کد خبر : 2659
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران بر بهبود وضعیت تالاب های کشور تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه دیدار از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران در جمع خبرنگاران با نامناسب دانستن وضعیت فعلی تالاب های کشور گفت: علاوه بر شرایط نامناسب دریاچه ارومیه، نحوه استفاده از آب و شرایط آب و هوایی باعث شده است که وضعیت تالاب های کشور نیز نا مناسب شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود شرایط دریاچه ارومیه و برگزاری جلسات متعدد با تعدادی از وزراء برای توجه به این مهم، افزود: بهبود شرایط دریاچه ارومیه از سوی دولت در حال پیگیری است تا راه حل مناسبی را در این زمینه عملیاتی شود.

دکتر لاریجانی موضوع محیط زیست در کشور را مظلوم دانست و گفت: نباید احساس شود که محیط زیست موضوع تفننی و فرعی برای کشور است چرا که، توسعه پایدار در کشور اگر از پشتیبانی محیط زیست برخوردار باشد، دوام پیدا خواهد کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: آلودگی آب وهوا، تخریب جنگل ها و تالاب ها را از مشکلات موجود کشور است که باید برای رفع آنها باید تدبیر کرد که البته در بودجه امسال پیش بینی هایی برای این موارد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بودجه جرایمی برای کارخانه های آلودکننده محیط زیست در نظر گرفته شده است که این جرایم برای بهبود وضعیت محیط زیست به کار برده شود.

وی ادامه داد: دریافت مبلغ 1000 ریال از هر خودرو در شهرهای بالای یک میلیون  نفر جمعیت را برای استفاده در طرح های محیط زیست و تشکیل ستاد حل مشکل آب و هوا از جمله اقدامات مثبت مجلس و دولت است که در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس با اشاره به طرح نمایندگان برای جلوگیری از آلودگی هوا، گفت: این طرح آماده بررسی در مجلس است و دولت در نظر دارد لایحه ای نیز در این زمینه به مجلس ارائه کند که در صورت ارائه این لایحه، مجلس آن را در صحن بررسی و تصویب خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای حفاظت از محیط زیست باید از ظرفیت ها و شیوه های مردمی استفاده کرد افزود: مجلس آماده همکاری در این زمینه است./

پایان پیام         

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی