کد خبر : 2610
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی در جمع راهپیمایان قمی:

غرب از پیشرفتهای ایران غضب آلود است/ برای موفقیت در مذاکرات روی پای خود بایستیم

غرب از پیشرفتهای ایران غضب آلود است/ برای موفقیت در مذاکرات روی پای خود بایستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرساله 22 بهمن یک انرژی مضاعف به انقلاب اسلامی وارد می کند در واکنش به تهدیدهای غرب گفت: اگر امروز نگاه غرب به ایران غضب آلود است به دلیل پیشرفت های کشور است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی به مناسبت سی وپنجمین سالگرد انقلاب اسلامی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به حضور پرشور مردم قم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: انصافا 22 بهمن هم حادثه بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی بود که روح جمعی ملت را به حرکت درآورد و تفکر امام(ره) را که یک تفکر بزرگ در عصر حاضر بود به منصه ظهور رساند و هم هر ساله 22 بهمن یک انرژی مضاعف به انقلاب اسلامی وارد می کند مثل امروز که حضور چشمگیر ملت در 22 بهمن را شاهد بودیم؛ این حادثه ای است که هر سال باعث حرکت جدیدی در انقلاب اسلامی خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: شما مردم قم درانقلاب پیشتاز بودید. حرکت انقلاب از قم آغاز شد چه در 15 خرداد و چه در سال 56؛ و این همگامی با انقلاب و پیشروی در این راه در طول انقلاب اسلامی برای مردم قم بود و در صحنه های مختلف مردم حضور چشمگیری برای دفاع از انقلاب اسلامی و صیانت از دستاوردهای انقلاب داشتند.

لاریجانی افزود: لذا باید همیشه قدردان مردم باشیم که مسئولیت شناس هستند و در روز 22 بهمن با حضور گرم و صمیمی خود در راهپیمایی، این مسئولیت را به خوبی انجام می دهند که باید در مقابل این مردم ارزشمند سر تعظیم فرو آورد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم قم گفت: خواهران و برادران عزیز انقلاب درس های مختلفی برای ملت ما و مسلمانان داشت.

وی افزود: امام(ره) به ما آموخت که همه قدرت انقلاب از اسلام است و حفظ انقلاب و نظام نیز از واجبات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نکته ای که امام به ما آموخت توانست هویت انقلاب و اسلام را نیز بیاموزد افزود: اما گاهی به این موضوع کم توجهی می شود.

لاریجانی تصریح کرد: آنچه که باعث سرافرازی ملت ایران به حرکت پرجوش ا نقلاب در بین ملل اسلامی شد همین جوهریت  اسلامیت بود.

این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد: در ا بتدای انقلاب برخی جریان ها فکر می کردند اگر فروعیت را از اسلام جدا کنند و صرفاً به دموکراتیک بودن توجه کنند کار اداره کشور سهل تر خواهد بود که این یک اشتباه بزرگ است چون آنچه باعث عظمت کشور و نظام شد به خاطر جوهریت اسلامیت است.

وی تصریح کرد: آنچه که باعث شد بسیجیان در جبهه حضور یابند و سرنوشت کشور را عوض کنند به خاطر اسلامیت است و آنچه امروز در دنیای اسلام باعث موج آفرینی شده است و انقلاب های مختلفی را به وجود آورده به خاطر اسلامیت انقلاب بوده است؛ لذا باید توجه داشت که اسلامیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی علاوه بر اینکه باعث عزت ملت شده است، هرگونه جدایی از راه انقلاب در آینده باعث خسارت های بزرگی به امت اسلامی می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به همین دلیل است که انقلاب و عمق آن هم در داخل و هم در خارج از اسلام نفوذ داشته است.

وی با بیان اینکه امام(ره) راه آینده انقلاب را در عنصر اصلی نه شرقی نه غربی دانست تأکید کرد: یعنی انقلاب باید مستقل باشد، نه اینکه گرایشی به شرق و غرب پیدا کند.

لاریجانی افزود: غربی که به خاطر غفلت و دنیازدگی امروز دچار مشکلات عدیده ای شده است وشرق کمونیسم و بی خدا از طرف دیگر دچار غفلت شده است.

وی تأکید کرد: امام(ره) با درک همه این شرایط راه آینده انقلاب را در استقلال، نه شرقی نه غربی بودن و حرکت انقلاب در جهت حرکت در مسیر اسلام عنوان کردند؛ این ارمغان بزرگ فکری امام به ملت ایران و ملل مسلمان بود که بر روی پای خود بایستند.

ادامه دارد...

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی