کد خبر : 2624
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی درجشن تصویب قانون اساسی جدید تونس:

قدرت‌های بزرگ و تروریست‌های افراطی دو تیغه یک قیچی ضد امت اسلامی هستند

قدرت‌های بزرگ و تروریست‌های افراطی دو تیغه یک قیچی ضد امت اسلامی هستند

رئیس مجلس درجشن تصویب قانون اساسی جدید تونس، با اشاره به تلاش‌های قدرت‌های جهانی و رژیم صهیونیستی برای انحراف انقلاب‌های منطقه، گفت: مقاومت تنها راه مقابله با کشورهای زورگو است.

دکتر علی لاریجانی در نطق خود در مجلس نمایندگان تونس که با حضور ده‌ها رئیس جمهور و رئیس مجلس از کشورهای مختلف جهان برگزار شد به مسئولان تونسی تصویب قانون اساسی جدید را تبریک گفت و افزود: باید در مقابل مردم تونس سر تعظیم فرود آورد و به ارواح شهدای این کشور درود فرستاد.نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اینجا دو سوال مطرح می شود که سوال اول این است که این دیکتاتورهای حقیر را چه کسانی حمایت می کردند و چه کسانی این دیکتاتورها را نگه می داشتند آیا این دیکتاتورها روی پای خود ایستاده بودند یا اینکه پشت سرشان کشورهای دیگر ایستاده بودند.
وی افزود: در جنگ جهانی اول کشورهای زورگو ابتدا خودشان کشورهای دیگر را چپاول کردند و بعد که خواستند برود دیکتاتورهایی را در راس این کشورها گذاشتند و از آنها حمایت کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: 35 سال پیش ما هم در مقابل یک دیکتاتور ایستادیم و این دیکتاتور که از حمایت آمریکا برخوردار بود سالهای سال کشور ما را به عقب راند.
وی یادآور شد: البته انقلاب ایران خیلی طولانی بود و ما پس از این انقلاب مشکلات زیادی داشتیم و حتی کشورهای بزرگ بعد از انقلاب هم ما را رها نکردند و اول از همه 8 سال جنگ را به ما تحمیل کردند و ماجراجویی های مهم را بوجود آوردند، سال های اخیر نیز با طرح مسئله هسته ای درحالیکه می دانستند ما به دنبال ساخت سلاح نیستیم اما به دلایل مختلف سنگ اندازی کردند یعنی همان کشورهای قدرتمند که دیکتاتورها را بر ملت ها تحمیل می کنند بعد از انقلاب هم ما را رها نمی کنند.
لاریجانی گفت: باید کشورهایی که انقلاب می کنند مراقب باشند تا کشورهای بزرگ دوباره به کشورشان برنگردند چراکه اگر آنها را از در بیرون بیندازید از پنجره وارد می شوند.

وی افزود: سوال دوم این است که در مقابل کشورهای زورگو چه باید کرد؛ به نظر ما راهی جز مقاومت نیست و اگر امروز ملت فلسطین می خواهد به آرمان ها و سرزمین خود برسد راهی جز مقاومت ندارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای بزرگ برای فلسطین جلسه برگزار و شیرینی توزیع می کنند اما در نهایت کاری برای ملت فلسطین نمی کنند.
لاریجانی افزود: ما پس از انقلاب از ملت مظلوم فلسطین حمایت کردیم، امام اسرائیل را غده سرطانی در منطقه توصیف کردند، ایشان درست می گفتند چراکه در پس بسیاری از جریان ها در منطقه دست آمریکا و اسرائیل وجود دارد.
وی گفت: حتی پس از انقلاب هایی که در منطقه رخ داد آمریکا و اسرائیل تلاش کردند تا برخی انقلاب ها را منحرف و عقیم کنند تا اسرائیل از آن سود ببرد.
لاریجانی راه فائق آمدن بر این مشکلات را وحدت بین مسلمان ها دانست و افزود: ملت های مسلمان ملت های دست دوم و سوم نیستند و اگر وحدت داشته باشند کشورهای زورگو نمی توانند به آنها زور بگویند.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در دنیای اسلام دو موضوع مثل دو تیغه قیچی امت اسلامی را تحت فشار قرار داده است که اولین تیغه آن قدرت های بزرگ هستند که از بیرون به آنها فشار می آورند و تیغه دیگر تروریست ها و افراطی هایی هستند که از درون به امت اسلامی لطمه می زنند.
لاریجانی افزود: همه فرق اسلامی خدای واحد را می پرستند یک پیامبر دارند و به سوی یک قبله نماز می گذارند اما چه شده که امروز جریان هایی اینها را به جان هم انداخته است و هر گروهی گروه دیگر را تکفیر و طرد می کند و این همان چیزی است که باعث می شود  آمریکا و اسرائیل آز آن نفع ببرند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب مردم تونس صدای بلندی است در مقابل همه صداهایی که مخالف اعتلای امت اسلامی بود.
لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران از شروع انقلاب تونس در کنار این کشور بوده است و امروز هم ما در کنار ملت تونس خواهیم بود و افتخار می کنیم که امروز مردم سالاری در تونس دارای سندی مهم شده است./
پایان پیام
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی