کد خبر : 2633
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با رئیس جمهور تونس:

ایران آماده گسترش همکاری اقتصادی و پارلمانی با تونس است

ایران آماده گسترش همکاری اقتصادی و پارلمانی با تونس است

رئیس مجلس شورای اسلامی که به تونس سفر کرده است شب گذشته با حضور در کاخ ریاست جمهوری این کشور با محمد منصف المرزوقی رئیس جمهور تونس دیدار و گفتگو کرد.

 رییس جمهور تونس در در دیدار با دکتر علی لاریجانی، گفت:‌ من از علاقه‌مندان شما هستم، می دانم ذکاوت شما در مذاکرات هسته‌ای که بسیار سخت بود در موفقیت ایران بسیار تأثیرگذار بود. حضور شما و هیئت همراه در تونس نشان دهنده همراهی مردم ایران و مردم تونس است.

وی افزود: فعالیت‌های تروریستی در تونس کاهش یافته و این کشور به سوی ثبات و آرامش پیش می‌رود.

المرزوقی تصریح کرد: ما نیازمند دوستان خوب هستیم بر همین اساس ملت و نظام ایران را به عنوان دوستی ممتاز در کنار خود می دانیم، همچنین تونس آماده همکاری در همه زمینه‌ها با ایران است.

وی با بیان اینکه سطح همکاری دو کشور ایران و تونس باید بیش از پیش افزایش یابد، گفت: در حال حاضر سطح همکاری‌های دو کشور ایران و تونس در حد مطلوبی قرار ندارد، بنابراین باید در آینده‌ای نزدیک همکاری‌های دو کشور را به سطح وسیعی برسانیم.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار افزود: اکنون سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است و کشورهای دوست ما همچون تونس باید بدانند که مردم ایران به سختی توانسته‌اند از دیکتاتوری شاه نجات پیدا کنند.

لاریجانی ادامه داد: خوشحالیم که تونس توانست از مرحله انتقالی با حکمت عبور کند و به مشکلات دیگر کشورهای در حال انقلاب مواجه نشود.

وی ادامه داد: ایران آماده گسترش همکاری اقتصادی و پارلمانی با تونس است، بنابراین دو کشور می‌توانند فعالیت‌های بیشتری در زمینه اقتصادی با یکدیگر داشته باشند.

منصور حقیقت پور، لاله افتخاری و سید شریف حسینی نمایندگان مردم اردبیل، تهران و اهواز در خانه ملت، رئیس مجلس را در این سفر همراهی می کنند./
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی