کد خبر : 2645
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار رئیس مجلس عراق:

عراق نیازمند وفاق سیاسی است

عراق نیازمند وفاق سیاسی است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که برای شرکت در جشن تصویب قانون اساسی تونس به این کشور سفر کرده است، شب گذشته با رییس مجلس عراق دیدار و گفت وگو کرد.


در این دیدار ابتدا اسامه النجیفی رییس مجلس عراق، گفت: در حال حاضر شرایط کشور عراق مطلوب نیست، اقدامات تروریستی افزایش یافته و اختلافات سیاسی نیز وجود دارد و این کشور بیش از گذشته نیازمند به تفاهم سیاسی است.
 

وی افزود: در صورتی که اختلافات سیاسی کشور عراق حل و فصل شود تروریست ها قادر نخواهند بود کار مهمی انجام دهند، بنابراین امیدواریم در انتخابات آینده بتوانیم مشکلات عراق را حل و رفع کنیم.
 

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، تصریح کرد: استقلال سیاسی و قانون گرایی در پیشرفت کشورها بسیار مهم است، ما همیشه به دوستان عراقی توصیه می کنیم که وفاق سیاسی را در کشور خود گسترش دهند.
لاریجانی به همتای عراقی خود یادآور شد: خوشایند نیست حکومتی که به صورت دموکراتیک در عراق برپا شده با اختلافات سیاسی دچار مشکل شود./

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی