگان سیاسی و رسانه‌ای مصر طی سخنانی با تاکید بر نقش موثر و تاثیرگذار دو کشور ایران و مصر در منطقه بر اهمیت تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه میان دو کشور تاکید کردند.

 

صلاح‌الدین الدسوقی یکی از رهبران سیاسی مصر در این دیدار روابط دو کشور را تاریخی ومستحکم خواند و گفت: برقراری روابط دوستانه میان مصر و ایران می‌تواند معادلات منطقه را دگرگون سازد.

 

وی افزود: صهیونیسم و استعمار آمریکا تلاش دارد با طرح اختلافات مذهبی، منطقه را تجزیه کند و دو کشور را هدف قرار داده‌اند گفت: دشمنان ایران، دشمنان ملت مصر نیز می‌باشند، کسانی که دانشمندان ایرانی را ترور کرده‌اند، دانشمندان مصری را نیز ترور می‌کنند.

 

همچنین یکی از رهبران جوانان مصری در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: نسل جوان مصر به دنبال عدالت، استقلال و آزادی می‌باشد و در این مسیر خواهان گفت‌وگو و تبادل نظر با جوانان ایرانی است.

 

وی افزود: دو کشور مورد طمع و چشم داشت دشمنان مشترک می‌باشند و باید با تقویت همکاری و هماهنگی، دو ملت متحد

شده و به سوی آینده قدم بردارند.

 

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی