کد خبر : 2640
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پیام رئیس مجلس به کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

پیام رئیس مجلس به کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

در مراسم اختتامیه ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا ، پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این کنگره قرائت شد.


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در این پیام آمده است: درحال حاضر مدیریت حوادث و عوارض ناشی از آن به منظور حفظ جوامع و تامین ثبات امری ضروری است.


در بخشی از این پیام آمده است: حوزه سلامت در بین تمام ارکان فعال در مدیریت حوادث و بلایا دارای جایگاه ویژه ای است زیرا نخستین و مهمترین مطالبه و دغدغه مردم در زمان بروز حوادث و بلایا سلامت است.
این پیام می افزاید: آمادگی از ارکان اصلی مدیریت حوادث بوده و در ساده ترین شکل نیازمند برنامه ریزی و آموزش کارکنان، آموزش جامعه و تمرین و ارزیابی است.


در این پیام آمده است همه عوامل فعال در مدیریت سلامت در حوادث و بلایا لازم است برای افزایش ظرفیت ساختاری و عملکرد این حوزه و کاهش آسیب پذیری آن در همه سطوح تلاش کنند و موجبات آرامش و امنیت مردم را فراهم کنند.


این پیام می افزاید: ورود علمی و عملی بسیج در این عرصه می تواند زمینه ساز مردمی کردن و فراگیرشدن مشارکت عامه مردم در مدیریت بحران ها و کشور باشد.


در این پیام آمده است: برای افزایش ظرفیت ملی در تمام حوزه ها به ویژه حوزه سلامت داشتن چارچوب قانونی جامع با ضمانت اجرایی و جایگاه سازمانی مناسب از اهم ضروریات می باشد.


این پیام می افزاید: باتوجه به ضرورت مداخلات برنامه محور و ظرفیت موجود در سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، براساس تجارب موجود در این نهاد با برگزاری 6 کنگره بین المللی در 12 سال گذشته، درخواست می شود صاحبنظران و اندیشمندان این نهاد مقدس با همکاری کمیسیون های ذی ربط و نمایندگان مردم در مجلس برای اصلاح قانون مربوط مشارکت فعال داشته باشند.


رئیس مجلس در این پیام ابراز امیدواری کرده است : ششمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا با حضور همه متخصصان داخلی و خارجی و در قالب نشست های علمی، ضمن تبادل تجارب موجود در این حوزه، بتواند الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در این حوزه را تدوین و ارائه کند.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی