کد خبر : 2696
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی پس از دیدار با رئیس مجلس کنیا مطرح کرد:

سرمایه گذاری مشترک بین ایران وکنیا/انرژی،معدن وکشاورزی در اولویت سرمایه گذاری ها

سرمایه گذاری مشترک بین ایران وکنیا/انرژی،معدن وکشاورزی در اولویت سرمایه گذاری ها

دکتر علی لاریجانی پس از ملاقات با رئیس مجلس کنیا در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: از اینکه دوست عزیزمان رئیس مجلس کنیا و هیأت همراه او به ایران آمدند باعث مسرت ماست و ما در مجموع روابط بسیار نزدیک و دوستانه ای با کشور کنیا داریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همکاری های پارلمانی ایران و کنیا خوب است افزود: سفر ایشان فرصت مغتنمی بود که ما در زمینه های مختلف مذاکرات خوبی برای توسعه دو کشور داشته باشیم.

وی افزود: کنیا از یک امتیاز خوب در حوزه معدن و کشاورزی برخوردار است و علاقمندیم که در زمینه همکاری بیشتری داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور صحبت داشتیم افزود: همچنین مسائل مهم منطقه آفریقا که این روزها مثل منطقه ما پر تحول است مورد مذاکره قرار گرفت، نقطه نظرات ما به هم نزدیک است از این رو ما امیدواریم سفر ایشان به ایران سفر موفقی در توسعه روابط دو کشور و همچنین رایزنی در مسائل مهم منطقه باشد.

لاریجانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص جزئیات مذاکرات رؤسای مجلس ایران و آفریقا گفت: درباره سرمایه گذاری در حوزه انرژی، معدن و کشاورزی بحث شد که وزرای مربوطه انشاءالله پیگیری خواهند کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص میزان سطح روابط تجاری بین دو کشور گفت: سطح روابط تجاری الان خیلی بالا نیست اما یکی از مقاصد سفر رئیس مجلس کنیا به ایران باز شدن درهای همکاری در زمینه های مختلف است که امیدواریم نتیجه بخش باشد./
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی