کد خبر : 2659
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد برای حفاظت از محیط زیست باید از شیوه های مردمی استفاده کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران بر بهبود وضعیت تالاب های کشور تاکید کرد.

دکتر علی لاریجانی در حاشیه دیدار از نمایشگاه عکس آسیب های تالاب های ایران در جمع خبرنگاران با نامناسب دانستن وضعیت فعلی تالاب های کشور گفت: علاوه بر شرایط نامناسب دریاچه ارومیه، نحوه استفاده از آب و شرایط آب و هوایی باعث شده است که وضعیت تالاب های کشور نیز نا مناسب شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود شرایط دریاچه ارومیه و برگزاری جلسات متعدد با تعدادی از وزراء برای توجه به این مهم، افزود: بهبود شرایط دریاچه ارومیه از سوی دولت در حال پیگیری است تا راه حل مناسبی را در این زمینه عملیاتی شود.

دکتر لاریجانی موضوع محیط زیست در کشور را مظلوم دانست و گفت: نباید احساس شود که محیط زیست موضوع تفننی و فرعی برای کشور است چرا که، توسعه پایدار در کشور اگر از پشتیبانی محیط زیست برخوردار باشد، دوام پیدا خواهد کرد.

رئیس مجلس ادامه داد: آلودگی آب وهوا، تخریب جنگل ها و تالاب ها را از مشکلات موجود کشور است که باید برای رفع آنها باید تدبیر کرد که البته در بودجه امسال پیش بینی هایی برای این موارد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بودجه جرایمی برای کارخانه های آلودکننده محیط زیست در نظر گرفته شده است که این جرایم برای بهبود وضعیت محیط زیست به کار برده شود.

وی ادامه داد: دریافت مبلغ 1000 ریال از هر خودرو در شهرهای بالای یک میلیون  نفر جمعیت را برای استفاده در طرح های محیط زیست و تشکیل ستاد حل مشکل آب و هوا از جمله اقدامات مثبت مجلس و دولت است که در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس با اشاره به طرح نمایندگان برای جلوگیری از آلودگی هوا، گفت: این طرح آماده بررسی در مجلس است و دولت در نظر دارد لایحه ای نیز در این زمینه به مجلس ارائه کند که در صورت ارائه این لایحه، مجلس آن را در صحن بررسی و تصویب خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای حفاظت از محیط زیست باید از ظرفیت ها و شیوه های مردمی استفاده کرد افزود: مجلس آماده همکاری در این زمینه است./

پایان پیام         

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی