کد خبر : 2621
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با وزیر خارجه مراکش: بهبود روابط بین کشورهای مسلمان به آرامش منطقه کمک می‌کند

لاریجانی در دیدار با وزیر خارجه مراکش: بهبود روابط بین کشورهای مسلمان به آرامش منطقه کمک می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم جشن تصویب قانون اساسی تونس با وزیر خارجه و ولیعهد مراکش، نایب رئیس مجلس تونس و رئیس مجلس لیبی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در ادامه سفر دو روزه به تونس، عصر امروز (جمعه 18 بهمن) در دیدار با وزیر خارجه مغرب، گفت: خوشحالیم که مجدد روابط بین کشور ایران و مغرب برقرار شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو کشور ایران و مراکش تاثیر مهمی در منطقه دارند، ادامه داد: روابط بین دو کشور باید رو به بهبودی برود، زیرا روابط بین کشورهای مسلمان می تواند به آرامش منطقه کمک کند.
سعد الدین العثمانی -وزیر خارجه مغرب- در این دیدار ضمن اظهار خوشحالی از بهبود روابط دو کشور، گفت: اتفاقات میان دو کشور سوتفاهم بود که به حمد الله رفع شد و ما خوشحالیم که روابط بین کشور مراکش و ایران دوباره بهبود یافت.
وی با بیان اینکه بهبود روابط به نفع دو کشور است، ادامه داد: با توجه به نقش مهم ایران در منطقه بهبود روابط مناسب است.
گفتنی است در حاشیه جشن تصویب قانون اساسی کشور تونس دکتر لاریجانی دیداری با ولیعهد مراکش داشت که در این دیدار ولیعهد مراکش گفت: من حامل پیام پادشاه مراکش هستم و هیچ مشکلی نباید بین دو کشور ایران و مراکش باشد.
مولای حسن ولیعهد مراکش، ادامه داد: ما آماده همکاری بیشتر بین دو کشور هستیم و امیدواریم در آینده تاثیر این همکاری بین دو کشور ملموس باشد.
همچنین در حاشیه جشن تصویب قانون اساسی تونس دکتر علی لاریجانی با رئیس مجلس لیبی هم دیدار داشت.
رئیس مجلس لیبی گفت: سخنان جنابعالی در این مراسم حرف دل همه ما بود و حقایق را عنوان کردید.
وی ادامه داد: ما اکنون در لیبی با مشکلاتی که دشمنان برای انقلاب به وجود آورده اند مواجه هستیم ولی در حال کنترل شرایط هستیم.
رئیس مجلس لیبی با بیان اینکه امیدواریم که هرچه سریع تر تدوین قانون اساسی لیبی انجام شود، گفت: من بی شک در بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که به زودی در ایران برگزار می شود شرکت خواهم کرد.
لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس لیبی گفت: ما خوشحالیم که انقلاب لیبی به نقطه عطف خود رسیده و همراه شما هستیم و امیدوریم که مشکلاتتان  حل شود.
همین طور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با نایب رئیس مجلس تونس نیز دیدار کرد./
پایان پیام
 
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی