کد خبر : 2640
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پیام رئیس مجلس به کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

پیام رئیس مجلس به کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

در مراسم اختتامیه ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا ، پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این کنگره قرائت شد.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این پیام آمده است: درحال حاضر مدیریت حوادث و عوارض ناشی از آن به منظور حفظ جوامع و تامین ثبات امری ضروری است.


در بخشی از این پیام آمده است: حوزه سلامت در بین تمام ارکان فعال در مدیریت حوادث و بلایا دارای جایگاه ویژه ای است زیرا نخستین و مهمترین مطالبه و دغدغه مردم در زمان بروز حوادث و بلایا سلامت است.
این پیام می افزاید: آمادگی از ارکان اصلی مدیریت حوادث بوده و در ساده ترین شکل نیازمند برنامه ریزی و آموزش کارکنان، آموزش جامعه و تمرین و ارزیابی است.


در این پیام آمده است همه عوامل فعال در مدیریت سلامت در حوادث و بلایا لازم است برای افزایش ظرفیت ساختاری و عملکرد این حوزه و کاهش آسیب پذیری آن در همه سطوح تلاش کنند و موجبات آرامش و امنیت مردم را فراهم کنند.


این پیام می افزاید: ورود علمی و عملی بسیج در این عرصه می تواند زمینه ساز مردمی کردن و فراگیرشدن مشارکت عامه مردم در مدیریت بحران ها و کشور باشد.


در این پیام آمده است: برای افزایش ظرفیت ملی در تمام حوزه ها به ویژه حوزه سلامت داشتن چارچوب قانونی جامع با ضمانت اجرایی و جایگاه سازمانی مناسب از اهم ضروریات می باشد.


این پیام می افزاید: باتوجه به ضرورت مداخلات برنامه محور و ظرفیت موجود در سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، براساس تجارب موجود در این نهاد با برگزاری 6 کنگره بین المللی در 12 سال گذشته، درخواست می شود صاحبنظران و اندیشمندان این نهاد مقدس با همکاری کمیسیون های ذی ربط و نمایندگان مردم در مجلس برای اصلاح قانون مربوط مشارکت فعال داشته باشند.


رئیس مجلس در این پیام ابراز امیدواری کرده است : ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا با حضور همه متخصصان داخلی و خارجی و در قالب نشست های علمی، ضمن تبادل تجارب موجود در این حوزه، بتواند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در این حوزه را تدوین و ارائه کند.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی