کد خبر : 2719
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اصراری برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ نداریم

اصراری برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این جمله که گزینه نظامی روز میز است، ملت ایران و دیگر ملت‌ها را می‌خنداند و آمریکایی‌ها باید گزینه‌های خود را در جیب بگذارند و عقل خود را روی میز قرار دهند

علی لاریجانی در ادامه سخنان خود در آیین نکوداشت پنجمین سالگرد ارتحال آیت‌الله غلام‌حسین جمی که با حضور مسئولان کشوری و استانی، خانواده‌های شهدا و جانبازان و مردم این شهرستان در حسینیه ثارالله برگزار شد با اشاره به مسائل سیاست خارجی اظهار کرد: همان‌گونه که عقل و دین اهمیت دارند مجاهدت نیز مهم است، چراکه مجاهدت باعث سرافرازی می‌شود.

وی افزود: خیلی از کشورهای همسایه ما نفت دارند و زندگی مرفه نیز دارند اما استقلال ندارند و علت آن نیز نبود روحیه مجاهدت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر امروز ایران یک قدرت در منطقه است به خاطر همین مجاهدت‌هاست هرچند که سخنان گزاف زیادی را علیه ایران می‌گویند.

لاریجانی تصریح‌کرد: امروز نیز آمریکایی‌ها دوباره تکرار می‌کنند که همه گزینه‌ها روی میز است و این جمله برای آن‌ها یک ژست شده است؛ در حالی که اگر آمریکایی‌ها مقداری عقل و تدبیر به خرج می‌دادند همه مشکلات حل می‌شد.

وی اضافه‌کرد: ما کارنامه شما را در عراق و افغانستان دیدیم در سال 2001 که به افغانستان آمدند، دو مأموریت مبارزه با تروریسم و مواد مخدر را تعریف کرده بودند اما حالا می‌بینیم که به هیچ کدام از این دو هدف نرسیده‌اند بلکه تروریسم در منطقه بیش‌تر شده و مواد مخدر در افغانستان نیز از 200 تن به 8 هزار تن رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد: رفتار آمریکا در 10 سال گذشته عامل رشد تروریست در منطقه بوده است.

لاریجانی افزود: این جمله که گزینه نظامی روز میز است ملت ایران و دیگر ملت‌ها را می‌خنداند و آمریکایی‌ها به باید گزینه‌های خود را در جیب بگذارند و عقل خود را روی میز قرار دهند.

وی ادامه داد: اگر ما امروز در حال مذاکره هستیم به این دلیل است که اعتقاد داریم مسئله هسته‌ای ایران را شما سیاسی کردید و می‌توان آن‌را از طریق مذاکره حل کرد اما هرگز تصور نکنید که میدان برای درخواست‌های نامشروع شما باز شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکایی‌ها تصریح‌کرد: شما تا همین جا نیز چند بار عهد شکنی کردید اما فکر فریب کاری و.. نباشید چراکه چشمانی تیزبین هستند که این اعمال شما را می‌بینند.

لاریجانی اضافه‌کرد: تصور آمریکایی‌ها از اینکه تحریم‌ها علیه ایران نافذ بود و ایران را به میز مذاکره نشاند یک اشتباه بزرگ محاسباتی است.

وی خاطرنشان‌کرد: همان‌طور که در جریان مذاکرات هسته‌ای سال 2003 دچار اشتباه محاسبه‌ای شده و دیدند که ایران ایستاد و برنامه‌های هسته‌ای خود را گسترش داد و امروز با پدیده‌ای جدید مواجه هستند اگر دوباره این اشتباه محاسباتی را انجام دهند دچار پدیده جدید دیگری خواهند شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سنگ‌اندازی‌های آمریکا برای جلوگیری از حضور ایران در کنفرانس ژنو2 افزود: ما اصراری برای حضور در کنفرانس ژنو 2 نداریم اگر شما می‌توانید مشکل را حل کنید.

وی اظهار کرد: در کنفرانس ژنو یک هم ایران نبود و نتوانستید مشکل را حل کنید و شما نباید برای حضور ایران در این کنفرانس منت بگذارید بلکه باید از ایران برای حضور در این کنفرانس تقاضا کنید چراکه امروز ایران نقشی تاثیرگذار در منطقه دارد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی