کد خبر : 266
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مجمع خادمان و خیرین درمان و سلامت استان قم

حضور خیرین در بخش سلامت باعث انگیزه دولتی ها می شود

حضور خیرین در بخش سلامت باعث انگیزه دولتی ها می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت از تقویت بخش بهداشت و درمان کشور گفت: در صورت تقویت و ارتقای مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یادگیری حرفه توسط جوانان زمینه اشتغالزایی فراهم می شود.

دکترعلی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است (چهارشنبه 30 تیرماه) در جمع اعضای مجمع خادمان و خیرین درمان و سلامت استان قم با ابراز خرسندی از حضور در این جلسه گفت: همکاری مسئولان، خیرین و مردم در حل مشکلات بسیار موثر است و برای رفع مشکلات باید از ظرفیتهای مردمی استفاده کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم گسترش استفاده از ظرفیت های مردمی برای رفع مشکلات افزود: شرایط کشور به نحوی است که برای رفع مسائل نیاز به حمایت بیشتر است، وضعیت بودجه در کل کشور به دلیل گسترده بودن حجم اداری محدود است و این باعث شده منابع کافی برای رسیدگی به بخش های عمرانی وجود نداشته باشد، ان شاء الله در آینده وضعیت بهتر خواهد شد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: باید برای اداره امور خدماتی از ظرفیت مردمی بهتر استفاده شود و اینکه خیرین در بخش هایی مانند سلامت و درمان کمک می کنند باعث می شود انگیزه دولتی ها افزایش یابد.

دکتر لاریجانی با تأکید بر لزوم اینکه باید تعداد تخت های بیمارستانی به استانداردهای لازم برسد، افزود: علاوه بر جمعیت ساکن در شهر قم بخشی از مردم شهرها و روستاهای اطراف این شهرستان و زائران به بخش های درمانی مراجعه می کنند بنابراین باید بخش بهداشت و درمان تقویت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از بخش های کهک و جعفریه قم تعداد زیادی از بیماران برای مداوا به شهر قم می آیند که باید بخش های درمانی در این مناطق را تقویت کرد، البته با همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیمارستان حضرت علی بن ابی طالب (ع) در جعفریه قم احداث شده اما مردم برای دریافت خدمات پزشکی با مشکلات بیمه ای روبرو هستند که باید با هماهنگی های لازم این مسائل حل شود.

دکتر لاریجانی افزود: باید مسائل درمانگاه ها و بیمارستان ها در قم رفع شود و باید مطالعه ای در این خصوص انجام شود تا از ظرفیت مساعدت خیرین  در مناطقی که ضرورت دارد استفاده شود و در این رابطه باید از طرح آمایشی در  بخش بهداشت قم استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در قم توسط سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در حال انجام است ولی در برخی از موارد که ساخت مراکز درمانی به عهده دولت است با مشکلات بودجه ای و منابع برای استخدام در این مراکز مواجه هستیم.

وی افزود: باید پروژه های اقتصادی خوبی در قم ایجاد شود تا با انجام سرمایه گذاری زمینه اشتغالزایی فراهم شود البته باید به موضوع سنت حسنه وقف نیز توجه شود و برنامه ریزی ها در این راستا باشد.

دکتر لاریجانی با اشاره به لزوم احیا شدن بیشتر سنت وقف افزود: در گذشته در این شهر  بیشتر از سنت وقف استفاده می شد که باید این موضوع ارتقاء یابد.

رئیس نهاد قانونگذاری با تأکید بر لزوم توجه به صنایع دستی گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری است البته پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مکان هایی برای فرشبافی در نظر گرفته شود بسیار مناسب است و با توجه به سبقه قم در صنعت فرش باید مورد توجه قرار گیرد البته باید پذیرفت در حال حاضر فرشبافان از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: باید به مسائل زندانیان کشور رسیدگی شود و نباید فراموش کرد بسیاری از آنها سرپرست خانواده هستند و به دلیل اموری مانند برگشتن خوردن چک راهی زندان شده اند که در صورت کمک به آنان می توان به رفع مشکلات اجتماعی نیز کمک کرد. در هر صورت باید موتور تولید در قم راه بیفتد تا بسیاری از مشکلات حل شود.

رئیس مجلس با تأکید بر لزوم رونق فضای کسب و کار افزود: اگر جوانان فن و حرفه ای بیاموزند کار ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: تجهیزات مراکز فنی و حرفه ای در قم فرسوده است  و مکان های آموزشی در این رابطه محدود است بنابراین در صورت تقویت و ارتقای مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یادگیری حرفه توسط جوانان زمینه اشتغالزایی فراهم می شود که انجام این مهم در رأس مشکلات ناشی از آسیب های اجتماعی موثر است.

دکتر لاریجانی افزود: باید زمینه های سرمایه گذاری در استان قم از طریق استانداری مشخص شود و نباید در انجام این مهم تاخیر داشت.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: باید فرصت های شغلی برای سرمایه گذاری در قم  در همایشی با حضور مسئولان مشخص شود و استانداری قم در رابطه با این موضوع و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در نشست بعدی گزارش ارائه دهد تا زمینه استفاده از خط های اعتباری فراهم و موتور تولید در قم راه بیفتد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حل ریشه ای مشکلات افزود: در استان قم کارهای خوبی صورت گرفته که در صورت تکمیل زمینه برای توسعه بیشتر این استان فراهم می شود.

گفتنی است در ابتدای این مراسم حاج حسن خلیلیان از خیرین شهر مقدس قم با تشکر از مساعدت های رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط مجمع خادمان و خیرین به دکتر لاریجانی ارائه داد.

بر اساس این گزارش دانش جعفری مشاور وزیر بهداشت نیز گزارشی از کارهای انجام شده توسط وزارت بهداشت به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه داد و از مساعدت های دکتر لاریجانی قدردانی کرد.

لازم به ذکر است در نشست مجمع خادمان و خیرین درمان و سلامت استان قم، استاندار قم و سقائیان شهردار شهر مقدس قم حضور داشتند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی