کد خبر : 2740
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با هیات پارلمانی اروپا:

نحوه اجرای توافق‌ ژنو آزمونی برای سنجش صداقت غرب است

نحوه اجرای توافق‌ ژنو آزمونی برای سنجش صداقت غرب است

رئیس مجلس در دیدار با هیات پارلمانی اروپا گفت:نحوه اجرای توافق‌ ژنو آزمونی برای سنجش صداقت غرب است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (26/9/92) در دیدار با اعضای هیات پارلمان اروپا، با بیان اینکه اسلام دارای یک نظام حقوقی بسیار غنی در زمینه‌های مختلف به ویژه حقوق انسان و کیفیت رابطه مردم و حکومت می‌باشد، گفت: شناخت دستاوردهای این تفکر و نظام حقوقی غنی و پیشرفته برای اروپا و سایر کشورها بسیار مفید خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای سیاسی کردن موضوع حقوق بشر افزود: حقوق بشر در اصل یک موضوع اجتماعی است که با زندگی مردم ارتباط دارد، آغشته کردن این مسئله با اغراض سیاسی اشتباه بزرگی است.

وی همچنین تداوم گفت‌وگوها میان تهران و اروپا را در مورد حقوق بشر بسیار مفید خواند که برای تقویت شناخت و ایجاد درک متقابل از یکدیگر و حل بسیاری از سوءتفاهمات ضروری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با استقبال از تقویت ارتباطات و رایزنی میان ایران و اروپا افزود: همکاری میان ایران و کشورهای اروپایی می‌تواند برای ایجاد امنیت و آرامش در شرایط حساس کنونی منطقه مفید باشد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به پایبندی کشورهای غربی بر توافقات قبلی خود در زمینه هسته‌ای با کشورمان و حمایت این کشورها از رژیم بعثی عراق در حمله به ایران گفت: نحوه برخورد با اجرای توافق‌نامه اخیر ژنو آزمونی برای صداقت کشورهای غربی در مورد ایران خواهد بود.

وی در ادامه افزود: کشورهای غربی نباید اشتباهات گذشته در نحوه برخورد با ایران را تکرار کنند.

لاریجانی همچنین با اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکایی در مورد این توافق‌نامه گفت: این قبیل رفتارها در مراحل آتی می‌تواند مشکلات مهمی ایجاد نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از توسعه مراودات و تبادل هیات میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپا افزود: گسترش ارتباطات فیمابین می‌تواند بستر مناسبی برای تقویت همکاری‌ها در سایر حوزه‌ها ایجاد نماید.

در این دیدار همچنین خانم کرونبرگ رئیس هیات پارلمان اروپایی ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت‌وگوها و مذاکرات انجام شده با مقامات ایرانی را بسیار مفید و سازنده دانست و افزود: گفت‌وگوهای انجام گرفته باعث تقویت شناخت و درک از مواضع و دیدگاه‌های ایران نسبت به مسائل مختلف شد و امیدواریم این ارتباطات به نحو روزافزون و مستمری ادامه یابد.

وی مردم ایران را دارای تمدنی غنی و دیرینه خواند که همواره در راه صلح و آرامش تلاش کرده‌اند و افزود: در هر گفت‌وگویی میان ایران و اروپا باید به ارزش‌های مذهبی و باورهای طرفین احترام گذاشته شود.

خانم کرونبرگ در ادامه همچنین با ابراز خرسندی از توافق ایران با گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد با تقویت اعتماد میان طرفین زمینه توافق نهایی در این موضوع ایجاد شود.

اعضای هیات پارلمان اروپایی در این دیدار همچنین با بیان اهمیت گسترش همکاری‌های فیمابین بر ایجاد مناسبات نزدیک و پیوسته میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپایی تاکید کردند. /

پایان پیام

کلید واژه :

لاریجانی در دیدار با هیات پارلمانی اروپا

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی