کد خبر : 2669
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و کره جنوبی افزایش می یابد

سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و کره جنوبی افزایش می یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس پارلمان کره جنوبی پیشقدمی کانگ چانگ هه را برای استفاده از ظرفیت پارلمانی گام مثبتی برای بهبود روابط دو کشور دانست.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه پس از دیدار«هانگ چانگ هی هه» رییس مجلس ملی کره جنوبی با وی ، در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی گفت: جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی از دیرباز روابط نزدیکی در حوزه اقتصاد و فرهنگ با یکدیگر دارند.
 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ،اظهار داشت: در این جلسه پیرامون گسترش روابط پارلمانی صحبت شد و زمینه سرمایه‌گذاری اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اعلام کرد که در دیدار با «کان‌جانگ‌هه»‌درباره افزایش روابط تجاری و اقتصادی و همچنین همکاری‌های فرهنگی و دانشگاهی صحبت شده است.

وی نگاه ایران و کره جنوبی به یکدیگر را مثبت دانست و تصریح کرد: برخی اشکالات وجود دارد که باید مرتفع شود.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس مجلس ملی کره جنوبی به تهران دستاوردهای مثبتی برای دو کشور داشته باشد.

رئیس مجلس همچنین با یادآوری اینکه کره جنوبی روابط نزدیکی در حوزه اقتصاد با ایران داشته است، گفت: علی‌رغم وجود روابط مطلوب،‌روابط ایران و کره در دو سال اخیر نوساناتی داشته اما در کل سطح مطلوبی دارد.

وی سفر رئیس مجلس کره به ایران را گامی مثبت در روابط دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: اکنون پارلمان کره برای بهبود روابط دو کشور پیشقدم شده است.

لاریجانی با اشاره مجدد به گفت‌وگوهای خود با رئیس مجلس کره جنوبی اعلام کرد که در این جلسه در زمینه همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور و ایجاد تسهیلات لازم برای تجار صحبت‌هایی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مجلس با بیان اینکه در جلسه با رئیس مجلس کره پیرامون مسائل مهم سیاسی رایزنی‌هایی داشتیم ابراز امیدواری کرد که حضور «کان‌چانگ‌هه» در تهران نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد.

لاریجانی با اعلام دعوت رئیس مجلس کره جنوبی از وی برای سفر به این کشور به پاس این دعوت از «کانگ‌چانگ‌هه» قدردانی کرد.

ایران توافقنامه ژنو را به صورت مطلوب اجرا کرد

در ادامه رئیس مجلس کره جنوبی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص تاثیرگذاری همکاری های سیاسی ایران و کره جنوبی در حل و فصل مسائل منطقه ای گفت: ایران در منطقه خاورمیانه کشوری مهم و بزرگ است و از معادن بزرگی برخوردار است.

وی با بیان اینکه قبل از آمدن به ایران درباره تاریخ و فرهنگ ایران شنیده بودم تصریح کرد: زمانی که طی سفر به ایران این موضوع را تجربه کردم دریافتم که ایران کشور بزرگی است.

رئیس مجلس ملی کره‌جنوبی به سوابق روابط ایران و کره طی 50 سال گذشته اشاره کرد و افزود: البته امروز این سفر مرحله جدیدی در روابط دو کشور است.

کان چانگ هه با اشاره به دیدار و گفت‌وگوی خود با علی لاریجانی اظهار داشت: ما در این دیدار در پیرامون همکاری‌های اقتصادی و مسائل بین‌الملل سخن گفتیم و همدیگر را خوب فهمیدیم.

وی ابراز امیدواری کرد علی لاریجانی طی سفر به کره جنوبی مباحث و موضوعات مطرح در جلسه یاد شده را دنبال کند.

رئیس مجلس ملی کره جنوبی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره همکاری‌های سیاسی ایران و کره و تاثیر آن بر شرایط منطقه تصریح کرد: ایران کشوری مهم و بزرگ در خاورمیانه محسوب می‌شود.

کان چانگ هه با بیان اینکه ایران کشور بزرگی از نظر وجود معادن است خاطرنشان کرد: کره جنوبی هم در زمینه اقتصادی کشور موفقی در شرق آسیا است؛ ما معادن نداریم که با تکنولوژی کره جنوبی و نیروی انسانی ایران می‌توانیم در این زمینه همکاری مطلوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به توافقات هسته‌ای ژنو تصریح کرد ایران توافقات هسته‌ای خود را به خوبی اجرا کرد که این برای کره الگو است./

پایان پیام

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی