کد خبر : 2659
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران بر بهبود وضعیت تالاب های کشور تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه دیدار از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران در جمع خبرنگاران با نامناسب دانستن وضعیت فعلی تالاب های کشور گفت: علاوه بر شرایط نامناسب دریاچه ارومیه، نحوه استفاده از آب و شرایط آب و هوایی باعث شده است که وضعیت تالاب های کشور نیز نا مناسب شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود شرایط دریاچه ارومیه و برگزاری جلسات متعدد با تعدادی از وزراء برای توجه به این مهم، افزود: بهبود شرایط دریاچه ارومیه از سوی دولت در حال پیگیری است تا راه حل مناسبی را در این زمینه عملیاتی شود.

دکتر لاریجانی موضوع محیط زیست در کشور را مظلوم دانست و گفت: نباید احساس شود که محیط زیست موضوع تفننی و فرعی برای کشور است چرا که، توسعه پایدار در کشور اگر از پشتیبانی محیط زیست برخوردار باشد، دوام پیدا خواهد کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: آلودگی آب وهوا، تخریب جنگل ها و تالاب ها را از مشکلات موجود کشور است که باید برای رفع آنها باید تدبیر کرد که البته در بودجه امسال پیش بینی هایی برای این موارد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بودجه جرایمی برای کارخانه های آلودکننده محیط زیست در نظر گرفته شده است که این جرایم برای بهبود وضعیت محیط زیست به کار برده شود.

وی ادامه داد: دریافت مبلغ 1000 ریال از هر خودرو در شهرهای بالای یک میلیون  نفر جمعیت را برای استفاده در طرح های محیط زیست و تشکیل ستاد حل مشکل آب و هوا از جمله اقدامات مثبت مجلس و دولت است که در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس با اشاره به طرح نمایندگان برای جلوگیری از آلودگی هوا، گفت: این طرح آماده بررسی در مجلس است و دولت در نظر دارد لایحه ای نیز در این زمینه به مجلس ارائه کند که در صورت ارائه این لایحه، مجلس آن را در صحن بررسی و تصویب خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای حفاظت از محیط زیست باید از ظرفیت ها و شیوه های مردمی استفاده کرد افزود: مجلس آماده همکاری در این زمینه است./

پایان پیام         

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی