کد خبر : 2693
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در همایش تجلیل از نخبگان و قهرمانان ورزشی سپاه حضرت محمد رسول‌الله:

غربی‌ها اگر درباره حزب‌الله درشت‌گویی کنند، تودهنی می‌خورند/سپاه یک رکن مهم برای استقامت جمهوری اسلامی است

غربی‌ها اگر درباره حزب‌الله درشت‌گویی کنند، تودهنی می‌خورند/سپاه یک رکن مهم برای استقامت جمهوری اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جان خود را برای حزب‌الله می‌دهد، گفت: اگر مقامات غربی درباره حزب‌الله و مقاومت حرف درشت بزنند، قطعاً تودهنی می‌خورند.
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، علی  لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درهمایش تجلیل از نخبگان و قهرمانان ورزشی که به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مجتمع آدینه برگزار شد گفت: پیامبر اسلام برای مونین گفته است و همه باید به ایشان تعصی کنند.

وی ادامه داد: هر انسانی با کسی که او را دوست دارد مشهور میشود و این سخن پیامبر اکرم است. ما نیز اگر در دین تعشقی به پیامبر داریم، باید بر حالات ما نیز نفوذ کند تا مشهور بودن ما با پیامبر توجیه پیدا کند.

لاریجانی ادامه داد: اگر ما محافل این چنینی را بزرگداشت میگیریم، به این دلیل است که بدانیم برای چیست و بر اساس این سنت فکری که آیین مقدس ماست با آنها مشهور شویم. البته شاید از جهت عقلی نیز این توجیه وارد باشد که خود را همراه کرده تا ظرفیت‌مان متبلور شود. لذا انبسات عقلانی رخ میدهد که انسان این زمینه را فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اولیا دین ویترین نیستند، باید در زندگی تاثیر گذار باشند. وی در ادامه سخنان خود با بیان این سوال که آیا امروز نیاز ما بیش از گذشته به سبک و راه رسول الله است یا خیر گفت: بسیاری از روشن فکران تصور میکردند که دوران گذشته به این مسئله نیاز بود اما در دنیای امروز پیشرفت از راه علم حاصل می‌شود و علل عقب ماندگی در شرق را پایبندی به دین میدانند.

وی ادامه داد: این حرف‌های سرسری شاید دل‌ها را جذب کند اما پایه و اساسش حقیقی نیست. برخی از انحطات‌های فکری که ما داریم بیش از گذشته است. ملاحظه میکنید که بی سامانی در غرب تا چه حدی وجود دارد و این مسئله کوچک نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: رفتار مسئولین در برخی کشورها بر اساس دغل کاری و مواردی این گونه است. در گذشته کجا تا به این حد ظلم بود که به گروه‌های تروریستی کمک کنند اگر حکومت‌ها جنگی هم با یکیدگر داشتن رودر رو با می جنگید.

وی با اشاره به سخنان مرحوم مطهری بیان کرد: امروز بشر به 3 چیز نیاز دارد: اول ایمان به خدا، و ایمان به انیکه این دنیا صاحب دارد و عالم بدون صاحب نیست. اینکه مرحوم مطهری فرمودند دنیا به الله نیاز دارد، یعنی انسان و حکومت ها احساس کنند به یک قدرت مقطع متصل هستند. نکته ی مهم این است که امروز دنیا به چنین تفسیر روحانی بیش از همیشه نیاز دارد.

وی همچنین ادامه داد: مرحوم مطهری فرمودند جهان امروز به جهاد به مال و نفس مهتاج است. این بدبدختی که ما در عالم اسلام و کشورهای اسلامی از نظر ظلم پذیری و سر افکندگی مشاهده میکنیم، به دلیل کنار گذاشتن این جهاد تفکر سیاسیت و این مسئله که به سرافکندگی افتاده و دری دوزگی میکنند به این خاطر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به سرداران و نیروهای سپاه پاسداران گفت: افتخارمان این است که اهل مجاهدت هستیم و زنده بودن سپاه نیز به این خاطر است. اگر در دوران دفاع مقدس نیز سپاه نقشی بی بدیل داشت، به خاطر همین مسئله بود. اگر امروزه ایران و حذب الله سر افراز هستند، به خاطر زندگی جهادی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب دانایی را محور توسعه‌ی کشور میداند گفت: این مسئله جنبه‌ی عقیدتی دارد، رشد یافتگی در شخصیت فرد و جامعه یک ریشه‌ی دینی دارد. نگرانی پیامبر از امت خود به خاطر دوری از تدبیر و توجه به این امر است. همانگونه که رسول خدا (ص) میفرمایند، من نگرانی‌ام از جامعه به لحاظ فقر نیست، بلکه به خاطر سوء تدبیر است و این کلام پیامبر بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهمی که باید به آن توجه شود واگرایی بوجود آمده در امت اسلامی است، ادامه داد: امروز ما بیش از دوران گذشته نیاز به همگرایی داریم. واگرایی به وجود آمده نتیجه‌ی فاصله گرفتن از امت نبوی است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به حوادث پیش آمده در منطقه گفت: آیا پیامبر یا اولیاء دین اینگونه توصیه کرده‌اند پیامبر فرموده‌اند امت تا زمانی که یکدیگر را دوست بدارند و امانت داری بکنند استوار خواهند بود. حال آیا این دوست داشتن است؟ آیا جنگ و خون ریزی احیای سنت نبوی است؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جان خود را برای حزب‌الله می‌دهد، افزود: قطعاً اگر به حزب‌الله تعدی شود، ایران پشتیبان حزب‌الله خواهد بود، زیرا حزب‌الله افتخار عالم اسلام بوده و کمر اسرائیل را شکسته است.

لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه جریان بیداری انقلاب اسلامی در چند سال اخیر تاثیرگذاری خود را بر منطقه و کشورهای اسلامی گذاشته است، از این‌رو کشورهای غربی به ویژه آمریکا باید بدانند که با خاورمیانه جدید روبرو هستند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با اعلام اینکه اگر مقامات غربی درباره حزب‌الله و مقاومت حرف درشت بزنند، قطعاً تودهنی می‌خورند، تصریح کرد:‌ همه امت اسلامی به عماد مغنیه احترام گذاشته و این فرمانده حزب‌الله را سمبل شجاعت می‌دانند.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: در طی این ده سال گذشته بارها شاهد بودیم غربی‌ها در مسئله هسته‌ای ما را فریب داده‌اند و فعالیت هسته ای ایران را به تعطیلی کشانده‌اند. در دوره‌های مختلف گفتند که اگر این کار انجام شود، از سوی آن ها تضمین عینی معرفی خواهد شد. اما پیشنهادی حقارت آمیز به ایران دادند. که در مورد قطعات هواپیما و بیمه بود. بعد از آن هم پیشنهادی که ایران طرح را رد کرده و معلوم شد که تمامی حرف‌هایشان دروغ بود. لاریجانی تاکید کرد: ما مسلمانان اهل مکر نیستیم اما مکر دشمنان را میفهمیم و اینگونه نیست که رفتار دشمنان خود را زیر ذره بین نداشته باشیم. ایران همواره مسیر هسته‌ای خود را طی خواهد کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه عده‌ای از رهبران اروپایی نیز اذعان دارند، که ما در گذشته میتوانستیم به یک توافق برسیم اما بوش(رئیس جمهور سابق آمریکا) نگذاشت.

لاریجانی ادامه داد: شما ایران را آزموده بودید و اشتباه کردید که این فکر را در سر پروراندید که میتوانید با ایران چنین کاری را انجام دهید. اگر فکر میکنید تحریم‌ها نقش مهمی در اقدام ایران برای گام برداشتن در مذاکره داشته است، اشتباه فکر میکنید.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اظهارات غرب در مورد ادای احترام وزیر امور خارجه کشورمان به اماد مقنیه و عکس العمل غربی‌ها نسبت به این مسئله بیان کرد: غربی‌ها باید در مورد شرکت در مراسم آدم کش و قصاب سبرا و شتیالا( شارن) توضیح دهند. این شخص یه تروریست واقعی بود، نه اینکه در مورد احترام وزیر امور خارجه به سردار عماد مقنیه اظهار ناراحتی کنند.

وی تاکید کرد: اگر امروز هم بخواهند به حذب الله تعدی کنند ما حامی حذب الله هستیم،‌زیرا ما و حذب الله یک روح هستیم و باید این مسئله را بفهمید که با خاورمیانه جدید روبرو هستید.

لاریجانی گفت: برخی از کشورهای همسایه‌ی ما خیلی پول دار و ثروتمند هستند اما اهل مجاهدت نیستند و نمی‌توانند عذت‌مند زندگی کنند. اما جمهوری اسلامی ایران در مقابل غلدری غرب ایستادگی میکند چون اهل مجاهدت است و از آن‌ها نمیترسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نهادی زندگی کرده‌اید که پایه‌هایش در یک تقدس فکری بنا شده است. ما نهاد و تشکیلات اداری کم نداریم که اساسشان بر اساس مسئولیت به انقلاب شکل گرفته و تکوین آن‌ها با شهادت همراه میباشد. سپاه یک رکن مهم برای استقامت جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی